Dovolenka v júni - Bulharsko

14. máj 2024

Ahojte , chcem sa poinformovať...dovolenka v júni v Bulharsku ...bol niekto ? Hneď tak zo zaciatku mesiaca ...pocasie ? More ? Ľudia? Celkovo bulharsko čisté, pekne ? Ci naopak ? Zaujíma ma hlavne pocasie...ci ste sa už kupali v júni alebo ešte nie je vhodné, je mi jasné že more bude oproti augustu studené, ale Ci už bude v rámci možností na kúpanie. Ďakujem ☺️☺️

melanta
14. máj 2024

V Bulharsku more nie je ozaj teplé ani v auguste, v júni je fakt studené. V júny je tam priemerná teplota vody 20 stupňov. Čisto v Bulharsku moc nie je, je to typická balkánska krajina. Ale my sme ju v minulosti prešli na moto a na moto výlet to bola pekná krajina, veľmi pekná. Ale na morskú dovolenku nie. Ale 4* hotel v Bulharsku nemožno porovnávať so 4* hotelom v Grécku či Turecku. Poznám viac ľudí, ktorí neboli spokojní ani v nových 5* hoteloch, pretože mali hnačku alebo bola v hotely špina a podobne. Náturu krajiny proste neoklameš.

melanta
14. máj 2024

Vyhľadaj si v tejto skupine Bulharsko, určite je tam dosť príspevkov aj o tejto krajine. https://www.modrykonik.sk/group/2170/

leni1977
14. máj 2024

@melanta presne, v Bulharsku som bola len raz v 5 hviezdičkovom hoteli, katastrofa, za mňa po tomto zážitku do Bulharska ani zadarmo

dzejsik
14. máj 2024

my sme boli vlani v Ravde bolo tam pekne, najviac sa nam pacilo v Nesebare, boli sme na zaciatku jula, more malo 25st a plytky nabeh do vody, deti si to uzili … na Slnecnom pobrezi sa nam vo vseobecnosti paci, snazia sa to tam porobit (ale zase zavisi od vasej narocnosti), za to za mna vnutrozemie krajiny je riadne zaspate a mesta skarede

autor
14. máj 2024

@dzejsik no my ideme teraz 7.juna do burgasu aj s deťmi...ja som chcela v juni hlavne kvoli tomu ze bude menej turistov a vraj je už pocasie teplé v júni tam ...more ak okolo tých 22 mi nevadí... preto som chcela aj reálne skusenosti vedieť...ďakujem ☺️

zuzubb007
14. máj 2024

No v júni tam bude riadna zima aj voda ľadová, to ako keby ideš u nás o dva týždne na kúpalisko aj teplota vzduchu bude o nicom, more 20 stupňov to deti zamrznu teda za mňa ja pod 25 ani do vody nejdem

cica120
14. máj 2024

Boli sme 22 júna voda bola dobra nebola studená ľudí bolo tak akurát aj na plazí tento rok ideme až v júli tak uvidíme

mircalla
14. máj 2024

Ja mna Bulharsko (neboli sme v juni, ale v augiste)
Resort OK (boli sme na Golden sands, nemam co vyktnut)
Ludia priserni - drzi ako nikde a to mam dost precestovane, to mam vryte do pamati. Primerny Bulhar ti s radostou zavrie dvere pred nosom
Strava priemerna
Cistota v Golden Sands som si nevsimla, ze by nebolo cisto
More - nemala som pocit, ze bolo studene

stalo sa ale to, ze tam bol problem s nejakych okyslicovanim a 3 dni boli v mori mrtve ryby, to sa vraj stava raz za cas
Akoze celkovo taky priemer

nesana
14. máj 2024

Boli sme v Júni ale tak v strede mesiaca. Áno more malo okolo 20 stupňov ale dalo sa. Raz sme mali krásne počasie ale naposledy čo sme boli tak bolo už horšie. Takže do budúcna plánujeme asi Júl. Inak hotel dobrý, vždy máme 5 hviezdičkový, jedlo výborné a pláže sme mali vždy krásne. No my vyhľadávame tiché miesta, žiadne slnečné pobrežie a tak. Tam sme boli raz a moc sa mi tam nepáčilo. Nessebar, Djuni sú super

harmancek70
14. máj 2024

Chodievame roky do Varny do apartmanu bez stravy a sme ultra spokojni. Kvalitne a lacno, vlastne kralovsky, sa najeme vsade v restauraciach, zatial sme za cele roky nemali problem s hnackami. Boli sme aj od polky juna, raz to bolo super a teplo,aj more teple, raz bolo aj par dni chladnejsie more. No stale super. Ale bol problem s pocasim raz aj v juli.Bolo viac dazdivo. Menej sme sa kupali,viac chodili na vylety,ci na nakupy (vela veci su o polovicu lacnejsie ako u nas)
V Burgase sme boli na vylete, takisto Nesebar a Sozopol vylet. Krasne miesta. Mili ludia, podobne ako na SR. Plaze vacsinou ciste,ale videli sme aj spinavsie plaze, kde boli miestami ohorky cigariet (tam nechodime). My chodievame najcastejsie na plaz s modrou vlajkou (ocenenie cistoty). Ak chcete ciste plaze, oplati sa ist na platene, bude to istota,ze budu ciste. Skoda,ze inflacia zasiahla aj Bulharsko. Uz aj tam vsetko vsade zdrazelo a nieje to uz neskutocne lacne ako bolo. No stale je to velmi dobre, cenovo neporovnatelne s krajinami ako Chorvatsko,Grecko, Taliansko,atd. Mimochodom s neochotnymi arogantnymi ludmi som sa stretla aj v Taliansku a Grecku, Chorvatsku a za predrazene ceny.
...

eee30
18. máj 2024

Boli sme pred 2 rokmi od cca 10 do 18?. júna, a teda nič moc. Prvé 4 dni priebežne pršalo, okolo 23 st. bolo von, potom už cca 28 st., ale voda dosť studená....
Rezort sme trafili výborný, všetko bolo v hoteli o.k. pláž výborná, ale už by som nešla do bulharska skôr ako posledný júnový týždeň. Pred pár rokmi sme boli v Djuni prvý septembrový týždeň, a všetko skvelé.