Dovolenka v Egypte

danielllka
29. júl 2024

Prosím o skúsenosti, kde sa Vám páčilo a odporúčate tam ísť a takisto čomu (hotelu, rezortu,.oblasti..) sa vyhnúť. Bola by som vďačná aj za odporúčanie cestovky a za rôzne praktické rady do tejto krajiny. Ďakujem krásne ❤️

janinah
29. júl 2024

S deťmi či bez...chces aj výlety...do akej ceny...malo info si dala...
Ak máš FB je tak kopa odporúčaní v skupine Aktuálne v Egypte.
Nešla by som v lete.mne ja aj apríl aj október horúco....

zuzubb007
29. júl 2024

Dva týždne dozadu sme sa vrátili, bolo skvele, výlety na štvorkolky treba ísť určite, na ťavy a potápať sa ak chcete na taký 3 hodinový výletik loďou na korale, voda je brutálne tepla vonku nad 40 😁, išli sme cez inviu už len nájsť je ich tam stovky ponúk, a určite hotel 5*, zuby umývať v balenej vode a kúpiť si probiotiká určite aj v ich lekárni

janinah
29. júl 2024

Doplním ..Aktuálne v Egypte na FB

isis234
29. júl 2024

@zuzubb007 prosím ťa aké sú najlepšie probiotiká?

@danielllka aj tu na Mk je skupina dovolenka v Egypte.

isis234
29. júl 2024

@danielllka pardon, tá skupina sa presne volá .. Egypt-info,tipy,recenzie
Dovolenka v zahraničí - skupina na MK

danielllka
autor
29. júl 2024

@zuzubb007 kde ste boli vy, v ktorom hoteli? Invia mi poslala pár ponúk, no recenzie cez google nič moc 🤷‍♀️
@janinah s deťmi (syn dospelý 20r, dcéra 13r) a mojou mamou , určite chceme aj nejaké výlety (ťavy, delfíny, syn by chcel aj štvrorkolky, možno aj potápanie), cenovo max 800€/os. Ideálne blízko mora (kvôli mame) ..

danielllka
autor
29. júl 2024

@isis234 pozriem, ďakujem 🙂

lakebabe
29. júl 2024

@danielllka chodíme pravidelne vždy mimo júla a augusta boli sme aj teraz v júni v septembri ideme zas . Pozeraj sieť hotelov Pickalbatros, príp Xanadu v Makadi Bay tam je to top ale od ruky k mestu. Pozri si aj Serry Hotel. Mame radi hotely tak do 10 km od centra Hurgady. Pozeraj Satur, Kartago, Hydrotour. Prip ak v sezóne pozeraj Marsa Matrouh tam je chladnejšie takže júl august v pohode. Len je tam Stredozemného more nie Červené v tej časti
Určite si pozri na fb skupinu Výlety s Miškom. Je to Egyptan co vie perfektne Slovenský robí vlastne výlety za super ceny a je s ním dosť sranda na vyletoch

lakebabe
29. júl 2024

@danielllka ešte co sa týka výletov určite loďou pozrieť ostrovy Paradise, Orange Bay, Magawish, Hula Island nádherné miesta. Potom delfíny plávanie s nimi a stvorkolky púšť, Káhira letecky, pyramídy je toho dost

zuzubb007
29. júl 2024

@danielllka Caribbean World soma bay perfektný hotel za mňa topka, na základe recenzií sme sa rozhodli celá rodina a neľutujem, jedlo nám chutilo, brutálny výber pečiva na raňajky a všetko, ovocia, koláčov, mäso aj normálne kuracie, hovädzie, ryby, štvorkolky rovno na pláži, aj ťavy aj potápanie všetko

danielllka
autor
29. júl 2024

@zuzubb007 ďakujem, na výlety ste chodili cez koho?

danielllka
autor
29. júl 2024

@lakebabe ďakujem, počula som už o ňom, pozriem na to... Chceme ísť koncom augusta, hádam už nebudú 40tky a Hurghadu mi odporučila v cestovke, chcela som pozvoľný prístup do mora (kvôli mame, je horší plavec), ževraj v rezortoch od Stredozemného mora taký nie je..

zuzubb007
29. júl 2024

@danielllka na výlety sú tam chlapi čo sa celý deň prechadzaju po pláži a nukaju všetko mozne, takže výlet máš vybavený asi za dve minúty a všetky výlety robia priamo na hoteli keďže toto bola taká časť mimo mesta, samozrejme sa treba jednať o cene bez toho by neprežili v celom Egypte🤣

lakebabe
29. júl 2024

@danielllka za mňa neodporúčam tieto hotelové výlety kedysi sme to kupovali bolo to také nijaké. Tento nám bol kedysi doporučený a je Topka ma vlastnú loď vie slovenský, robí tam riadnu zábavu, púšťa Slovensku hudbu , tance je to zážitok. Aj teraz mame s nim plány ísť zas inde. Uci na Slovensku na univerzite takže ma krásnu slovenčinu. Pochodili sme s nim aj večerom po baroch , pobral nás kade tade. Pozri si tie videa na jeho fb. Robí tam zábavu aj pre decka aj na MDD im tam zavolal na loď kúzelníka fakt vie co robi
Teplo bude este aj v septembri sú horucavy

lakebabe
29. júl 2024

@danielllka toto sú fotky z Magawishu a Paradise
Tie výlety odporúčam je to na cely deň a on ma obidva ostrovy za45 eur na hlavu . Cestovka pýtala dvojnásobok

roselyn
30. júl 2024

👍👍👍 Skvele info 😉

roselyn
30. júl 2024

@lakebabe
Na ktorom vylete sa Vam viac pacilo vylet Magavish/Paradise alebo vylet Hulla hulla/Orange bay? Nebude sa nam dat ist na obe vylety na tie ostrovy (lebo to by boli 2 dni z dovolenky), nase deti hlavne chcu plavanie s delfinmi a , stvorkolky do puste.

lakebabe
30. júl 2024

@roselyn tie ostrovy sú velmi podobne všetky. Ak ste ešte neboli choďte na tu prvú kombináciu. Magawish je nádherný a nikto iny tam nechodí.Na tie zvyšné chodia aj ostatné výletné firmy. Takže to ma on taky unikat ani tam nikto okrem nás nebol. Choďte kým to nie je také komerčné
Je to výlet na cely deň od rána do večera rátaj, ale bol na lodi aj obed, pitie v cene, transfer všetko.

petik22
30. júl 2024

@zuzubb007 prosim ta aky bol snorchel pri tomto hoteli? more bez odlivu?

roselyn
30. júl 2024

@lakebabe Dakujem 👍👍👍

wanduska327
30. júl 2024

@zuzubb007 Juj ja sa inak bojím potápať že uvidím žraloka ja by som asi sok dostala ja nikdy nevojdem hlboko do mora

martina1803
30. júl 2024

@lakebabe Miško je TOP chlap 👍👍👍 výlety len cez neho... svätá pravda 👍

lakebabe
30. júl 2024

@martina1803 je je 👌

mata1988
30. júl 2024

Xanadu hotel je top v egypte...cistota, strava , plaz, more..a cez kartago alebo Tui

adelkapeer
30. júl 2024

Do Egypta chodíme tak 3x ročne.Máme pochodenú HGR aj Marsu.Na šnorchlovanie doporučujem hotely v Makady Bay pretože v meste korále neuvidíte.Nehladajte cez Inviu je to iba agentura hladajte priamo CK.ETI, Kartago, Čedok, Fischer.Na výlety tu už bol spomenutý Miško- Výlety z Miškom nájdete na fb.Boli sme cez neho v Káhire na pyramídy ale súkromne.Neznášame masové výlety kde je 40 ludí.Vždy na všetky výlety sme boli súkromne alebo do 12 ludí.Aj cez Egypťanov.Pre tú pani čo tu vypisuje že Miško učí na škole na SK tak to nie js pravda.On je študent.Študoval v NR a teraz je v KE.A nevlastní súkromne loď.Je to iba prenájom tak ako to robia všetci čo robia výlety.Jedine kto vlastní loď je Ibrahim Toma čo má za manželku češku Janu Toma.

lakebabe
30. júl 2024

@adelkapeer áno loď ma v najme, ale uci na VŠ externe cestovný ruch , pravidelne lieta na SK prednášať. Bol tu aj v juni. Predtym študoval v Nr.Ale myslím, že to je v rámci vyletov uplne bezpredmetné
Makadi Bay je pekne, na snorchel ale úplne lokalitou od ruky. Vhodné pre ľudí ktorí chcú byť viac v rezorte. Pokiaľ chce niekto chodiť každý večer po centre a po obchodoch za mňa nevhodné

betulinka1
30. júl 2024

@danielllka ak ides bez deti, tak vyberaj hotel, ktory je len pre dospelych. Budes mat ovela kludnejsiu dovolenku. A ak budete v Hurgrade tak urcite plavanie z delfínmi.

adelkapeer
31. júl 2024

M@lakebabe pani alebo slečna nenapísala či má deti.Je ťažko potom radiť.Sama vyhľadávam hotely bez detí.Pre mňa je dobrý Grand Palace od 18+ a bez animácii.Vyhladávame klud na dovolenke.Len je to na úkor že tam nie je vyžitie pre šnorchel a preto chodíme do Sharm el Naga šnorchovať.Delfináriá mám xkrát pochodené aj v Makady aj v Hurghade.Za mňa je lepšia Hurghada.Ale každy má svoj názor.Pani sa pýtala na probiotiká.Neberieme.Celoročne je najlepšie na črevnú mikrofloru Acidko a nie umeliny z lekárne.Nikdy sme črevný problém nemali.A to mám slabú imunitu.

danielllka
autor
1. aug 2024

Žienky, mám deti (teda syna už 20ročného, dcéra má 13), okrem detí beriem aj mamu 72 ročnú, ktorá nie je dobrý plavec, čiže pre ňu potrebujem pozvoľný vstup do mora a hotel v nie ďaleko od pláže.. Deti chcú peknú pláž, zeleň, dcéra by rada aj tobogán, syn zas chce výlety.. Hľadám neustále niečo vhodné, čítam recenzie, ešte nič nemám :(

lakebabe
1. aug 2024

@danielllka pozri si Pickalbatros White beach ma pre deti nenormálne vyžitie aj smyklavky, pláž pozvoľna a taxíkom si za 10 min v centre Hurgady, strava neskutočná, za mňa z najlepších hotelov co sme tam boli. Dali sme na majiteľa cestovky a poradil úžasné chceme sa tam vrátiť. Nám išlo aj o to aby sme nemali veľké odlivy a nebolo ďaleko od mesta, nech nesedime vkuse na rezorte