Dovolenka v Chorvátsku - cestovné doklady

kika1208
9. júl 2017

Ahojte baby chcem sa opýtať ideme na dovolenku do Chorvatska ako je to s cestovym pasom či občianskym preukazom.. Viem že ta lehota na ob.preukaz je 6 mesiacov že by ešte mal byt platny pred a po ... Ak mam cestovny pas tak možem vycestovať hned či ako ? 🏖 ďakujem

sasa1310
9. júl 2017

@kika1208 lehota 6 mesiacov platného pasu patrí pre štáty, ktoré sú mimo Schengen. T.j. Turecko napríklad, Egypt a pod.
V Chorvátsku nepotrebuješ ani cestovný pas. Iba deti do 15 rokov. Stačí OP

ninapat
9. júl 2017

Do chorvátska pas nepotrebujes. Staci ti obciansky preukaz. Ine je to ak by ste sli s dietatkom, to potrebuje mat vystaveny svoj pas a zvacsa to tak byva, ze by sa nemal koncit skor ako 6 mesiacov pred dovolenkou🙂

sasa1310
9. júl 2017

@ninapat 6 mesiacov po dovolenke 🙂 Ale iba na krajiny mimo Schengen

kika1208
autor
9. júl 2017

Ďakujem Vam 🙂

hettinka
10. júl 2017

My sme boli cez veľkú noc a synovi koncil pas v júni. Takze mu platil už len necelé 2 mesiace, pustili nás v pohode a to ešte skenovali každý doklad na ceste tam aj späť. Dospeli jazdime na OP.

oros
10. júl 2017

@kika1208 my sme sa vratili z Chorvatska dnes v noci, malej konci pas teraz v juli a absolutne to nikoho nezaujimalo. Takze bez obav.

kika1208
autor
11. júl 2017

Oo super 🙂 Ja mam uplne novy pas plati mi teraz 4 mesiac este som snim nikde nebola 🙂 Ja som si len nebola ista že či je nejaka lehota pred a po alebo od kedy začina ,, byť ''pas platný 🙂 Tak ďakujem že si napisali 🙂