Dovolenka - tranzitné krajiny

choco6
23. jún 2021

Zdravím, prosím viete mi niekto povedať ako je to s testami do a zo zahraničia. Ak cestujeme z SK do Talianska tak si spravíme test, ale ako to je v prípade príchodu ? Test si musíme spraviť už v Taliansku alebo možme až po príchode na SR. Neviem ako to je s tými tranzitnými krajinami, teda iba ak sa prechádza cez Madarsko, Slovinsko, pripadne Rakusko, treba im testy alebo ak povieme, že iba prechádzame nechajú nas prejsť. Vďaka za radu 🙂

srnkaknm1
23. jún 2021

@choco6 test naspäť si môžete urobiť aj po príchode. Alebo ak máte dosť financií tak aj v zahraničí. Zatiaľ uznávajú aj potvrdenie o prekonaní.

lilope
24. jún 2021

@choco6 odporúčam si hľadať informácie priamo tu. Ono kým sa vrátite z dovolenky môžu byť opatrenia celkom iné ako keď sa na ňu odchádzali. Plus podmienky v iných krajinách pre tranzut si treba tiež pozrieť. Peknú dovolenku prajem 🙂
https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

akinom0077
10. júl 2021

@choco6 doma na SK si urobite test pred tyzdnom som sa vratila s italy

akinom0077
10. júl 2021

@choco6 v rakusku nepotrebujete nic a prosim vas kto by to od vas pytal?

loginexistuje
10. júl 2021

Rakusaci pytaju na vstupe do krajiny potvrdenie o ocko alebo test ale moze sa to menit

akinom0077
10. júl 2021

@loginexistuje no mna nik nezastavil ani tam ani naspat nepytali nic

loginexistuje
10. júl 2021

@akinom0077 kedy si sla ? my chodime pravidelne nakupovat a rakusaci zastavili vzdy na vstupe

akinom0077
10. júl 2021

@loginexistuje isla som 18.6. a domov minulu nedelu

maciatkolulu
10. júl 2021

@akinom0077 rakúšania nepotrebujú nič? Aha a preto zastavujú každé auto, aby si po kecali o počasí, predtým ako niečo napíšeš, si to over. Bývam v AT a chodím na sk....

maciatkolulu
10. júl 2021
maciatkolulu
10. júl 2021

@akinom0077 máš pocit, že rakúšania, ktorí vyžadujú test aj do mekacu, by nevyzadovali nič na hraniciach, že by decká testovali v školách 3x týždenne??? No dobre.

akinom0077
10. júl 2021

@maciatkolulu ja som napisala svoju skusenost s minuleho tyzdna nikto ma nekontroloval takze pisem LEN svoju skusenost

loginexistuje
10. júl 2021

@akinom0077 ale este raz ja som pieala Rakusaci kontrolu pri vstupe do svoje krajiny 18.6 je v tejto situacii uz pekne davno (tak radsej by som toto netvreila ze teraz to tak je)
na vstpue do rakuska kontrovali kazde auto

maciatkolulu
10. júl 2021

@akinom0077 takže ešte raz, do at sa kontroluje, stojí každé jedno auto, že ti povedia ok, môžeš ísť, neznamená, že nič nepozaduju😉, bola som aj minulý týždeň, aj tento, aj pred, aj počas Lockdown, takže ti píšem reálne nariadenia. 3G a dovidenia, skus ist bez.... 😂😂😂, to by som si pozrela

akinom0077
10. júl 2021

@maciatkolulu kludne sa dohaduje kolko chces mna jednoducho nezastavili ani auta pred mnou. To je moja skusenost ktoru som zazila ja. Mozno som mala len stastie alebo nahoda ze v danom case nezastavovali- neviem.
Minuly rok detto nikdy nic

maciatkolulu
10. júl 2021

@akinom0077 mne je úplne jedno, čo a ako, ale nepíš klamstvá


Dnes o 16:19
@choco6 v rakusku nepotrebujete nic a prosim vas kto by to od vas pytal
Lebo, áno, rakúšania vyžadujú 3G a nemilosrdne. A nie len na hraniciach, či si prešla, či nie, myslím, že o tom sa tu nebaví mé, ale o tom, čo je potrebné a co nie. Ze ti zakyvali, to je ôk, ale nemuseli. Rozumieme si?

akinom0077
23. júl 2021

@maciatkolulu nepisem klamsta.mam klamat ze ma zastavili a kontrolovali ked sa to nestalo? vtedy by som klamala. proste mna nezastavili ani som nevidela ze by zastavovali to je MOJA SKUSENOST S CESTY ! Nic viac nic menej

choco6
autor
23. júl 2021

Minuly tyzden sme isli do IT, dnes sa vraciame domov tak uvidime. Ale zatial v Rakusku sme povedali ze ideme do IT ze iba tranzitujeme tak povedal chodte, nic nechcu aj v nariadeniachcje xe niccnepotrebujes ak iba tranzitujes. A v IT maju tazko v trubke, nikde nikto ziadne kontroly 🤷

maciatkolulu
23. júl 2021

@akinom0077 zavádzala si tou vetou, že v AT nepotrebujú nič, rozumieš???? Lebo áno potrebujú, či ťa zastavia, či nie, je lotéria. Rozumieš, či nie? Ale zastavia a opýtaj sa.