Dovolenka sama s deťmi - more verzus Slovensko

alzbetka83
4. aug 2022

Zdravím, potrebovala by som radu, chcela by som ísť na dovolenku s deťmi, plánovala som k moru, neviem či ísť sama a 2 deti, alebo riešiť radšej Slovensko?

sovica
4. aug 2022

@alzbetka83 Treba viac info. Vidím, že deti takmer 6 a 8 ročné. Už dosť veľké aj na pohodlné cestovanie k moru. Chceš ísť letecky alebo si dobrá vodička a trúfaš si aj autom? Máš aj nejaký budget alebo Ti je jedno, koľko minieš?

mon29
4. aug 2022

Zalezi ake stare deti , ci letecky alebo autom, a aka si povaha, dobrodruzna, alebo skor ustrachana.. ja bezne chodim s mojimi sama. Zazila som pokojnu dovolenku pri mori aj uplne na figu v Tatrach kde mi ochoreli obaja naraz😬

mon29
4. aug 2022

Jaj, nevsimla som,take velke deti uplne v pohode, velka pohoda.. chod,uzite si

kitycat
4. aug 2022

Pocula som, ze dovolenka na SK ta vide viac ako AI pri mori 🤭

A tam ani nemusis varit cely den co na SK isto treba riesit

ninusa221
4. aug 2022

Určite chojte k moru to je uplne iné ako tu dovolenkovať aj pre tie deti. Urcite to zvladnes ja chodim s nasimi od 3 rokov k moru…

alzbetka83
autor
4. aug 2022

@sovica Deti sú vo veku 8 dcéra a 5rokov syn, je dosť živý a neposedný. Vodička som myslím dobrá, ale myslím, že letecky by to bolo pohodlnejšie 😁 a hlavne rýchlejšie. Len asi najväčšie obavy mam z toho letiska, to riešenie tam okolo toho,potom z letiska na hotel, aby sme sa niekde s deťmi nestratili. Som dobrodružný typ, ale občas motak 😬

alzbetka83
autor
4. aug 2022

@mon29 Autom by sa mi samej asi takú diaľku nechcelo, tak skôr letecky. Som dobrodružná povaha, ale občas motak a stresujem 🙂

luliu
4. aug 2022

@alzbetka83 teraz už ťažko more zoženies a aj keď, tak buď len absolútny zostatok, ktorý nikto nechce alebo strašné drahé destinácie. Tento rok je takmer všetko vypredane.

alzbetka83
autor
4. aug 2022

@ninusa221 Rodina ma odhovára, že sama s deťmi je to nebezpečné, že si neoddychnem, neužijem si to. Vraj mám ísť len na SK

alzbetka83
autor
4. aug 2022

@luliu fakt? Áno rozprávala som s jednou cestovku a hovoril, že tento rok šialenstvo, všetko vypredané

ninusa221
4. aug 2022

@alzbetka83 neboj sa urcite to zvladnes mozes si vybrat hotel kde su animátori a aj si odychnes zas deti su velké nemaju rok. Urcite nieco este volné bude.

melanta
4. aug 2022

@alzbetka83 ja som bola sama s dcérou nespočetne veľa krát, keď muž nemohol. A poznám veľa žien, ktoré chodia s deťmi samé k moru. Nebála by som sa toho. Slovenské letiská nie sú žiadna tragédia, žeby si sa toho mala obávať. Ak pôjdeš cez CK, na letisku v destinácii bude čakať delegát a pôjdeš s ostatným davom z lietadla. A ak pôjdeš do hotelového rezortu, tak tam sa tiež nemáš čoho obávať. Ty si oddýchneš, decká sa zabavia. Choď.

wade
4. aug 2022

@alzbetka83 Letecky cez cestovku sa vobec nemas coho bat, nemas sa kde stratit. Letiska v dovolenkovych destinaciach (az na vynimky) su malicke a mas tam delegatku. A netusim preco by to malo byt nebezpecne.. Skor je to o preferenciach a budgete. Vsade sa najdu pekne miesta - a ja som niekedy prekvapeny, ze nieco uz roky obchadzam a mam to pod nosom 🙂

alzbetka83
autor
4. aug 2022

@mon29
@ninusa221 Ďakujem ste milé.Pred šiestimi rokmi som letela s dcérkou keď mala 2 roky, zvládli sme to, dcérka je anjelik 🙂 Len so synom to bude zaujímavé, on je tvrdohlavý a keď nie je nablízku ocko tak mi robí občas nervy. Cez akú cestovku najlepšie riešiť dovolenku?

sovica
4. aug 2022

Ako píše @melanta a @alzbetka83, ak pôjdeš cez cestovku, tak pôjde viac ľudí a delegát. V tom prípade sa nemáš prečo stresovať, lebo delegát vybavuje všetko a Ty sa len "vezieš".
Ak pôjdeš sama na vlastnú päsť a máš dobré jazykové znalosti (aspoň dobrú angličtinu), tak sa tiež nemusíš báť. Proste ak nebudeš niečo vedieť, opýtaš sa. Prvýkrát to možno bude také, že sa nebudeš vedieť rýchlo zorientovať a áno, preto aj trošku stresujúce, ale nabudúce to už bude OK.

missdiva
4. aug 2022

@alzbetka83 na letisku sa nema co stat len nasledujes tabule. Na mieste na transfer by som si vzala taxik ak mas mat z toho stres...
Ak pojdes s CK tak ides stale len z davom. Ale sla by som skor bez CK, vacsi vyber miest, terminov, nie si na nikoho viazana atd.

alzbetka83
autor
4. aug 2022

@melanta
@wade
@sovica Určite by som šla cez cestovku, len tak by som sa neodvážila. Ďakujem ste super

kaktusik007
4. aug 2022

@alzbetka83 jedine, kde ja vidim ze pozor, je to more - predsa len, nemozes pustit ani na sekundu z oci, takze narocnejsie. Ale to je jedno, ci more ci bazen na slovensku --- ja mam proste z kombinacie voda a dieta fobiu, pohodlnejsie mi je ked sme chodili jeden dospely - jedno dieta... aj do aquaparku na svk som radsej vzala moju mamu, kvoli dozoru - proste je to pocit, ze ak sa mi zacnu topit dve deti naraz, neviem ci by som to zvladla, aj ked uprimne -- mama by asi zacala chaosit a tiez by s tou zachranou moc nepomohla a bolo by to iba na mne, ale to je proste moj vnutorny pocit... teda bol, kym este nevedeli dobre plavat.. teraz uz vedia, uz som s nimi bola sama, ale teda su vacsi uz ako tvoji... Inak - nemas sa coho bat. Kamoska chodi sama, vybera akurat rezorty s animacnym programom - mala sa zabavi, ona ma par chvil pre seba 🙂 len teda cenovo je to nad moje moznosti :(