Dovolenka sama s deťmi

17. jún 2023

Ahojte, ak by ste sa tu našli nejaká maminka s detičkami v podobnom veku na last minute jún k moru, budem rada... Deti majú 3 a 8 rokov. Premýšľam ísť aj sama, no predsa len by mi bolo asi jednoduchšie s niekým.

tosomja
17. jún 2023

Jednoduchšie? Myslíš? Never tomu. Keď pôjdeš sama s deťmi. Vieš, kedy pôjdete k moru, kedy na prechádzku, kedy spať, atď. Keď s niekým, tak už sa musíš prispôsobovať, ja chcem ísť k moru, tvoje deti jesť, moje budú vrešťať, tvoje sa budú nudiť. Ty budeš nervózna, ja ..to radšej choďte sami a tam určite niekto bude, s kým sa tvoje deti pohrajú. Hľadajte hotel kde je program pre deti animátori. Väčšia pravdepodobnosť, že tam bude nejaký Slovak s deťmi. 🤗

zorkahorka
17. jún 2023

Zober mamu. Postara sa ti o deti, trochu oddychnes. Dve lahsie ustrazite dve deti ako ty sama

yoxinka
17. jún 2023

Ja by som rozhodne nešla s totálne cudzím človekom na dovču. To ozaj radšej sama s deťmi. Čo ak ti mamička nesadne alebo jej deti tvojim nebudú pasovať. By ma piclo byť na dovolenke s niekým, s kým nemám nejaký súlad. Sama si budeš robiť čo chceš, kedy chceš, kde chceš ako chceš. Alebo ako ti píše kočka vyššie, ber mamu, sestru, niekoho blízkeho.

mateson
17. jún 2023

Myslíte.že mama či sestra túžia ísť na dovolenku k moru strážiť deti? Som babka čo pomáha a stráži myslím dosť , ale aby som išla strážiť k moru? Tak si dovolenku nepredstavujem.

majlo1234
17. jún 2023

@yoxinka suhlasim, tiez som mala take scestne predstavy, ze pojdem do azie s nejakou cudzou mamickou, aby sim nemusela ist sama. Ale potom som prisla ku zmyslom, a upravila radsej destinaciu na europu a tu zvladam aj sama, ako sa natahovat na dovolenke s niekym, koho ani nepoznam.

majlo1234
17. jún 2023

@mateson moje ano. Aj tento aj minuly rok boli obe so mnou niekde. Ale samozrejme to nevyzera tak, ze strazia cely den, skor je to 15 minut kym si zaplavam, kym sa odem osprchovat, kym sa vklude najem, pripdne vykonam ine potreby. A este je dolezite, ze moj syn je prve vnuca/dieta v rodine😂tak s nim radi travia cas

marca12
17. jún 2023

Ja by som teda cudziu zenu so sebou na dovolenke nezniesla. Chod pekne sama alebo vezmi len ozaj blizku rodinu. Prisposobovat sa cudziemu cloveku,to je asi najhorsia dovolenka.

katarinaba
17. jún 2023

Ja chodim uz roky sama s detmi. Dvaja blizki dospeli maju problem spolu vyjst, nieto este cudzie osoby. Ta sloboda je na nezaplatenie.

bluka2
17. jún 2023

Ja mam deti v rovnakom veku. Chodim bud sama alebo s kamoskou, ktora nema deti. To sa inak celkom oplati v hoteloch, kde mozu byt na izbe len 2 ludia a teda musim platit 2 izby. Takto sme 4 a platime stale za tie iste 2 izby s tym, ze deti su so mnou a ona sama. Potom si to rozdelime financne tak, ze mna to vyjde lacnejsie, ako 2 izby (ktore by som bez nej musela platit) a ju to vyjde lacnejsie ako 1 izba, ktoru by musela sama platit. Dufam, ze to niekomu dalo zmysel :D ale ked ide clovek na tyzden do Svajciarska, tak je benefit na oboch stranach par stoviek... Aj ked ide hlavne o prijemnu spolocnost

tosomja
18. jún 2023

@mateson presne tak. Ja preto ani nechodím nikde so svojrovcami, či mamou. Lebo po prvé ich nechcem zaťažovať a ani nechcem, aby si mysleli, že ideme len kvôli tomu, aby nám strážili deti. Boli sme minulý rok na tri dni, volali nás dokonca priateľovi rodičia, že zaplatia ubytovanie, dovolenku celú, pozvú do restiky...a už som vedela...že to nedopadne dobre. Oni starší, chceli ísť do kúpeľov sa máčať do termálnej vody, deti staršie chceli ísť na tobogány, najmladšie do malého bazéna. Ja s priateľom sme neboli spolu vôbec, lebo ja som bola s mini deťmi, on so staršími, jeho rodičia si náramne oddýchli a ešte boli urazení, že si mysleli, že aspoň ja sa k nim pridám. Išli sme na druhý deň do Zoo, vraj nech vezmeme kočík, že ona si potlačí vnúčatá, jasné, vnúčatá chceli hladkať, pozerať zvieratá, kŕmiť, behať, nie sedieť v kočíku a kývať okoloidúcim. Zase bolo zle, že deti s ňou nechcú byť. Ale za ruku ich nechutila. Potom že sa ideme najesť, deti chceli hamburgery a také tie dovolenkové fastfoody, ona hľadala po celom meste reštauráciu, kde majú šalát 🥗😃 potom že poďme na kávu, už sme ich poslali nech idú sami, že sa stretneme na hoteli. No deti odpadli od únavy. Myslela, že oni vydržia do noci hore. Tak zase nič. Už na druhý deň len sa prišli pozdraviť a išli sami do mesta popozerať a nám zaplatili kúpalisko 🤣
Takže ani so staršou generáciou nie je najľahšia dovolenka.
Teraz nás volajú do Plzne, ale váhame.

zorkahorka
18. jún 2023

@mateson ona ma jedno dost velke dieta, tu nejde ani tak o strazenie - staci hodit ockom. My mame 3 a 6 a sme prave pri mori so svokrou. Ona je spokojna, ze je pri mori, my sme spokojni, lebo nam pomaha s deckami. Vobec ju to neobtazuje, ona je s nimi velmi rada. Vieme sa krasne zladit. Ale samozrejme, nie kazdej babke sa to musi chciet...

sisik26
11. aug 2024

Ahoj. Ja sa pridám ak ste ešte neboli v kľude od utorka 🤣 Tiež nemám s kym ist a spolucestujúcich je fajn a mam dcéru 8. Izby oddelene pre súkromie, plány tiež keď budeš chcieť mať svoje rešpektujem.