Dovolenka s predčasne narodeným dieťaťom

9. máj 2024

Mamky ahojte🙂
Malé doma predčasne narodené babatko.
V lete bude mat 14 mesiacov a mala by som na vás otázku, či ste niektorá boli na dovolenke pri mori s predčasne narodeným babatkom v takom veku. Let by bol cca 4 hod. Priatel povedal že je len na mne ako sa rozhodnem. Veľmi chceme ísť a samozrejme že more by aj bábätku pomohlo ale je tam to ale. Bojím sa ale na druhej strane nemôžem sa báť lebo potom by som len doma sedela🤦‍♀️🤣 čo sa týka vyšetrení, mame ich sa sebou veľa a už skoro zo vsetkeho nás vyradili. Ešte čo nás čaká tak je posledná vakcína tá hlavná. Ďakujem za vaše rady baby 🙂

hulica
9. máj 2024

keď je nadpis s predčasne narodeným čakala som že sa budeš pýtať na mesačné bábätko nie na dieťa staré cez rok 🙈 o koľko je predčasne narodené?

deedol
9. máj 2024

Kam by ste sli a ako velmi predcasneje narodene?

autor
9. máj 2024

@hulica narodené 3 mesiace skôr,
@deedol premýšľame Cyprus alebo Grécko

deedol
9. máj 2024

3m je dost, ale pises, ze z kontrol vas vyraduju, takze asi je ok… poradila by som sa s pediatrickou/om, pripadne s inym mudr, nie na koni. Keby bolo o mesiac skor, asi by som to tak neriesila, ale 3m…

autor
9. máj 2024

@deedol veď toto. Dakujem 🙂 opýtam sa určite aj jej, aj preto som založila diskusiu, či niektorá mamka nemá náhodou skúsenosť

deti95060810
9. máj 2024

a čo nato pediater? pozná dieťa aj jeho zdr. stav

simca06022011
9. máj 2024

treba riesit s dr, kazde dieta je ine.. moja sa narodila len o trochu skor, 36tt a neboli sme absolutne nikde ani sledovani, malej nic nechybalo.Cize vsetko podla stavu drobca, zdravotneho.
k leteniu, a cestovaniu daleko s detmi sa nevyjadrujem, ja som strasna konzerva :DDD ja by som lietadlom, bez auta, a daleko nesla nikam :DDD ale lietaju aj mensie deti, takze to je len taky moj "problem"...

maickamf
9. máj 2024

Ženy cestuju aj s menšími deťmi. Dokonca poznám jednych o 2m skôr narodené dieťa a leteli v jeho 4m cca 6h.
Určite by som sa poradila s pediatrom. Ak je všetko v poriadku, určite choďte😉

autor
9. máj 2024

Dakujem baby za rady 😊 povypytujem sa doktorky a uvidíme 🙂

kikushaa
9. máj 2024

Ja som bola s 18m narodenym v 29tt na hawaii. Kazdopadne je tam vela premennych, uz ste niekam leteli? Byva chore? Ak ano ako casto? Ty si svoje dieta poznas najlepsie, ja ti darmo mozem povedat ze s mojim to bolo v pohode, ked s tvojim to v pohode nebude 🤷‍♀️

hulica
16. máj 2024

a 14 mesiacov má normálne či malo by mať? ale myslím si že by to nemal byť problém je už dosť veľké tak či onak a presne cestuje sa aj s malinkými miminkami 🙂