Dovolenka s deťmi pri mori

tarica
3. apr 2022

Rozmyslam uz nad letnou dovolenkou.Odkedy mame deti tak chodi len po Slovensku.Tento rok ale rozmyslam nad dovolenkou pri mori.Deti maju 7 a 2 roky.Najskor asi Chorvatsko Ale dost ma odradza ta dlha cesta.Ake mate vy skusenosti s dovolenkou pri mori s detickami?popripade mozte poradit aj miesto kam.Dakujem.

pribinak
3. apr 2022

@tarica dlha cesta? V Chorvátsku si za 6 hod, choďte v noci a môžu spat

blondiee83
3. apr 2022

Prave pozeram letenky, kam by sme sli 😀 Ale autom nie, decka miluju letiet, cize chcem vyjst v ustrety najma im, kedze sme leteli naposledy pred 3rokmi a nad Chorvatskom velmi neuvazujeme. resp az na konci leta chceme ist na Plitvice - ale vylucne tam. Na plazach som bola XY krat, nelaka ma to uz.
Zatial rozmyslame nad Talianskom, Bulharskom - krasne 5* hotely za velmi dobre ceny a Malorkou.

reanda
3. apr 2022

chodili sme s detmi od 15mesiacov.. cesta vedela byt obcas tristna 😀, ale prezili sme to a dovolenka rozhodne vzdy stala za to.. chodievame do chorvatska tak viac severnejsie, istria, kvarner, severna dalmacia.. juznejsie by mi uz ta cesta ozaj prisla prilis dlha, jedine s nejakym 'medzipristatim' niekde.. a teda aj ked sme isli len niekde na sever, cesta rozhodne nikdy netrvala len sest hodin 😀 a uz vobec nie s detmi, kedy clovek podchvilou zastavuje kvoli curaniu a pobehaniu si.. a je jedno, ci cez den, ci v noci, moji ani v noci nespia celu cestu

janinah
3. apr 2022

@pribinak možno s dospelými a z BA
Autorka.autom sa odvezte na najbližšie letisko.u nás je to Budapešť a let na hociktorý grécky ostrov....preludnene Chorvátsko mňa neláka u vôbec

zvedavabuduca
3. apr 2022

@tarica ahoj, My sme boli minulý rok v HR v Podgore, deti v tom čase 4 a 2 roky. Cestou tam sme išli večer okolo 10 (z BA). Pokiaľ spali do cca 5-6 sme šli bez prestávok aby sme prešli co najviac, potom to bolo ťažšie hlavne s mladšou lebo ona neobsedi v aute takže to bolo o drzku ku koncu tých 100 km ale dali sme to.
Naspäť sme šli tak na obedny spánok ani neviem ako to zbehlo ale neustále som sa hlavne tej mladšej musela venovať, staršia je zvyknutá na dlhé cesty a vydrží aj s tabletom.
Všetko záleží od detí aké sú 😊.

majki_ki
3. apr 2022

@tarica ahoj ! My máme teda jedného synčeka, v Chorvátsku sme boli minuly rok 2x malý mal vtedy rok a rok a dva mesiace. Čo sa týka dlhej cesty, tam ti podľa mňa jeden skvelý tip. My sme si cestu rozdelili. Prvú dovolenku sme išli ráno, o pár hodín sme boli v hlavnom meste - Zahrebe, pozreli sme si pamiatky, najedli sme sa, mali sme prenajatý byt cez airbnb. Keďže ja som vtedy nesoferovala, manžel si pohodlne oddýchol, tu jednu noc si pospal a na ďalší deň sme vyrazili do cieľovej destinácie 🙂. Druhú dovolenku sme si tiež rozdelili, no inak. Najprv sme išli 4 hodiny do Ľubľany, to sa dalo pekne zvládnuť, vyrážali sme tiež ráno. V Lublane sme strávili jeden deň, druhý deň sme boli pri jazere Bled. Odtiaľ sme sa po víkende presunuli do Chorvátska. My máme syna, ktorý miluje byť v aute. Zastavovali sme len na cikanie alebo vyluftovanie sa či benzín, no trasu sme teda upravili najmä kvôli tomu, aby si manžel oddýchol a poviem ti, videli sme toho naozaj veľa! Tento rok si určite tiež takto pomôžeme 🙂

anickaaa6aaa
3. apr 2022

@pribinak no ako odkiaľ. My to máme do BA 3hod..takze..

mimi3008
3. apr 2022

@pribinak My sme teraz absolvovali s detmi 12 hodinovu cestu autom v noci. Deti maju 2,5roka a 5 mesiacov. So starsim to nebol absolutne ziaden problem, horsie to bolo s mladsim

pribinak
3. apr 2022

@janinah je zo Serede, tak možno o hodinu viac. Ale ak pôjdu v noci, tak na istrii sú za 5 hod, tak zas sa netvarme te idu na druhy koniec sveta

mon1806
3. apr 2022

Deti už máte veľké išla by som letecky na vašom mieste , Španielsko Grécko Turecko a vždy vás to vyjde lepšie ako Chorvátsko 😉

sorciera24
3. apr 2022

my s detmi prave od tych 2 r. chodime do Talianska....Lignano, nasa milovana destinacia......už 7krat.....je to blizko (800km - chodime autom v noci, prip. prespime), mame radi peosbnu pláž a atrakcie v meste a talianske jedlo....(my teda radsej ako Chorvatsko, aj lacnejsie), ale chodime do apartmanov...cena je lacnejsia než na SLovensku (napr. v Šturove)

queen_mary
3. apr 2022

V kkude aj do Chorvatska sa da letecky. V lete sa bude lietat aj z ba. Split, zadar, brac. My ideme do Malagy a potom Marbella. Apartman v kondominiu s bazenami pri mori. Ale v klude aj cez cestovky, v Turecku mi pridu celkom baby friendky hotely aj plaze, pripadne Grecko..

ketrinka347
6. apr 2022

@sorciera24 ahoj chodite tam cez cestovku?nemohlaby si my poslat kontakt resp.kde hladat ubytko overene?chceme ist k moru ale nevieme kam .chcrli sme letecky ale sa my to zda nejak vela platit.tak rozmyslamr autom.

sorciera24
6. apr 2022

@ketrinka347 nie, chodime cez talianske agentury, ankolko cez ne je aparmtan o cca. 200-250eur lacnejsi nez cez slovenske CK, hladame na: lignano.it to jezmes roznych agentur v Lignane...overene mame tieto:
https://www.marinablu.it/en/
https://www.agenziateghil.it/en/
https://www.abitarelignano.it/en/
https://www.agenziaarena.it/en/
a vlastne vsetky cez ten portal lignano.it su certifikovane....
este dobra agentura aj v inych ovlastiach IT je: lampo.it