Dovolenka s deťmi mimo sezóny

23. aug 2024

Dovolenka s deťmi mimo sezóny -ako to robíte?
Dlho rozmýšľam nad dovolenkou mimo sezóny, hlavne z finančného hľadiska a že nie sú tlačenice. Ale zároveň sa tomu bránim a mám obavy. Sme päť členna rodina, za dovolenku v hlavnej sezóny som zaplatila za posledné roky dosť.
.

autor
23. aug 2024

S najmenším ším by nebol problém ale väčšie sú školopovinné. Uvediem taký príklad najstarší sa zúčastnil viacerých súťaží za ktoré dostal plus body na príjimačkách, (tj školské kolo, okresné, krajské, celoslovenské-materinský jazyk a angličtina) ďalej od vlani nacvičovali tance v máji mali venček, potom príjimačky, divadelný krúžok skadiaľ tiež nerád chýba, majú aj celovíkedové sústredenia, vystúpenia a súťaže v minulosti už vyhrali výlet ale aj pobyt pre celú skupinu. Tieto termíny dopredu nikdy neviem. Už je prijatý v septembri nastupuje do vysnívaného gympľa, ale od netere viem ako to tam chodí, hneď na začiatku písomky aby zistili ako sú na tom žiaci s vedomosťami, ak niekto nenapíše automaticky päťka, platí to všeobecne na každú písomku

ibrunova
23. aug 2024

Ak nastupuje do novej školy, tak určite by som neriešila v septembri dovolenku.

luccija
23. aug 2024

Keď nastupuje na gymnázium, tak by som nešla.Ideal je v júni po uzatvorení známok, alebo prvý septembrový týždeň.Do Turecka, Cyprus či iné exotickejšie destinácie môžeš ísť kľudne koniec septembra, začiatok októbra.

milanemila
23. aug 2024

Chodili sme pred koncom skolskeho roku, mama ma vzdy vxpytala zo skoly a nikdy nebol problem. Mala som ale dobry prospech aj dochadzka v priebehu roka. Chodili sme tak zrejme aj kvoli cene vtedy, ale hlavne ja som mala v tom obdobi najsilnejsiu alergiu a pri mori mi bolo ovela lepsie tie 2 tyzdne.
Podla mna ani teraz v septembri by nemusel byt problem.
Ak nastupuje do novej skoly, tak by som ozelela septembrovu dovolenku a nechala ho s novym kolektivom aj v novom prostredi od zaciatku.

pralinka86
23. aug 2024

Tak cez prázdniny sa snazit planovat, ak mate toho vela cez rok alebo koncom sk roka

lienka9
23. aug 2024

Ak nastupuje do novej skoly,asi by som to ozelela.my sme vzdy chodili mimo sezony,ale syn tiez nastupuje do prvej triedy.povedali sme si ze prvy rok to proste vydrzime a dalej budeme riesit podla toho ako mu skola pojde..ak mu bude chybat kazdy zameskany den,tak to nebudeme urcite silit s dovolenkou a budeme sa musiet zmierit s dovolenkou cez prazdniny.ak bude sikovny a par dni chybat mu nebude robit problem dobehnit,nevidim v tom problem aj 1-2x pocas roka .

huginko
23. aug 2024

Viete, v lete sú prázdniny práve preto, aby deti chodili na výlety, dovolenky, oddýchli zo školy. 8 týždňov celkom dosť. A niekto si povie, že dovolenky v lete ho už stali veľa... 😔Keby takto každý žiak zmyslal, tak je zo školy holubnik...

anjelik33
23. aug 2024

Chodime kedykolvek pocas roka a nikdy nebol ziaden problem , doberieme vzdy vsetko tak ako ked je chora . A ked chodime na dlhsie ako meiac do DR tak navastevuje skolu tam.Ale pokial sa jedna o tyzden dva tak v tom problem nieje v dnesnej dobe ked sa daju posielat ulohy dokonca aj pisomky cez edupage.

jana_eyre_2
23. aug 2024

Ja nechodievam mimo sezony, naposledy sme boli mimo sezóny na dovolenke keď ešte deti chodili do škôlky.. ale moja sestra pár krát bola na dovolenke a to tak, že hneď ako uzatvorili deťom známky išli - vysvedčenie im bud niekto prevzal alebo ho dostali v septembri.. ak ide dieťa do novej školy, na dovolenku by som nešla, nie kvôli pisomkam, ale kvôli kolektívu.. aby hneď od začiatku mal možnost nejako zapadnúť do kolektívu - deti sa vedia zgrupit veľmi rýchlo, ak by tam chýbal, nemusel by úplne zapadnúť.. keď už tak neskôr ako na začiatku sk.roka..

maciatkolulu
23. aug 2024

@huginko presne tak,v Rakúsku nemysliteľné,aby sa išlo niekam ,prázdnin je viac než dosť ...a nakoniec sa tu vecne vyfnukava,že či s deťmi cez prázdniny....lebo však malo dovolenku,no asi nie.

autor
23. aug 2024

@milanemila v tvojej škole zrejme nedávali 5ku za každú vymeškanú písomku, vlani druhý deň dostali knihy od tretieho dňa furt písomky. Všeobecne bilignválne gymnázium nie je najľahšia škola.
@huginko nikdy sme tak neboli len uvažujem lebo veľa žien píše že tak chodia a takto ušetrené peniaze sa vždy zíjdu

huginko
23. aug 2024

ale keby takto uvažovali všetci, to by ako fungovalo? viete, nechcem byť zlá, ale keď niekto nemá na dovolenku v lete do zahraničia, tak volím inú alternatívu. Učiteľov veľmi nemusí zaujímať, že ušetríte

autor
23. aug 2024

@anjelik33 más doma.gymnazistu? Skúsenosti s bilingválnim gymplom?

lakebabe
23. aug 2024

Za mňa ti poviem ze my chodíme iba mimo leto, lebo nemáme deti, ceny sú polovicne vždy, ale v septembri nemáme žiadne deti na turnusoch vôbec, max skolkarov. Takže na začiatku roku asi moc nechodí nikto. Sestra chodí s deťmi vždy v júni keď majú uzavrete známky. Vtedy v škole nemajú problém. A v júni sú ozaj plne hotely deti aj tento rok boli. Choďte radšej koncom roka

belllinka
23. aug 2024

No a hlavne, je to na tej skole povolene? Nie vsade je to holubnik, tak si najprv zisti u riaditela, ci by ho vobec pustili.

autor
23. aug 2024

@huginko budem sa opakovať iba uvažujem, nič zle som nespravila. Prosím svoju kritiku nasmeruj na tie čo tak roky robia a netaja sa tým.

autor
23. aug 2024

@belllinka budem sa opakovať, iba uvažujem... chcela som potvrdenie zo školy na dopravnú kartičku a celý týždeň som sa do školy nedovolal.

huginko
23. aug 2024

ja píšem svoj názor....nič iné....

lucylaw
23. aug 2024

My sme tak boli tento rok v Mexiku,cez Veľkú noc,dokopy 2 týždne,syn bol tretiak na ZŠ a vymeškal reálne 7 dní školy..Akože úprimne za mňa,nešla by som už tak,aj toto bolo iba kvôli tomu,že sme chceli stihnúť ešte spoločnú dovolenku kým mamina začne chodiť na dialýzu..Každý deň sme museli chodiť z pláže skôr,aby som so synom prebrala čo robili deti v škole a bolo to dosť otravné..V lete človeku takéto problémy odpadajú. A pokiaľ ide o to gymnázium,ja som chodila na 8-ročné a raz ma rodičia vypýtali na týždeň na lyžovačku počas školy a riaditeľka mi to schválila len pod podmienkou,že po návrate sa nechám vyskúšať každým jedným učiteľom z toho,čo preberali v škole,kým som chýbala 🙈

milanemila
23. aug 2024

Nie 5ku za vymeskanu pisomku nedavali, lebo to je absurdne, resp ked niekto chybal pisomku dopisoval. Chodila som 4r na zakladku (to som na vysvedcu bola iba v prvej triede) a potom na osemrocny gympel 🤷🏼‍♀️

autor
23. aug 2024

@lakebabe kebyže nemám tri deti tak si chodím ako chcem,kedy chcem a kam chcem. A nestojí to toľko ani v hlavnej sezóne ako pre päťčlennú rodinu 🤔
Posledný týždeň mali deti 3 dňový výlet triednu stanovačku, lúčenie so školou, dozvuky. Posledný krát mohol pobudnúť s kamarátmi. Neviem ako na ktorej škole ale u nás je to veľkolepé, všetci sa zhromaždia na dvore, deti čo reprezentovali školu vyznamenajú dostanú aj darčeky, knihy riaditeľ pochváli atď

lakebabe
23. aug 2024

No segra tak chodi v júni kvôli tomu, ze ma 4 kusy . V sezóne by nezohnala ani izby a hlavne by sa nedoplatili. A keby niekedy v polke júna ich vypýtať, že na ten zaver sa ešte vrátia? Alebo potom zimné prázdniny.

katkaseiner
23. aug 2024

ja ta chapem, tiez nad tym uvazujem, pretoze dovolenka cez cestovku v lete tyzden pre nas 4 pod 4tis E nie je... proste k tomu nejake vreckove, parkovanie na letisku, a 5 tis. v cudu a to je len 1 tyzden. Zato sme zacali chodit na dovolenky bez cestovky a 4 tis nam staci na 2 tyzdne .... teda posledne 2 roky stacilo, teraz bolo ubytko drahsie tak to vyslo na 4500E... tiez uvazujem ze sept a jun (resp.maj) by mohli byt lacnejsie a stale teple.

lonely66
23. aug 2024

autorka ja nechápem. tak keď sa tu púšťaš do žien s takýmto prístupom: "v tvojej škole zrejme nedávali 5ku za každú vymeškanú písomku, más doma.gymnazistu? Skúsenosti s bilingválnim gymplom?"
tak načo sa vlastne pýtaš? ak je to tak šialene náročná škola, tak nikam nechoďte a hotovo. mimochodom, len aby si sa nepototo s bilingválnym gymnáziom.

moja chodí síce na 8-ročné obyčajné, ale keď nastúpila do prímy, tak skončila hneď v septembri 3 týždne v kardiologickom centre v Bratislave. a čo sme mali robiť? nové prostredie, noví žiaci, noví učitelia a ona celý úvod v nemocnici. aspoň online sa napájala, niektorí to umožnili.

teraz je v tercii a ide v septembri na týždeň na dovolenku. a?
ach áno, nie je to bilingválne gymnázium, hoci majú od prímy 2 jazyky povinné, ale neverím, žeby ten týždeň, čo dieťa vynechá, zanechalo na ňom až také stopy. a ak sa toho naozaj veľmi obávaš, tak si radšej napíš plusy a mínusy na papier. prídeš tu pre názory a potom skáčeš do žien ako zajac na silvestra.

a mimochodom, s tou päťkou za vymeškanú písomku si prehnala. toto ti nikto nezožerie, že dieťa chýba, tak mu dajú päťku...

a ešte k dovolenke. v sezóne som za ňu platila za 11 nocí 1400 eur. teraz ide s otcovou rodinou na 8 dní a platia 1100 eur. tak neviem, či až tak veľmi ušetríš. a to idú cez nemeckú cestovku.

zuzanaete
23. aug 2024

Nam sa neoplati vymyslat dovolenku mimo prazdnin, lebo potom nam ta dovolenka chyba cez prazdniny a to by znamenalo platit dalsi tabor. Takze v zavere ziadne usetrene peniaze.

jana_eyre_2
23. aug 2024

@zuzanaete áno presne pre toto ani ja v tom nevidím ušetrené peniaze, potom tak či tak dva mesiace riesim deti, takže neusetrim nič - 8tyzdnov robiť program bez dovolenky je tak či tak drahé.. teda áno dá sa neurobiť deťom žiaden program, ale tie moje by sa doma zožrali v takom prípade.. (tiež mám tri deti ako autorka, šetríme tým že dovolenky plánujeme akčné podľa seba, nechodíme cez cestovky)

alkoholik
23. aug 2024

Treba to planovat. Napr jarne prazdniny su tyzden + a sibacka je cca tyzden. Ked ktomu date par dni skoly,vikendy. Napr je buduci rok sibacka + 1.5 statny sviatok. A zial ked mate 3 deti usetrite velmi vela.
Len pre porovnanie hotel v bulharsku: cez sezonu 2 dospely + 1 dieta ( dieta este zdarma ) 250€.
V septembri 85€ noc. Vy potrebujete uz aspon 2 izby tak ta uspora by bola velka.

anonymous87
23. aug 2024

Autorka mna by si zaujimalo ake odpovede ocakavas. Ked na kazdu jednu reagujes podrazdene (aj na tie co chodia pocas sk.roka, aj na tie, ktore ti pisu, ze to je blbost) 😅

A teda za mna nie, nechodime pocas skoly… mne ta dovolenka nestoji za to, aby som to potom so synom dohanala. Ano, zaplatime cez prazdniny viac, ale co uz… ked sme sa rozhodli mat deti tak sme ratali, ze vsetko bude drahsie 🤷‍♀️

anjelik33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelik33
23. aug 2024

Ano chodi na osemročne gymnazium.