Dovolenka pri mori v Poľsku

kathi1234
13. apr 2023

Má niekto skúsenosti s dovolenkou pri mori v Poľsku? Aké oblasti konkrétne a boli ste spokojní? Ďakujem.

luxus10
13. apr 2023

a tam bude asi o pí pol zimsie, ze? ale ovzdusie tam byvalo kedysi skvele...

dzescebuly
13. apr 2023

@kathi1234 myslím že @anjelicek26 tam bola

bamboa
13. apr 2023

Mne sa veľmi páčilo v meste Łeba. Voda fajn, pláž piesková, atrakcií pre deti tak akurát, možností na výlety tiež.

mircalla
13. apr 2023

@kathi1234 Urcite by som tam nesla, studene more.

pukina
13. apr 2023

@kathi1234 boli sme v Gdansku v auguste, isli sme do Sopotu na vylet a aj ked bolo vonku 30 stupnov more bolo brutalne studene. Nesla by som

29simona29
13. apr 2023

@kathi1234 My sme boli v Gdansku plus blízke okolie Baltického mora, ale v decembri..Krásne prostredie, ceny oveľa nižšie ako v predražených letoviskách na juhu, aj v sezóne je to tak, veľké rozľahlé pláže, pekné more, podľa mňa je to veľmi faj nápad na letnú dovolenku. Zároveň tam nie je taká komercia a davy ľudí ako inde, v lete tam teplo je aj sa sa kúpať, len určite aspoň o 5-8st menej ako na juhu, čo je tiež veľmi prijateľné, aspoň pre mna, 40-tky nemusím..
Ja tú predraženú komerciu a prepchaté letoviská posledné roky veľmi nemusím, takže za mňa určite super, ale to som ja..My chodíme do južných letovísk vždy pred sezónou zase a tiež si neviem vynachváliť☺️

ivanaks
13. apr 2023

Boli sme kedysi dávno v Jelitkowe. Kúpali sme sa, ale nie každý deň, lebo more je pomerne studené a bolo aj dosť medúz (neštípu, len je to také protivné na dotyk - aj tie zdochlinky pri vstupe do mora). Ale my sme tam absolvovali kopisko výletov, takže za mňa je to skôr aktívna dovolenka ako polihovanie na pláži.

kacusik69
14. apr 2023

boli sme vo Wladyslawowe a na Hele, koncom augusta, more studensie ale kupali sme sa (boli sme bez deti - no ine deti sa tam kupali) … suhlasim ze je to skor aktivna dovolenka na spoznavanie okolia a tak, nez travit gro casu na plazi

akvi
14. apr 2023

@kathi1234 boli sme v Gdansku, na Heli. Ja som sa zamilovala do tejto oblasti. Boli sme v septembri, na mňa more studené, ale my sme nešli s cieľom kúpať sa, ale skôr taký aktívny výlet. Je tam nádherne. V septembri na plážach doslova nikto. Ubytovanie lacné a pekné, jedlo fantastické a ceny celkovo také, že sme vôbec neriešili. Plánujeme ísť znova. My sme to spojili s takým vyletom po Poľsku, čiže cestou sme sa zastavili niečo pozrieť a keď sa nam už nechcelo ísť ďalej, tak sme prenocovali. Nič sme neplánovali dopredu, proste sme šli a rozhodovali sa spontánne, že čo ideme a kam. Cez prázdniny by som tam ale nešla, na plážach je doslova tlačenica, mám to potvrdené aj od kamošky, čo boli v auguste.