Dovolenka pri mori s cudzími ľuďmi

2. jún 2024

Ahojte, riskli by ste dovolenku s neznámymi ľuďmi? Zareagovala som na FB ponuku skupinovej dovolenky. Ide o 5-7 ľudí približne v mojom veku (muži vs ženy cca. 50:50) s tým, že by sme si rezervovali dovolenkový dom a každí by si kúpil letenku na rovnaký termín. Dohadujeme to v spoločnej skupine. Vidím profily a fotky ľudí s ktorými by som šla. Na pohľad mi to prídu normálni ľudia, žiadni podivíni. Väčšinou som cestovala na dovolenku s priateľom alebo kamarátmi. No teraz nemám s kým a ak sa chcem dostať ku moru, je to moja jediná možnosť.

Aký na to máte názor? Šli by ste v mojej situácii na dovolenku aj s neznámymi ľuďmi? Tí čo ste takto boli aké s tým máte skúsenosti?

veronikaszabova
2. jún 2024

Nesla by som. 🙂 v tomto som taky strachoprd. Je ine si s niekym pisat, ako s niekym byvat par dni na dovolenke.

basulaak
2. jún 2024

Ja by som nesla. Moj osobny nazor, nemusi byt spravny. Neocakavam od cudzich ludi nic dobre. Som podozierava. Bala by som sa ze ma bud okradnu, alebo nejaky chlap mi vlezie do izby v noci…no proste mam vela filmov a dokumentov napozeranych. 🙈Ale odvaznym stastie praje. Kym ta rozkrajanu nevynesu v kufri. Sorry, too much netflix.

januska12323
2. jún 2024

Nešla by som ani keby to bola jediná príležitosť vidieť more. Videla som dosť filmov a filmov podľa skutočnej udalosti.

zmrzlinka2021
2. jún 2024

Nešla by som. Choď normálne do hotela s uži si to

trema
2. jún 2024

Ja cestujem aj sama, takto by som nesla

muchotrafka298
2. jún 2024

V ziadnom pripade by som nesla s cudzimi ludmi a uz vobec nie do 1 domu na ubytovanie. Lebo pisat si s niekym v skupine a vidiet jeho fotku /ktora nemusi vobec tomu cloveku patrit/ je jedna vec, realita vec druha.
Radsej by som isla sama, bezne tak chodim, ale nie k moru. Lebo mna to nebavi len tak lezat.
Dalsia vec je, ako si budete delit izby? Lebo vzdy su niektore lepsie a niektore horsie. Kazdy predpokladam zaplati rovnako. Takze toto bude jeden svar. Budete si tam robit spolocny program alebo kazdy sam? Lebo toto je tiez nezanedbatelne, ze s tymi ludmi budes musiet stravit cas aj ked nebudes chciet. Co ked zistis, ze Ti ti ludia nesedia uz pri prvom stretnuti? Nemozes sa z letiska otocit na pate, ze dovi, ja neidem.
V dnesnej dobe je lepsie cestovat sam, vsetko si vies vybavit, mozes ist do hotela. Nikdy nevies, co sa moze stat a kto budu ti ostatni spoludovolenkari.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tundra
2. jún 2024

Staci jeden v skupine s ktorym si nesadnes a nebude to dovolenka,ale peklo a budes cakat na den odchodu.Za mna urcite nie.Radsej sam/a.

taminka1986
2. jún 2024

To je vazne blby napad🫡

pieksamaki
2. jún 2024

Keď som bola mladšia.....sme tak išli do Rumunska....cesta z mesta.....ale vtedy bola iná doba.....teraz by som nešla...pokiaľ by som nepoznala aspoň niekoho

natall113
2. jún 2024

Nešla by som, ešte keby je v tej partií aspoň jeden človek ktorého poznám dlhodobo tak možno áno ale takto nie, čo ak ti niekto nesadne? Budeš trpieť celú dovolenku

amelie2017
2. jún 2024

V takomto zlozeni a do domu urcite nie. Preco radsej nepozries nejake zajazdy pre zeny, nieco tipu zumba tyzden, joga a podobne. Sice budes s cudzimi ludmi, ale v sukromi hotela.

muchotrafka298
2. jún 2024

Ja mam dve skutocne odstrasujuce skusenosti. Takze ja uz nepojdem s nikym, koho nemam prevereneho aspon vikendovym pobytom v blizkosti bydliska.

PRislo mi ako super napad, ze pojdem s kamaratkami, ktore som dost dobre poznala, lebo dve boli moje byvale spoluziacky a jedna kamoska, s ktorou sme sa vidali relativne casto. Isli sme na vychod, zabookovali sme si 1 izbu pre 4 osoby a ano, aj jednu kupelnu. Celych 5 dni sme hadali o tom, kto sa kedy sprchuje, kolko a podobne veci. Cele zle. Okrem toho sme si vobec nesadli co sa tykalo programu, lebo rozkazovala a rozhodovala ta, co mala auto. Po tomto tyzdni sme sa uz nikdy viac blizsie nebavili, proste cele zle to bolo a pritom ani jedna z nas nebola konfliktny typ.

Bola som s kamaratkou na vikendovom pobyte v Prahe, isli sme na muzikal. Mysleala som, ze ju poznam dlho a dobre, zial mylila som sa. Ona mi zabudla povedat dost podstatny fakt a to ten, ze je psychiatricka pacientka s roznymi obsesiami. My sme sa videli kludne 1-2 x do tyzdna, isli sme von, na kavu, na veceru, takze pojdeme do Prahy. Odsuhlasila dopredu ubytovanie, dosli sme tam a uz len chyby hladala (bol to 4* hotel s dobrymi recenziami, ziadna "psia buda"), nasledne odmietala chodit na obedy/vecere, kupovala si len jablka a to jedla cele 3 dni co sme tam boli. Okrem toho jej psychicka choroba bola dost obmedzujuca, ja som s tym nemala ziadne skusenosti. Vrcholom bolo, ked povedala, ze vsetky zeny, ktore necakaju do svadby su k****y a stetky a mali by ich niekam zatvarat.....Nikdy viac som ju potom uz nestretla.

daniela2202
2. jún 2024

Určite nie

madeincssr
2. jún 2024

Dievca neblazni. Aj keby to bolo s jedinou kamaratkou, ktoru dostatocne nepoznas (viacdnovym pobytom niekde), tak je to riziko minimalne nedobrej dovolenky, nieto este s viacerymi neznamymi ludmi. To uz moze byt aj nebezpecne.

betulinka1
2. jún 2024

Das si spolocne stretko pred dovolenkou?

ewwe
2. jún 2024

ahoj na dom určite nie skôr si nájdi jednu partacku na izbu a choďte do hotela alebo rezortu, tam bude viac ludi i personálu kdezto sama v dome s cudzími ľuďmi to je niečo úplne iné

vanilkovazmrzka
2. jún 2024

Isla by som asi iba ak by som mala sama izbu 🙂

muchotrafka298
2. jún 2024

Nie je to tvoja jedina moznost ist k moru. Vies si kupit letenku kamkolvek po Europe (Grecko, Taliansko, Spanielsko, Portugalsko, Malta, Cyprus) aj s odletmi z Bratislavy, tak isto cez booking akekolvek hotelove ubytovanie a ist sama. Nie je na tom nic zvlastne ani trapne. Budes sice sama, ale budes robit co chces, kedy chces, nebudes sa nikomu prisposobovat a nikto iny Ti dovolenku nepokazi. Ked chces ist len k moru, su aj hotely s AI sluzbami. Samozrejme 1/1 izba je ovela drahsia, ako ked ide clovek s niekym a su spolu na izbe.

sissy27
2. jún 2024

Nesla by som, aj ked sa nebojim, ze by ma niekto okradol a zabil - to sa mi v pohode moze stat hocikedy inokedy 😅 ale jednoducho viem ake je niekedy komplikovane dohodnut sa s jednou kamoskou na kavu a tu riesit logistiku a maniere 6 cudzich ludi - dakujem, ale neprosim si.
V dnesnej dobe mas tolko moznosti ako cestovat, ze toto mi pride ako ten najkomplikovanejsi a najhlupejsi.

mirkam3
2. jún 2024

Neriskuj. My sme raz sli 3 pary do Južnej Ameriky. Kamosi poznali nás aj pár c.3, my nie. Stretli sme sa všetci šiesti 2t pred odletom, aby sme sa oťukali a pobavili o praktických veciach ako očakávania, itinerár, budget, lieky, elektronika, … Nakoniec to bola parádna dofca vďaka ktorej mame 2 nových kamarátov.
Ty z tej skupiny nepoznáš nikoho a chceš ísť úplne sama. Čo ak vystúpiš pred domom z taxíka a na mieste ta budú čakať 3-4 podivní muži?
Ak túžiš po takejto dovolenke, nájdi potenciálnu lokalitu a ubytko, a s hotovou ponukou oslov svojich známych napr na Facebooku. Ludia v mojim okoli majú na FB v priemere 50-200 kontaktov, určite nájdeš 4-5, ktorí by aj (hocikam) sli, keby mali s kym,…. Stále to môže vypáliť hocijako, ale aspoň o 10000% zvýšiš svoju bezpečnosť.

carolynka
2. jún 2024

Do jedneho domu by som urcite nesla. Este keby to bolo v hoteli, a mas tam svoju izbu. To by mi prislo bezpecne. Ale nie do jedneho domu s cudzimi ludmi

jana_eyre_2
2. jún 2024

V živote by som takto nešla.. minimálne rok mi trvalo kým som si zvykla na kolegov v práci aby som mala pocit pohody, nerada trávim čas s cudzími ľuďmi, už vôbec nie takto prežiť dovolenku.. to by som radšej šla sama, ale teda ty môžeš byť úplne inak nastavená osoba ako ja, takže podľa svojich predstáv sa musis zariadiť .

maxalla
2. jún 2024

Ja by som kludne sla. Ale teda nechapem, preco by to mala byt jedina prilezitost dostat sa k moru, ved existuju hotely.. a ak by som sa na to necitila, zbalila by som sa a vyrazila na dovcu sama. Uz som tak bola viackrat, pre mna su to najlepsie dovolenky.

beata_k
2. jún 2024

Isla, ale do hotela. Ak sa nieco pokazi tak sa len odpojis od skupiny a hotovo. Nemusis mat s nikym nic.

h2
2. jún 2024

Nie je to jediná možnosť, je aj možnosť ísť do hotela. Za jednotku izbu síce zaplatíš o niečo viac, ale aj tak je to podľa mňa oveľa lepšia možnosť, než bývať v jednom dome s úplne cudzími ľuďmi.

viestta
2. jún 2024

Keby som mala samostatnu izbu v tom dome nemala by som problem ist. Este lepsia by bola aj samostatna kupelna, ale v konecnom dosledku sa vobec nemusis nikomu prisposobovat ani s nimi travit cas a vyuzijes tu moznost len na prespanie a odpocinok.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikdenikto
2. jún 2024

Ja by som skôr šla, ako už vyššie radili ka nejaký fitnes/joga pobyt kde veľa žien chodí aj samo. Uvidíš more, zacvičíš si, zoznámiš sa. Da sa doplatiť aj samostatná izba.

sisska96
2. jún 2024

Nie nikdy. Ja chcem kľud a vlastný režim. Nerada sa prispôsobujem cudzím