Dovolenka pri mori pre rozdielne povahy

15. jún 2024

Poradte mi,kam ist k moru,aby sme boli obaja spokojni. Obaja chceme more,piesok na plazi. Lenze ja si pod dovolenkou predstavujem aj spoznavat okolie,nieco pochodit. Muz chce len lezat na plazi a len vecer je ochotny zajst do blizkeho mesta. Obaja mame pracu,kde vela cestujeme a soferujeme pocas roka. Preto hladame nejake miesto,kde v blizkom okoli aj nieco uvidime. Skor mam zaujem o pekne stredomorske miesta. Rozpocet do 2 tisic € pre 2 osoby,letecky. Cize malo by to byt miesto s peknou plazou,kde stravime den a podvecer sa vyberieme na potulky.

janinah
15. jún 2024

Už ste takto niekde boli? lebo spoznávať okolie v horúčavach je dosť fuška,takže ja sa mužovi nečudujem.My bud tá pláž a večer prechadzka víno v danom letovisku alebo poznávačky mimo sezonu.
Pozri andaluziu alebo valenciu a okolie.More a pláž pozri Villayojosa pri Alicante.

muchotrafka298
15. jún 2024

Takto, v 40 stupnovej horucave chodit po pamiatkach je o hubu. A to ti pisem ako clovek, co ma rad teplo a vydrzi toho dost, aj poznavacky v juli/auguste.
Pokial chces nieco vidiet, tak vacsinou tam nie je blizko more.
Do uvahy by prichadzal juzny Cyprus, napriklad Paphos, tam mas aj plaze, aj co vidiet, mozes chodit po vyletoch.
Mozno nejake vacsie grecke ostrovy ako je Kreta alebo Rodos, ale tam som zatial nebola.

heidy222
15. jún 2024

Kreta: Chania ale nie júl august

liz_lemon
15. jún 2024

Malorka

pralinka25
15. jún 2024

podla mna su to dve rozdielne dovolenky. jedna sa hodi skor na jesen a na jar - spoznavacka a v lete sa teda vyvalit na plaz.
chodili sme za mlada takto vacsinou grecko a grecke ostrovy, izrael, egypt a teda ja teplo milujem ale bolo to narocne.
pochodili sme kadeco ale teda viac ako dve taketo akcie sme pocas jednej 12 dnovej dovolenky nedali. ak si namotivovana tak to das ale muz bude znechuteny a dost mozne ze na buduci rok nepojde nikam.
pekna bola kreta, rhodos, odtial sme boli aj sopku pozriet, pozicali sme si auto a pochodili podla seba alebo aj autobusom sa dalo.

avanka
15. jún 2024

Preto spolu chodíme na 2 dovolenky k moru. Na veľkú noc( teraz sme výnimočné boli 5 dní v máji) turistikujeme, spoznávame a poviem ti, boli sme v Chorvátsku,kde bolo "len" 27 st a už sme mreli od tepla na horách.
No a v lete, v auguste chodíme na 10-12 dňovú oddychovku.
Ťažko skombinovať rôzne povahy a rôzne predstavy dovolenky.
Ja mám šťastie, že s mojím sme kompatibilní vo všetkom a vždy sa vieme dohodnúť. Jeden deň s ním slapem 100 km na bicykli a ďalší deň on so mnou ide napr behať

h2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja20
15. jún 2024

Odporúčam Rhodos - Lindos alebo Faliraki, Krétu severné pobrežie,len tam si dobre vyberte hotel, lebo pri niektorých nie sú pekné pieskové pláže, ale kameniste, Kalábriu - okolie Tropey, Sardíniu - východné pobrežie a aj Mallorca bude vhodná.
Spomínaná Andaluzia je síce super na výlety, ale pláže tam nie sú klasické pieskové, ale skôr s drobunkými kamienkami a more býva búrlivé.

kiki68
15. jún 2024

Vsak Ty pobehaj pamiatky, potom sa vratis k nemu na plaz. Pripadne daj den behacky a dalsie dva valacky a vecer nejake to mesto ako atrakciu. Toto sa da vzdy nejak uplacat. Horsie je take potapanie, kde odlozis jedneho na jachte a ides pod vodu. My vzdy riesime veci kompromismi, nakolko nas ide ako hadov, tak to je este tazsie

belllinka
15. jún 2024

Tak jasne, ze sa mu nechce v horucavach kazdy den terigat autobusom po pamiatkach a tlacit sa v hufe turistov. Na poznavacku chod na jesen s kamoskou.

autor
15. jún 2024

@belllinka

Ale ja nemyslim taku dovolenku,kde v 30tkach budeme brazdit pamiatky. Zle som sa v uvode vyjadrila. Myslela som to tak,ze nechcem rezort,kde siroko daleko nie je nic,kde sa musim trepat 10km,aby som prisla k civilizacii.

pralinka25
15. jún 2024

tak v grecku na ostrovoch to je v pohode vies si vybrat hotel blizko niecoho. my sme vzdy mali tak ze kusok od hotela vzdy nieco bolo. na krete bolo aj obroske akvarko, knossos, alebo lindos, je toho vela co sa tam da vidiet za celkom priaznivych okolnosti len si pozri kde sa nachadza rezort. ale bezne a da pozicat motorka, auto a je to v pohode.

veronika150999
15. jún 2024

Malta

jazula
15. jún 2024

Mallorca, Turecko - Side, Atény, Cyprus…

elief
15. jún 2024

My sme boli na Krete v Malii, krásna piesočnatá pláž, Malia rušné a živé stredisko, môj je podobný tvojmu, výlet keď už, tak pol denný... Maliu sme pochodili krížom krážom celú, väčšinou po raňajkách, pokiaľ nebolo celkom horúco... Večer to tam žilo až príliš 😄😄
Boli sme na Kose v Marmari, tam sme "žili" naplno😉😆😆😆, požičali sme ebiky, prevozili sa pomedzi olivové háje, po pobreží až do hlavného mesta, využili sme busy od hotela do hlavného mesta... Až som nechápala, že kde berie tú chuť na všetko, lebo rád sa váľa na pláži
Boli sme v Stegne na Rodose, celé dni sme prešnorchlobali, večer vždy prechadzka po pobreží, Stegna je rybárska dedina
Teraz ideme do Faliraki - Rodos, chcem vidieť Lindos, no uvidíme ako to urobíme, už teraz tam bolo pekelne horúco... Ale tie ebiky už teraz hovorí, že požičiame a prejdeme okolité pláže, Faliraki je živé, večer sa radi tulame uličkami

cukroska
17. jún 2024

pfu s takým badzetom je s čoho vyberať...

emili27
30. júl 2024

Ak je to este aktuálne odporúčam Andaluziu, Toremolinos. Pláž je výborná, veľa hotelov je pri pláži, medzi hotelmi a plážou je promenáda s reštauráciami, hudobnými klubmi. Na výlet sa oplatí určite Gibraltar, Alhambra . Prave sme sa odtial vratili. Bolo super.