Dovolenka pri mori - 2 dospelí + 4 deti

siska25
6. máj 2024

Ahojte, uz tu hodnu chvilu hladam podobnu diskusiu, ale nic som nenasla. Zaujimali by ma typy na dovolenku pri mori pre 6 clennu rodinu. 2 dospeli a 4 deti ( 3, 7, 9, 11 rokov). Nie apartmany, skor hotel, aspon polpenzia, bazen s nejakou tou smyklavkou a nie Chorvatdko. Ak su tu nejake rodinky v podobnom zlozeni, urcite ma potesia akekolvek skusenosti. Lebo ak aj hlada clovek na internete, vacsinou je ubytovanie pre 2+2, max 2+3 aj to vynimocne. Najst hotel s rodinnou izbou, aby nas ubytovali vsetkych spolu je so 4 detmi mam pocit utopia. Nehladam to na tuto sezonu ( to uz mame poriesene), skor si robim prehlad do buducich sezon. Dakujem za tipy.

veronka1996
6. máj 2024

@siska25 Moja sestra má 4 deti, každý rok rieši tento problém, tak sa pripnem na diskusiu. Ona vždy brala na hoteli 2 izby, inak sa fakt nedalo, nech robila, čo chcela. Neuspela ani u rakúskych cestovkách. Tento rok ide do Španielska a prenajala si veľký apartmán s kuchyňou pre 6 osôb cez Airbnb, ale bez stravy samozrejme.

melanta
6. máj 2024

@siska25 pozri v tejto skupine, prípadne polož otázku aj tam. https://www.modrykonik.sk/group/2170/ Myslím, že som tam registrovala aj takéto väčšie rodiny. Ale ono to nie je utópia, rodinné izby sú bežne 2+2, rozhodne nie 2+4. Hotely, ktoré majú izby so 6 posteľami je ozaj málo, ak sa nebavíme o hostely.

zdenka11081983
6. máj 2024

@siska25 my tak chodíme. Do Turecka. Mame 17,17, 12 a 5. Starsi traja v jednej izbe. My s modulom a malým v druhej.

vevesh
6. máj 2024

@siska25 jedine arabske hotely maju takto izby, v eu nehrozi. Sice proforma v letoviskach su dve taketo izby na hotel, ale tie su este pred sezonou obsadene🫣 cize bud v eu riesit dvoma izbami typu 1dospely+2deti alebo fakt apartmany, popripade domy/vily prenajat.

zalka
6. máj 2024

@siska25 https://www.booking.com/hotel/bg/cascadas-apart... skús bulharsko,
týžden pre 2+4 v jednom apartmáne s ranajkami a večerami 2323e , samozrejme dopravu si zabezpečuješ sama.

zalka
6. máj 2024

@siska25 alebo https://www.booking.com/hotel/bg/sunny-day-club... tam je cena s ranajkami a večerami 1276e

siska25
autor
6. máj 2024

@zdenka11081983 ano toto je riesenie, dve izby, len my mame este male deti, takze jedina moznost je, ze sa s muzom rozdelime, samych ich este v izbe nenechame. Keby nam vedeli aspon garantovat, ze tie izby budu vedla seba, ale ani to nemusi byt. Alebo take, ako byvaju u nas, ze dve izby spojene prechodnymi dverami, ktore sa daju zamykat, tak sme mali minuly rok v Chorvatsku, ale tiez boli iba pre 5 osob, najmensi mal vtedy iba rok.

siska25
autor
6. máj 2024

@veronka1996 ano je to bieda. Ja praveze nechcem apartman. Aspon polpenziu, varim dost aj doma. Na dovolenke nevarim. Minuly rok sme boli v Chorvatsku, ale tiez izba pre 5 osob, najmensi mal len rok. Teraz ideme opat Chorvatsko, ale Zaton, tam maju apartmany pre 6 osob a polpenziu mame.

salomuska
6. máj 2024

Popozeraj apartmány v chorvatskych rezertoch. Daju sa nájst aj pre 6 osôb s možnostou dokupenia polpenzie.

mapa
6. máj 2024

@siska25 o rok budu mat najstarsi 12 a 10, to by mohli zvladnut v samostatnej izbe vedla vas. Tiez sme vacsia rodina, zatial nam vzdy hoteloch vyhoveli s 2 izbami vedla seba, v PL, UK boli aj prepojene. Paradoxne par krat vysli 2 samostatne izby s pristelkou lacnejsie, ako 1 rodinna izba a bolo to o dost komfortnejsie.

oskvarka
6. máj 2024

@siska25 tak sme na tom podobne drzim palce mi chodime vzdy apartmany cez air bnb Taliansko.. ale to druhe pobrežie ako je Pisa a Rim.. ale stravu si potom musis riesiť samostatne. Su tam ale aj krasne campy kde je aj pekne ubytko a strava sa da tam riešiť..(cecina napríklad) .. ibytovany sme tam neboli boli sme na private v meste ale boli sme sa tam najest a vyzeralo to tam super a tie plaze naozaj krasne asi najkrajsie miesto na akom sme boli a to sme uz boli 6 krat vzdy inde a pochodili sme plaze hore dolu https://www.google.com/maps/place/New+Camping+L... cestuje sa pohodlne aj vlakom ... Do Pise nočný a potom prestup. My neradi šoférujeme.

vevesh
6. máj 2024

@siska25 ja nikdy nevarim na dovolenke, ale vobec nepotrebujem hotelove ubytovanie a penziu. Nam sa osvedcilo samostatne ubytko (chodime autom, aby sme boli flexibilni). Vsade mas Lidl ci trhy, takze ranajky poriesene. Desiata nejake ovocie/zelenina z trhu max. pizza (pri mori nam aj tak velmi nechuti...) a na veceru normalne restika...

siska25
autor
6. máj 2024

@salomuska ano v Chorvatsku sa este da nieco najst. Boli sme minuly rok a ideme aj teraz v lete. Len do buducna sme chceli aj inde ako Chorvatsko, mna osobne az tak neoslovilo a radsej chodim letecky. My mame radi aj resorty, kde mame vsetko po ruke, bazeny, tobogany, jedlo, more a okrem deti nemusim nic riesit. Tak skusam, ci nenajdem niekoho aj s osobnou skusenostou a necham sa inspirovat. Na internete sa da vselico vygooglit, len osobna skusenost a odporucanie je pre mna lepsie. Lebo aj my mame v okoli dost rodin so 4 detmi, ale nikto z nich nechodi takto na dovolenky letecky. Skor len to Chorvatsko apartman alebo u nas na SK idu.

oskvarka
6. máj 2024

@siska25 tak ako mi sme neboli letecky v tom taliansku ale sestra raz bola s nami a oni isli letecky da sa do Pise ale len alebo do RIma a odtial vlakom

oskvarka
6. máj 2024

a z Pise ide vlak krasne popri mori takze pekne vyhlady 🙂 asi hodinka je to cca

tilly
6. máj 2024

@zalka dosť drahé na Bulharsko, nie?

zalka
6. máj 2024

@tilly ktoré myslíš...7 noci pre 6 ľudí so stravou ..to je 30e osoba noc raňajky a večere...ten druhý link
A prvý ten je drahší tam to vychádza na cca 65e osoba noc so stravou. To som len tak dala dohľadať v bookingu.
Aj pri mne v rezorte si môžem kúpiť raňajky za 7e osoba...čo mi príde dosť drahé keďže obed viem mať resp. večeru za 10e a zase ak niekto variť nechce tak hľadá ten hotel a nie apartmán, aj keď ani v apartmáne ma nikto nenúti variť...ale tie raňajky som si vždy urobila.
Bulharsko už dávno nie je lacnou destináciou. Ceny v obchodoch sú aj vyššie ako tu za poniektoré tovary, v restikach to celkom ujde a lacné tam majú cigy a alkohol.

tilly
6. máj 2024

@zalka asi som mala Bulharsko zafixovane ako lacnú destináciu

zalka
6. máj 2024

@tilly no pred 20 rokmi možno bola...teraz ceny ako u nás, platy o polovicu nižšie ako u nás... Ale zase min rok som sa pri 11 dňoch tam zmestila do 420e za letenku ubytovanie a stravu.

betulinka1
6. máj 2024

@siska25 napis na Hydrotour, vela rodinnych izieb (rozumej prepojené dverami) ani nie je na nete. Spravidla su vybookovane prve. Oni sa zameriavajú na rodinne dovolenky, podla mna ti poriadia. Alebo aj ked sa ti zapaci nejaky hotel, tak napis rovno na ich recepciu priamo. My sme mali prepojené izby v Chorvatsku, aj ked mame iba dve deti, chceme mat vecer klud. Niektore hotely ponúkajú aj domceky v rezorte. Cize na stravu chodis priamo do hotela ale ste ubytovany v domčekoch. Ja to mam velmi rada, lebo mas aj svoj klud, aj využívas sluzby hotela.

familytravel
6. máj 2024

@siska25 v Španielsku sú tiež pripravení na väčšie rodiny. Dajú sa tam nájsť hotely 2+4 aj s All Inclusive. Záleží na termíne a na rozpočte. Robíme veľa s nemeckými CK, oni majú aj ponuky pre rodiny s viac deťmi.

siska25
autor
6. máj 2024

@betulinka1 dakujem za typ na ck. Jasne takto to planujem riesit. Ja som len chcela napady, typy od rodin, ktore realne takto chodia a nie od tych, co maju 1, 2 deti
a napisu, ze je toho vsade kopec ponuk. Lebo ak si das aj na webe vyhladat taketo obsadenie, tak jednoducho ti nic moc nenajde. Musis individualne oslovit kazdu cestovku zvlast a vlastne az potom, ked mas individualne ponuky vies zacat porovnavat a zaberie to omnoho viac casu.

betulinka1
6. máj 2024

@siska25 nie su ja viem. My tiez vzdy hladame a to chceme len dve samostatne izby, ktore su prepojené dverami. Ja si ani neviem predstavit, byt v jednej izbe 4 a nie to 6. Inak niekedy je fajn si prenajať aj cely dom a realne sa odstravujes vonku na raňajkách, na plazi a vecer v restike sa najete za tu istu cenu ako zaplatíš all inclusive v hoteloch. Aj toto si zvážte, ked si to prepočítas. Akoze v Chorvatsku nie ( neviem preco ale to boli pre nas vzdy najdrahšie dovolenky, uz tam nechodime) ale v IT sever, Sardínia ale ako je Alghero, Kréta, Cyprus uplne kludne chodte aj bez stravy do aparmanu a v pohodicke sa najete v normalnych cenách . Talianske ranajky v tych ich ranajkarnach aj s domácimi Talianmi s kapucinom su fakt skvele.

siska25
autor
6. máj 2024

@betulinka1 ono to stravovanie nie je az tak problem. To by sme zvladli nejako sa prestravovat. Nase decka k dovolenke potrebuju aj nejake tie atrakcie, nevieme byt cely den len na plazi. Striedame to s bazenom a nejaky ten tobogan. Nam vyslovene vyhovuju aj take tie vacsie resorty, kde mame vsetko po ruke. Tento rok ideme do Chorvatska, Zaton resort, tam su prave take tue domceky. Minuly sme boli v Umagu. Vsetko som si to sama hladala, zistovala, priamo s hotelom. Ale dakujem aspon za typ.

betulinka1
6. máj 2024

@siska25 Zaton sa vam bude pacit ale je to masovka ako hovori moj muz. Ked chces poriadne Aqua parky v ramci hotela, popozeraj Turecko.

oskvarka
10. máj 2024

@betulinka1 presne mile ranajky ty taliani.. a taliansko ma aj vyhodu ze je naozaj lacne.. oprtoti chorvatsku strava uplne

sia4444
10. máj 2024

@siska25 Dobrý deň. Neboli sme síce taká početná rodina. Ale určite môžem odporučiť rad hotelov eftalia v Turecku majú rodinné izby predelene dverami. Pre deti je tam kopec atrakcií ako v hoteli tak aj na pláži majú vlastný aquapark ktorý patrí k hotelom eftalia. Moje deti z tade nechceli ísť ani domov po dvoch tyzdnoch

simimi
10. máj 2024

@siska25 daj si do v Hydrotoure vyhľadať konkrétne 2D+4deti a vek a hneď ti nájde hotely ktoré ponúkajú takéto ubytovanie napríklad https://www.hydrotour.sk/dovolenky/turecko/alan... alebo https://www.hydrotour.sk/dovolenky/grecko/kos/k..., aj Kartago má takéto izby, a určite aj ostatné cestovné kancelárie ale pravdaže záleží aj od finančných možností a tieto rodinné izby sa najskôr vypredajú takže sa treba čo najskôr informovať v cestovnej kancelárii

bubbiik
10. máj 2024

@siska25 my sme boli 2 roky dozadu s rodičmi v Turecku sme 3 súrodenci všetci dospelý najstarší išiel aj s manželkou a dostali sme na hotely veľkú izbu aj keď reálne sme mali kúpené 3 izby ale na hoteli nám dali 2 poschodovu obrovskú izbu reálne pre 10 ľudí my sme tam boli s mladším bratom a s rodičmi a teda tá izba bola fakt veľká mala aj dve kúpeľne, starší brat mal s manželkou normálnu izbu a tiež bola obrovská mali tam automaticky 2 plnohodnotné postele plus manželskú a ešte aj gauč a kreslo tam mali, v tom hoteli boli všetky izby také veľké a miesta toľko, že sa tam dalo kľudne behať kto potreboval prístelky tak ešte pridali aj tie, obrovský balkón ako fakt super to bolo skús si pozrieť hotel Royal Dragon, vyžitia neskutočne veľa v tom areáli aquapark, bazény, animácie slovenské, večer lunapark to bola jedna s najlepších dovoleniek na akých sme boli, šli sme vtedy cez CK Fischer ale hotel ponúkajú aj slovenské cestovky ako maximálna spokojnosť