Dovolenka - ostrov Kos

pribinak
8. júl 2015

Baby, boli ste niektore na dovolenke na ostrove Kos? Ak ano, poprosim vas o vase postrehy a pripomienky. Muz vybral dovolenku v Hotely Evripedes Village Beach, zrovna nadsena kvoli situacii v Grecku teda nie som.
Dakujem

janinah
8. júl 2015

že z celého Grécka vybral práve Kos 😉

janka279
8. júl 2015

@pribinak na Kose sme boli na dovolenke minuly rok. Mam nan dobre spomienky, ale asi aj kvoli dobremu hotelu. Inak na Kose nie je az tak co vidiet. Mali sme pozicane auto, prebehli sme ho cely. Jedine vacsie mesto je Kos. Videli sme par peknych plazi, utesov, typickych greckych kostolikov. Dovolenka na Kose bola pekna, ale tiez si myslim, ze sa z celeho Grecka da vybrat aj zaujimavejsia destinacia. My sme boli este na Rodose a tam toho bolo viac co vidiet. No a potom su tam favoriti ako Zakyntos, Mykonos, kde som sice nebola, ale rada by som sla.

pribinak
autor
8. júl 2015

@janinah
@janka279

Baby dakujem za odpovede. Muz vybral Kos, lebo ma vraj velmi ciste plaze, on je fanusik snorchlovania, takze to asi zavazilo najviac. Na Rhodose sme uz boli, tiez sa nam velmi pacilo.
My az tak velmi po pamiatkach nebehame, krpca to nezaujima a muza tiez velmi nie.

Som zvedava na obchody, ako to bude, ci sa bude dat nieco kupit a za ake ceny ?

janka279
8. júl 2015

@pribinak ake nakupy mas na mysli? Potraviny alebo nieco ine? My sme velmi nenakupovali, max nejake oriesky a nejake drobnosti z hoteloveho obchodu. Ceny boli take porovnatelne so slovenskymi, bratislavskymi.

pribinak
autor
8. júl 2015

@janka279 skor potraviny, mam totiz dost prieberciveho jedaka. Detto ceny v restikach. Som zvedava ako to tam bude teraz po ich referende ohladom EU a reforiem. V cestovke dusovali, ze vsetko je uplne ok a dont worry

janka279
8. júl 2015

@pribinak boli sme sa najest aj v restikach po ceste okolo ostrova. Ceny neboli najnizsie, ale ako hovorim, boli porovnatelne s Bratislavou. Tiez by som ale bola zvedava, ako ceny ovlyvnilo referendum. V kazdom pripade by som si vzala dost hotovosti kedze vybery z bankomatov su asi stale obmedzene. 😉

pribinak
autor
8. júl 2015

@janka279 to nam odporucili aj v cestovke, ze pre kazdy pripad, blizko je Turecko, takze co sa tyka zasobovania s potravinami by hotely problem mat nemali

anega79
8. júl 2015

mne sa kos pacil, voda bola cista aj ked na mna trochu studena a veterno. boli sme ked dcera mala rok a pol, ceny boli porovnatelne so slovenskymi

pribinak
autor
8. júl 2015

@anega79 juj nestras, ze studena voda, aj ked vyzera, ze krasna cista ;)

janka279
8. júl 2015

@pribinak Ta prva fotka je plaz Tigaki pri nasom hoteli. Druha je plaz Mastichari. Tam bol krasny biely piesok. Tretia a stvrta boli nejake nezname plaze. Na piatej fotke Kardamena. Tam bolo pekne, zivo.

pribinak
autor
8. júl 2015

@janka279 no vyzera to pekne, chystame sa lovit ryby, teda ja a syn, sietka na motyle ci rybky je uz nachystana ;)

pribinak
autor
8. júl 2015

@anega79
@janka279

Baby zraloky ci delfiny nic ?

janka279
8. júl 2015

@pribinak Vypada to na peknu dovolenku. Nech vam to vyjde podla predstav. Inak zraloky, delfiny ani naznakom. 😊

pribinak
autor
8. júl 2015

@janka279 dakujem, lebo na nete viacere zdroje uvadzaju, ze delfiny kTurecku bezne priplavaju a Kos je kusocek, tak si robim nadeje 🙂

janka279
8. júl 2015

@pribinak No my sme zial to stastie nemali. Vam sa mozno podari. Chcelo by to nejaky vylet lodou. Tam je vacsia pravdepodobnost.

pribinak
autor
8. júl 2015

@janka279 ak bude moznost ;)))

marina24
8. júl 2015

Kos je ako iné ostrovy grécke,pekný🙂priam krásny.delfíny tam určite nečakajte 🙂my sme ich tam tiež mali vidieť,ale to sú len prízraky :D nie sú tam,ani karety 🙂to sú bachorky,aby prilákali turisstov,pláže krásne,more krásne,priezračné,ale veternoooo a ziam mi bola z vody,ked som vyšla.
inak sme boli spokojní,
btw .prečo muž zrovna vybral kos,ked je tam najviac utečencov ?:DDD

arielka79
8. júl 2015

My sme sa vratili v pondelok z Mastichari, bola to nasa najlepsia dovolenka, teple more, boli sice dost velke vlny, ale krasna krajina.Vobec ziadny utecenci, ani v hlavnom meste za cely cas a to sme tam boli 12 dni.

pribinak
autor
9. júl 2015

@marina24 on je fanusik snorchlovania a vraj na to je Kos idealny, no ved uvidime
Utenci mi nejak hrozu nenahanaju, ja ich skor lutujem

marina24
9. júl 2015

@pribinak no nevedno,čo možu vymyslieť a domorodci tiež,ak sa s nimi začnu mlatiť tam,alebo čo,...ale snads nebude nič

horana
9. júl 2015

@marina24 Ja som tam bola osobne, utecenci tam uz nie su, bola vlna pred mesiacom ked sa o tom pisalo v novinach, preco sa uz nepise? Co myslis? Spravne, uz tam na ziadneho nenarazis, nikde, ani v hlavnom meste. Mimo hlavneho mesta neboli vidani ani vtedy. A uz to tam cele opadlo skratka, uz tam momentalne nechodia. A k tomu mlateniu, ked sme sa domorodcov pytali co si o nich myslia, ako bolo vtedy ked bolo to aktualne, ich lutuju a pomahaju, ziadny konflikt sa nevyskytol, este nikdy s nimi, asi zial pre niektore senzaciechtive povahy. Oni sa len pracu odtial cim rychlejsie prec, nemaju tam ziadnu perspektivu, chcu do Nemecka a severskych zemi, tam na ostrove sa chovaju super slusne, aby ich len nevratili a celi zeravi cakaju na doklady...potom uz dalej ked ich vyexportuju, tam uz problemy mozu byt ked zistia ze nie vsetko im ide hladko, prip. sa az tak dari, ale tam nie. Ono staci aj zakladna logika. Miestni su im pomerne otvoreni, maju daleko od zakomplexovanych slovakov, predsa len su aj historicky otvorenejsi. No to by ale clovek musel zazit na vlastnej kozi, aka je tam realna situacia a atmosfera a nie si robit nazor na zaklade bulvaru a mainstreamovych sprav, ze ano. 😠
Nie ze by utecenci nebolo potenconalne snad aj nebezpecie, ale paradoxne skor pri nasich dverach a blizko za humnami, nez tam. Ale toto kym ludom dojde...

horana
9. júl 2015

Co sa tyka obchodov na Kose, su aj male kramky, aj vacsie obchodaky, z tych najlacnejsich je kusok od dedinky Zipari je Lidl hned pri hlavnej ceste, suradnice:
36.87983
27.23239
da sa tam aj v tychto casoch platit normalne kartou, veci ako u nas, aj ceny, dobre sa da lacno nakupit zasoby,
potom cca minutu jazdy, ani nie tolko, proste kusok, hned za nim po hlavnej ceste dalej smerom na vychod je zase Carrefour.
Ale prakticky vo vsetkych strediskach sa da normalne nakupit, v hlavnom meste je aj viac ich obchodakov.

pribinak
autor
9. júl 2015

@horana aha ;)))) teraz vidim ze pises uz aj o obchodoch ;) trosku mi to tu blbne ;(

lenkka81
20. júl 2015

@arielka79 ahoj aj my by sme radi tymto smerom sli, mozem vediet v ktorom hoteli ste boli. Dakujem L.

arielka79
20. júl 2015

@lenkka81 ahoj my sme boli euro village achilleas , bolo to asi 1,5 km od Mastichari

monulik777
5. sep 2015

My sme sa pred 2 dnami vratili z Kosu a boli sme ubytovani v hoteli Princess of Kos..my sme boli spokojni a v rezortoch neni ani chyru ani slichu o utecencoch..ak ich nechces vidiet tak neodporucam ist pozret do hlavneho mesta..podla mna tam neni ani na co pozerat..ostrov ma 45 km takze behom dna az 2 ho mate obehany..na kazdom rohu pozicovne so skutrami ci stvorkolkami.. 🙂 ale cena benzina ze 1.60 -1.80..tam citit krizu.. tak prajem prijemnu dovolenku ;) odporucam vylet do mesta Kefalos(fotka s tym ostrovom v mori) a mesta Zia tam je krasny zapad slnka