Dovolenka na vlastnú päsť, bez cestovky

pepka66
5. jan 2024

Ahojte, dovolenka s rodinou na vlastnú päsť....bez CK. Čo poradíte? Kde hľadať? Čo vybaviť? Je toho plny net.... Odkiaľ začať? Oplatí sa? Ktoré krajiny? Pripadne tipy na krajiny, hotely... Nejaky aquapark, bazén, blízko more a dobra strava.

veronka1996
5. jan 2024

My sme boli na vlastnú päsť vlani v Grécku v Sarti. Letenky sme kúpili v RyanAir, ubytovanie cez Airbnb, vopred sme si zabezpečili taxi z letiska v Thessalonikách do Sarti aj naspäť, varili sme si na apartmáne alebo šli do reštaurácie. Bolo to jednoduché a stálo nás to na 9 dní úplne so všetkým asi polovicu oproti CK. Tento rok sa chystáme si to zopakovať do Talianska alebo Španielska.

maca1984
5. jan 2024

Všetko závisí od vášho rozpočtu, jazykových zdatností.
V prvom rade by som si vybrala krajinu, potom letenky, potom ubytovanie.

jovka
5. jan 2024

@pepka66 nenapisala si obdobie, budget tazko radiť...v zásade letenky google flights , ubytovanie booking..mozte Taliansko, Španielsko... Mallorca bola super.. Tenerife, prve hľadajte letenky,nasledne ubytovanie podla preferencii ..

kaktusik007
5. jan 2024

@pepka66 ja tak chodim na cyprus - na letisku prenajmem auto a pobeham ostrov, letenky booknem, ubytko.... a vybavene. Cez toto leto som brala decka do Pariza a Londyna, tu som akurat bookla hotely, nie apartman.

gab1sol
5. jan 2024

@pepka66 to si musíte vy povedať, čo chcete? Aká krajina vás zaujíma, na ako dlho chcete ísť, čo preferujete (poznávačka, či leňošenie na pláži), aký máte rozpočet, či hotel alebo airbnb…

sylvie
6. jan 2024

My ideme tak do Bulharska. Letenky som kupovala cez Ryanair, z Viedne do Varny. Hotel som rezervovala priamo este pocas Black Friday, mali super ceny. Je to hotel Grifid Bolero, su tam aj tobogany, animacie a je to ultra all inclusive.

jaja20
7. jan 2024

Poradila by som ti napríklad južný Cyprus,je tam krásne more. Pozeraj oblasť Ayia Napa alebo Protaras.

gabriellka
7. jan 2024

@sylvie mozem sa spýtať koľko vás to vyšlo?

sylvie
7. jan 2024

@gabriellka hotel vysiel 1150 EUR na 5 noci pre 2+1 (10) a letenky za vsetkych troch 640 EUR vratane balika Family plus.

viky173
7. jan 2024

Vsak si vygoogli letenky idealne ich kup priamo na strankach leteckej spolocnosti, lebo sprostredkovatelia si samozrejme k cene nieco prihodia. Pohladaj ubytko s parametrami, ake Ti vyhovuju ci uz cez Airbnb alebo Booking. Nezabudni na cestovne poistenie. Pozri na nete, ake sa Ti bude najviac pozdavat, ja mam celorocne od Union, raz rocne zaplatim a kryje ma cely rok pocas cestovania. Inak udivuje ma aki su niektori ludia nesamostatni a strateni, ked maju niekam ist 😀 Ja som uz od 18tich brazdila hlavne mesta europy na vlastnu past 😀 v case internetu je to fakt jednoduche.

pepka66
autor
7. jan 2024

@sylvie fúha to je dosť peňazí na to že si to sama vybavila. Šak to nás cez CK toľko vyšlo Bulharsko.

pepka66
autor
7. jan 2024

@viky173 nesamostatni a stratení ? Hmm. Je toho hrozne veľa na nete a už keď ste 4, tak nemáš čas x hodín tráviť na nete a hľadať. A keď si sama je to iné, ako keď máš deti....

pepka66
autor
7. jan 2024

Jazyk je, peniaze tiež, samozrejme že čo najmenej by som chcela, ale zase kvalita nebude za 500€ 😀 obdobie asi máj/jún aby nebola plnka všade.

mamina7070
7. jan 2024

@pepka66 podla toho co poses je pre teba vhodnejsia cestovka skoda ze si premeskala najlepsie ponuky first minite ale este skus obehat cestovky coi pozri na nete

vulka
7. jan 2024

@pepka66 My ideme do Hamburgu.

simca06022011
7. jan 2024

Chodime stale, ale my vacsinou autom po europe... chodime cez booking. Je to uplne jedno ci ideme dvaja alebo desiati, zadam filter a hladam co potrebujem a kde chcem. Len je fajn aspon lokalitku kam chcete ist vediet... lebo potom naozaj clovek nevie co ma vybrat a kde :DD
Kolega napr chodi podla toho ako zozenie lacne letenky, kupi, aj vopred, a ubytko si najde podla toho aj vsetko ostatne k tomu :D

ivetamicuchova
7. jan 2024

@pepka66 Chodíme iba na vlastnú päsť, máme 3 deti. Dubaj, Tenerife, Thajsko. Všetko sa dá,keď sa chce.

vevesh
7. jan 2024

@pepka66 pozri si prazdniny v eu. Cez maj/ jun maju prazdiny francuzi, belgicania, cele juzne nemecko- moze to vyjst dost draho...

sylvie
7. jan 2024

@pepka66 a ktory hotel vas tolko vysiel, cez aku cestovku? A v akom termine?

sono2
7. jan 2024

@pepka66 samozrejme, vôbec to nevyzerá lacnejšie.

pepka66
autor
8. jan 2024

@mamina7070 prečo myslíš? V čom je rozdiel s CK? Veľakrát problémy na dovolenke riešim sama ja, nie delegat. Tak načo im dávať zarábať? Veď je toho plny net, len čakám trošku navigáciu od ľudí čo kde sa oplatí pozrieť.

ankare
8. jan 2024

@pepka66 na FB sleduj Cestujeme bez cestovky, Janka TravelHacker, Milan bez mapy,... dávajú neustále super tipy a ochotne aj poradia. Držím palce!

phiby83
8. jan 2024

@pepka66 my sme boli cez veľkú noc v Egypte , dva týždne nás vyšlo to čo cez cestovku mali týždeň, all inclusive hotel. Netreba sa báť len treba byt flexibilný a vystihnúť najlepšiu cenu na letenku

bu1bu
15. feb 2024

Pozeram ze ste dost scestovane, mozno my budete vedier poradit. Vcera som sa rozhodla pre kratky vylet do Spanielska, objednala si ubytko cez Airbnb( 1x v zivote) a ubytovatel odomna ziada sken dokladu, je to normalne? Neverim prilis situaciam ked nemam odobne doklady pod kontrolou…

viky173
18. feb 2024

@bu1bu Objednavam si ubytovania cez Airbnb uz roky, zatial nikto odo mna nepytal dopredu sken obcianskeho. Zvyknu to robit az pri ubytovani, ze si ho odfotia kvoli nahrade skody. Takze dopredu by som neposielala. Ved este stale moze nastat nejaka situacia, ktora Ti zabrani vycestovat a nakoniec sa tam ani neubytujes.