Dovolenka na Slovensku s 5 a 7 ročným dieťaťom

19. máj 2022

Ahojte. Chceme ísť na cca týždeň niekam.z.domu, prvý júlový. 2 deti 5,r 7r. Máte nejaké tipy na ubytovanie, penzióny hotely so stravou, bazénom. Aby sme proste nemuseli nič riešiť. Pekná príroda , možnosť ľahkej turistiky.
Aby sa aj deti zabavili a my si oddýchli...myslím psychicky, inak sme skôr aktívna rodina 😉

Ďakujem za.tipy

andreakotesova
19. máj 2022

https://www.hotelorchidea.sk/Slovensko-letna-do... odporúčam (boli sme 3x) a ešte potom Family resort Lučivná (boli sme cez jarné prázdniny).

andreakotesova
19. máj 2022

Tu bolo tiež super, boli sme v lete https://horecliptov.sk/

didi2102
19. máj 2022

My ideme už 2.rok posebe na siravu,sme z Tatier, ideme do hotela kt patrí ku aquaparku,neobmedzeny vstup do aquaparku a polpenzia, väčšia izba
Plavba loďou,pláže, neďaleko kopec s jazerom-turistika,niekde blízko hrad či zrúcanina,večer sú na promenáde stánky a hudbou jedlom a.kolotoce , je to také retro ale nieje to preplnene ako u nás v Tatrách alebo na liptove, celkovo sme tam boli už 4krat a vždy sa radi vraciame už aj s deťmi

vikusjk
20. máj 2022

@didi2102 mozes prosim ta uviest nazov hotela? My sme s muzom z vychodu, ale priznam sa, ze na Sirave som bola len raz, este ako 12 rocna a nejak som si nikdy neuvedomila, ze moze byt zaujimave tam teraz zobrat aj dceru. Z tvojho opisu to znie celkom fajn 🙂

autor
20. máj 2022

@didi2102 tiež poprosím konkrétne kde by sa dalo ubytovať. Ďakujem,znie to fajn.

didi2102
20. máj 2022

@vikusjk je to thermalsirava.sk , my to objenavame vždy v januári čiže cenu máme veľmi priaznivú , na 5 dní okolo 450 ale teda.so stravou, vstupom do aquaparku a ide o 4* hotel pre 4osoby
Autorka - najlepsie je ale.zavolat na recepciu či vám dajú do izby napr 2x pristelku lebo systém to nechce dávať pre dve deti alebo už nemusí byť voľná tá väčšia izba ,ale my máme menšie deti tak možno pre vás by bola iná izba
My sme boli ozaj veeeelmi spokojni,.raňajky sú švédske.stoly,večere polievka,druhé a koláč a vždy sa vyberá z 2 jedál, plavba loďou stala pre dospelého 5€ čo na lipt.mare 13€ , obedy boli v hoteli drahé ale jedli sme vždy niekde inde, naj zážitok je ale večer, my máme mensie deti čiže kolotoče top top a džús v bare, väčšie deti myslím že tiež budú spoko s kolotočom,prechádzkou a posedením a kofolou a hudbou ako na disko 😄👍
Je tam ešte v rámci ,,pláže,, také vonkajšie kupko za pár eur,asi chladnejšia voda ale vyzerá to dobre, s 12r sa dá aj vysaliet na nafukovacke na šírave
Ako ozaj atrakcie a stánky sú v.style retro ako to bolo pred 30r 😄😄😄😄 ale nám to nevadí , hotel je luxusný

oblecenie99
20. máj 2022

@didi2102 Myslela som si, že budem na tom sama takto s tou Šíravou. Trochu miestami retro, a mohlo by to byť lepšie, nevyužitý potenciál, ale niečo ma tam stále a stále ťahá späť... :D Ale ja som tam prakticky vyrástla, u mňa je to aj nostalgia - mimochodom, my toho roku ideme pre zmenu "ku vám" do Tatier 🙂

Autorke ešte poradím v rámci Šíravy (ak náhodou) vyzerá celkom dobre aj hotel Glamour na Kamenci (ten máme aj vyskúšaný), alebo hotel Eurobus, ten je aj blízko Thermalparku. Ale napr. ja s dieťaťom preferujem skôr dovolenku v štýle chaty, resp. apartmány (ale môj je ešte menší). Na tejto stránke: https://sirava.sk/ si môžeš nájsť ubytká, od chatových osád, chát, apartmánov, po penzióny a hotely. Ako alternatíva nie je zlé ani Vinianske jazero vedľa Šíravy, tam zase chvália aj rodiny s deťmi Hotel Vinay.

didi2102
20. máj 2022

@oblecenie99 Napodiv eurobus vychádzal drahšie ako tento hotel čo patri pod aquapark a nebol tam neobmedzený vstup po aquaparku,ja to mám rada bez starosti, že poprataju, nachystaju jedlo,odnesú 😄👍 ale áno ubytovania je tam veľmi veľa a rôzne cenové relácie , tiež si myslím že nevyužitý potenciál, my sme tam chodili ako deti, teraz tam beriem svoje deti 😄
A jasné Tatry alebo Liptov tam sa určite nudiť nebudete , je tut toho dosť