Dovolenka na Slovensku

tina_tar
25. mar 2023

Ahojte, uvažujeme, že by sme tento rok vynechali more a skúsili dovolenku na Slovensku 🙂
Už niekoľko dni googlim a už začínam mať pomaly hlavu v smútku, akosi neviem natrafiť na nič s čím by som bola na 100% spokojná a tak si idem po radu, verím že ma niekto viac pocestovane Slovensko a dá nejaký tip, kde bol z vlastnej skúsenosti spokojný 🙂
Chceli by sme ísť niekam, kde by sme boli v blízkosti vody/kúpaliska, ale nechcela by som byť priamo v hoteli, skôr by mi vyhovovala nejaká napr. pekná chatka s dvorom kde by si deťmi mohlo pobehat, mohli by sme si večer pogrilovat na terase, uplna topka by bola ak by sme tam mali aj nejakú trampolínu, pieskovisko, alebo niečo kde by sa deti vedeli zabaviť, ale nieje to podmienka 🙂
Super by bolo ak by večer bolo v blízkosti aj niečo na zabavenie, napr kolotoče, alebo niečo podobné, ale tiež to nieje podmienka :D
Tiež je pre nás dôležité, aby sa dal vstup na kúpalisko "prerušiť " a prist zas poobede, lebo deti zvyknú na obed ešte spať🙂
Viete prosím niekto o niečom takom? Ďakujem🙂

minesasubu
25. mar 2023

Ja tiez akurat pozeram nieco , cize ma zaujima co napisu ostatne , neviem aku oblasť sk hladas ale mne vychadza stale kemp ( tam maju chatky ) pri nejakom jazere alebo vodnej nadrzi 🙂

nikha2809
25. mar 2023

Sem sa pripnem, rada sa inšpirujem.Ale napr.v Štúrove máš všetko z toho čo si vymenovala.Vela ubytovania priamo v areáli, chodíš von kedy chces, sú tam kolotoče, nemusis bývať v hoteli je tam plno chatiek, rôzne výlety do Madarska

ana82
25. mar 2023

https://www.megaubytovanie.sk/chata-ester-oravs... my ideme sem, v okolí je všeličo, chlopi rybárčia...

tina_tar
autor
25. mar 2023

@minesasubu a máš aj tip na nejaké také pekne jazero alebo vodnú nádrž? 🙂 tie ja vôbec nepoznám, teda okrem domase, akurát tam som raz bola pozrieť, ja vôbec niesom na tieto prírodné vody, ale detom by sa isto páčilo 🙂

@nikha2809 Ďakujem, nad Štúrovom som rozmýšľala, aj som dnes pozerala, no tie chatky čo som nasla areáli majú všetky písané že minimálne 7 noci a žiadna zmienka o grile :D ja by som radšej povedzme na 3-4 noci v júli a potom opäť cca takto v auguste, lebo cca po 3 dňoch nás stále ta chuť na kúpanie už aj prejde :D ale ak sú také pravidlá všade tak nič nenarobíme a pôjdeme takto 🙂

tina_tar
autor
25. mar 2023

@ana82 ďakujem za tip, to vyzerá krásne 🙂
Ak idete viacerí tak sa vám to isto oplatí, žiaľ pre nás čo ideme 2 dospelí a 2 deti do 3 rokov je 250e na noc riadna pálka :D
Ale aspoň si mi dala tip na tu Oravu, veru musím pozrieť aj tam, doteraz ma akosi napadali len tie južne regiony

ana82
25. mar 2023

@tina_tar áno jasné, my sme dve rodiny a idem konečne využiť rekreačné poukazy 🙂

ana82
25. mar 2023

@tina_tar ešte ma napadlo kukni Diakovce, priamo v areáli kúpaliska boli nové chatky myslím, že pre 4 vyzeralo to dobre

tina_tar
autor
25. mar 2023

@ana82 ďakujem za tip, to vyzerá fajn, ešte som o tom nepočula🙂
Akurát neviem či nemajú aktualizovanu stránku, ale vyzerá to tam že je tam komplet všetko vybookovane. Budem to musieť prezistit 🙂

ana82
25. mar 2023

@tina_tar podľa mňa nie, lebo som to ukazovala v decembri kolegyni a tiež to tak bolo

nenne27
26. mar 2023

@tina_tar skus si tieto kriteria hodit do filtra na hauzi, megaubytovanie, chaty a chalupy apod.a mozno najdes nieco co sa ti zapaci

nenne27
26. mar 2023

@tina_tar myslim, ze najdes ubytko aj pod 7 dni.my chodime partia kazdy rok na 4-5 dni na ine miesto na slovensku a nebol problem🙂

diewcatqoo
26. mar 2023

My sme tiez mali take plany, ze toto leto zajedname len nejaku chatku, resp. dom s dvorom, kde by decka pobehali a odtial by sme autom vyrazali na nejake vylety. Pozerali sme Cesko a Slovensko, ale ked som videla tie ceny, tak ma takmer vykotilo. Za pomerne prijatelnu cenu sme nasli chatky/domy, ktore vyzerali tak, ze bud sa tam clovek bal lahnut do postele alebo boli mimo civilizacie. Nakoniec sme objednali domcek s bazenom v Alpach. Ubytko nas bude stat o dost menej ako domcek v podobnom standarde na Slovensku.

avanka
26. mar 2023

@diewcatqoo mohla by som ťa poprosiť o tip na ubytovanie v Alpách? Do správy? Už dlhšie rozmýšľame, žeby sme skúsili Rakúsko,vziať bicykle

onedaynick
26. mar 2023

@diewcatqoo aj mne posli, prosim.

diewcatqoo
26. mar 2023

@avanka do rakuskych alp ideme takto v lete do domceka prvykrat, takze radsej nic neodporucam, lebo som sama zvedava. Predtym sme boli len v talianskych a slovinskych alpach a v hoteloch.
Hladali sme cez booking, mali sme podmienku, aby tam bolo parkovanie, wifi, terasa, gril a hodnotenie minimalne 9/10. Skus pohladat tam, urcite nieco najdes.

sonicka96
26. mar 2023

Ja by som to poradila ubytovanie v Kolibe u dobrého pastiera. Je to v prírode okolo sú aj pre deti veci, zvieratká sú tam aj rybník. 30 minut odtiaľ je aquapark Bešeňová a Tatralandia🙂

avanka
26. mar 2023

@sonicka96 do koliby chodíme s manželom už 3 roky po sebe, deti sú v tábore a my spoznávame okolie na bicykloch

goodidea
26. mar 2023

@tina_tar skús popozerať chatky v okolí zemplinskej širavy, v oblasti Kamenec sú cez sezónu každý večer kolotoče,trampolíny, atrakcie ..

nikha2809
26. mar 2023

@tina_tar vieš čo v Štúrove hádam pri každej chatke je gril, síce nie nejaký luxus ale je.Ale veru na 3-4 noci ťažko, to skôr jún a koniec augusta

dankabetka
26. mar 2023

Ahoj, v tom Sturove je super, akurat naozaj skoda tych tyzdennych pobytov, popravde aj my sme to riesili, ze je to dlhooo ..... nase riesenie posledne 2 leta boli, ze jedno leto sme tam prisli karavanom na 3 noci...potom sme sli Liptovsku maru. A druhe riesenie minuly rok sme v Sturove stanovali... na 3 noci, deti mali super zazitok...az som neverila aky boli spokojny, ze stanuju... a tento rok pojdeme urcite zas...uz si to u nas vybavovali 😂, ze musime ist stanovat tam. A este viem, ze sa da " kempovat " v Dunajskej strede v tom kupalisku, ale tam sme este neboli, mozno toto leto, zas na 2-3 noci... popravde ja viac v tom stane nedam 😂, ale pre ten zazitok a ich radost to urobim 😅.

ysseba
26. mar 2023

@tina_tar Tvojim požiadavkám by mohol vyhovovať Liptovský Ján. Hotel Liptovský dvor. Nie je to typický hotel - je tam časť s reštauráciou, recepciou, barom, na poschodí je detský kútik (teda ak ho nezrušili, dlhšie sme tam neboli). Je tam menší wellness. Býva sa v samostatných chatkách. Ale gril, myslím, nemajú. Jedine, že by ste si vy doniesli taký malý prenosný. Kúsoček je kúpalisko. Neviem, či sa dá vstup prerušiť, ale tak ja myslím, že keď je vstupné na celý deň a necháte si pokladničný blok, prípadne nejakú pásku na ruke, tak by to nemal byť problém nikde, či? Kúsok je aj taká kaďa kde sa dá kúpať. Je tam minislovensko (miniatúry slovenských hradov a pamiatok a krásna miniatúrna železnica). Kukni stránku 🙂 V Jáne sa dajú robiť pekné prechádzky s kočíkom a odrážadlami. Asi 20 minút autom v Pavčinej Lehote je Žiarce zábavný park - tam je bobová dráha, taká zóna s nafukovacími hradmi pre deti, let balónom, a iné. Je tam aj taká rozhľadňa. Alebo potom v Liptovskej Štiavnici Chalúpky u babky (alebo Chalúpkovo, to je to isté). Niektoré chatky majú aj vlastné trampolíny, vírivky, detské ihriská. Stravu si tam ale riešiš sama, to nie je hotel ako ten Liptovskú dvor. Alebo ešte kukni Jazierce - sú to tiež chatky a oni majú vlastný bazén (väčší a malý detský). Tam je tiež pekne. Ja neviem, ale my máme strašne radi dovolenkovať na Slovensku. A Liptov je istota. Tiež sa oplatí ísť do Zookontakt pri Tatralandii 🙂

tina_tar
autor
26. mar 2023

@sonicka96 ďakujem to vyzerá pekne 🙂

@dankabetka a máte prosím vlastný karavan vi ste si prenajali?
To stanovanie znie tie super, aj keď na to zatiaľ nemáme vybavenie, ale to by sa vyriešilo. S akými starými detickami ste prosím stanovali?

@ysseba ďakujem, v liptovskom jane sme bolo na víkend minulý rok, takže to tiež zvažujem, aj keď ten liptovsky dvor pre nás nieje to práve orechové kvôli súkromiu🙂

dankabetka
26. mar 2023

@tina_tar karavan sme mali prenajaty a da sa tam rezervovat karavanove statie v kempe.
Ked sme boli karavanom chlapci mali 2 a 5 rokov, ked sme boli stanovat mali 3 a 6 a mali z toho ohromnu zabavu, inak tam bolo vela deticiek v kempe a vecer sa spolu paradne prebavili...stan mame svoj a aj vybavenie, ale napriklad som videla ze si doniesli prenosne grili a grilovali, my sme gril nemali, nam grilovanie nieje vzacne, mame gril na zahrade, dokonca tam mala rodinka projektor a deckam pustali vecer rozpravky na stanovom platne 😅 a vsetky deti vecer tam😅

romanadam1626
26. mar 2023

Hrabovská dolina na Liptove🙂,je tak pekná príroda.
Ubytovanie Fatrapark 2, je tam jazero Hrabovo, lanový park, farma so zvieratkami Sidorovo.
A kúsok od Hrabova je Akvapark Bešeňová

anjelok
26. mar 2023

@tina_tar skus pozriet Villu Betulu, oni maju aj mobilne domceky a da sa tam aj grilovat. Je tam velky areal herny aj pre mensie deti, aj indoor ihrisko, keby nevyslo pocasie, kusok je Tatralandia a Besenova.

sylvie
29. mar 2023

Len dodam, ze vo Ville Betuli je aj bazen pre ubytovanych

minik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz