Dovolenka na Malte

darinka60
24. jún 2015

Ahojte našli sme celkom výhodný ML na Maltu-mellicha bay,prosím vás poradte boli ste tam niekto??ako sa vám páčilo,boli ste spokojné?čoho sa vyvarovať a je to vhodné pre mladých ludí???dakujem

mabliss
24. jún 2015

My sme boli v Luna Holiday komplexe,takže spomenuty hotel neviem zhodnotiť. Malta ako taká-veľa kultúrnych pamiatok. Keď sme boli my,bolo cez 40stupňov,tak sa nám veľmi nechcelo ich obzerať. 🙂 Jedna veľká a preplnená plaz-Mellieha Beach s plytkou vodou asi 200m...dosť problém si zaplávať. 🙂 Keby som sa tam vrátila,tak by som hlavný ostrov Malta obišla a rovno by som sa ubytovala na ostrove Gozo,kde je čarovný Blue window a na maličkom ostrove Komino oproti je zas Modrá lagúna-toto sú dve prekrásne miesta, najkrajšie,aké som kedy videla. Jaskyne Blue grotto nič moc-podľa mňa, akože sice pekné,ale asi by Maltania mali prísť na Sk,aby videli skutočnú jaskyňu. 🙂 Inak je Malta drahá,hlavne služby-taxík,reštaurácie,lezadla,slnecniky. Treba používať MHD,pozor lístok,kt.platí na ostrove Malta už neplatí na ostrove Gozo. Treba si tiež vziať redukciu do elektrickej zásuvky,resp.kúpiť za cca 5e,možno požičiavajú v hoteli,my sme si museli kúpiť. Pohodlne sa dorozumiete po anglicky, ovláda ju 5r chlapec aj 80r. babka. 🙂 Mestá sú dosť preplnené, zaprasene,úzke uličky-auto neodporúčam požičať,jazdí sa vľavo. Všetci trubia,na priechode pre chodcov málokedy zastavia. Odpadky dávajú v sackoch na chodník,takže to v teple dosť cítiť.

darinka60
autor
24. jún 2015

@mabliss -jedná sa o Saebank hotel,ide si prečítať pár rezenzii na pc,nejako má ta Malta odrádza

mabliss
24. jún 2015

@darinka60 No, poviem pravdu, keď sme sa vrátili, hneď dalsi víkend sme museli ísť na Liptov,aby sme si "napravili chuť". Nám to až tak nesadlo,ale sú aj takí,čo si pochvaľujú...

anjika42
21. sep 2016

hotel mellieha bay ... super