Dovolenka na Malorke

dinciatko
10. mar 2022

Ahojte, chystáme sa na dovolenku na Malorku. Viete poradiť nejaké lacné požičovne áut, poprípade kto ste tam boli, ktoré miesta sa oplatí pozrieť? 🙂 Ďakujem

missdiva
10. mar 2022

@dinciatko Ahoj, ak chces napis mi spravu.

majlo1234
10. mar 2022

Auto sme mali dva leat pozicane od hasso rent a car, a spokojni sme boli. Miesta si uz velmi nepamatam, ale hladala som vtedy hlavne najkrajsie plaze a chodili sme kazdy den inam

dinciatko
autor
10. mar 2022

@majlo1234 ďakujem, pozerala som už asi všetky požičovne, neviem po koľko išli doteraz ale teraz už pod 120€ na deň nenájdem nič, zdá sa mi to trochu veľa, preto sa pýtam 😅

majlo1234
10. mar 2022

Tak ich urcite pozri, akoze ceny sli sialene hore, naposledy sme tam boli v 2020, a platili sme 240 za 7 dni(ale komplet poistenie bez spoluucasti, co velmi odporucam, lebo iba tam sa mi podarilo dva krat skrknut spataky 😀) strasne uzucke su niektore cesty

familytravel
12. mar 2022

My zvykneme požičiavať auto cez doyouspain.com.
Neviem, či idete s deťmi alebo bez. V každom prípade je Mallorca ideálna destinácia nielen na kúpanie, ale aj na poznávane a športovanie.
Možno Ti pomôže článoček na mojom profile - na Mallorce som bola veľakrát s deťmi aj bez, takže keby si čokoľvek chcela vedieť, kľudne sa pýtaj:
https://www.modrykonik.sk/blog/familytravel/article/mallorca-ideal-rodinnej-dovolenky-zesjv4/

petka35
13. mar 2022

my sme boli na Malorke v r. 2016 a najkrajšia dovolenka akú sme mali, nechytilo sa ani turecko all inclusive /a to teda hotel sme mali luxusny royal taj mahal, jedlo vyborne ale ta plaz taka klasika/, byvali sme na vychodnom pobrezí, kde su naozaj krásne pláže, my sme boli v porto cristo a odtial chodil bus aj vlacik na blizke plaže, takže sme boli kazdy den na inej, su tam aj krasne dracie jaskyne, naozaj nadhera.. ak sa chces vyhnut brutalne angličanmi preplneným plážam, tak nezvol oblast pri palme :D

kvietko
22. apr 2022

@petka35 ahoj, chystáme sa tento rok na mallorku, oblasť porto cristo, v akom hoteli ste prosím boli a ako s autobusmi v pohode? Zvykneme prenajimat auto, no žiaľ tie ceny sú tento tok nepredstaviteľné, tak zvažujeme presun hromadnou dopravou.

dinciatko
autor
28. apr 2022

@kvietko ahoj, nakoniec sme si požičali auto. Bolo síce drahé ale povedali sme si že raz sme tu 😁 autobusom sme nechodili čo sa týka verejnej dopravy a ubytovaní sme boli v hoteli cooee aparthotel cao de mar v Cala Bona. Od prístavu je to dosť veľký kus.

petka35
8. máj 2022

@kvietko prepáč,že až teraz píšem, moc sem nechodm... no my sme bývali v hoteli monteverde, bol to 2hviezdičkový hotel, mali sme tam polpenziu- boli sme vtedy cez cestovku.na to že bol 2hviezdičkový bol uplne super, čistý, útulný, strava v pohode, raňajky aj večere, vždy sa dalo vybrať-ale také pre nenáročných.. hneď oproti hotelu sú dračie jaskyne, odporúčam-su krásne a zažili sme tam aj koncert, super zážitok.. inak pred hotelom je autobusová zastávka aj vláčik, boli sme traja a každý deň sme išli vláčikom alebo busom na inú pláž, naozaj to tam treba pobehať, sú tam nádherné zátoky- v r.2016 sme boli a za cestu na pláž aj späť sme tuším dávali 6eur dokopy, čo je uplne skvele