Dovolenka na Mallorke

jahodastr
25. jan 2013

Ahojte, boli ste na Mallorke niektora s detmi? my ideme jun /na prelome... ake mate skusenosti s pocasim, ake je more? nejake fakultarivne vylety ktore by ste doporucili , resp. ktore ste absolvovali 🙂 dakujeeeem pa 😉

kika831
25. jan 2013

Ahoj, my sme absolvovali Malorku pred 2 rokmi, ale bola som sklamana.Sice pocasie bolo krasne, s vynimkou 1 dna, ale plaze podla mna su slabo udrziavane a verejna doprava je totalna katastrofa, takze bez prenajateho auta alebo busu z hotela sa nikam nedostanete. Co sa tyka ubytka, mali sme sice 4* hotel, ale na Slovensku by to bola taka dvojka. Tak isto podla mna pristup domacich je neskutocni, su drzi, fajci sa totalne vsade a vsetci (cize o prijemnom vanku od mora na plazi mzete zabudnut) My sme boli v santa Poncho a vylety sme mali malorka ako hl.mesto-je to krasne a historicke mesto a podmorsky svet (to bolo velmi pekne).Asi tolko moje zazitky z Malorky :(

pempusik
25. jan 2013

@jahodastr my sme boli v tomto hoteli http://www.travelrepublic.co.uk/hotels/spain/ma...
boli sme maximalne spokojni, je to vyslovene rodinny hotel pre deticky ako stvoreny a citili sme sa tam velmi dobre, aj ked sme tam boli len dvaja. doporucila som tento hotel aj kolegyni, ktora tam bola asi s trojrocnou dcerkou a velmi si ho pochvalovali. hotel mal vlastnu plaz, aj ked bola verejna, ale bolo na nej malo ludi. Co sa tyka fakultativnych zajazdov, urcite si pozrite hlavne mesto. Okrem toho je tam vela jaskyn, my sme boli iba v jednej, vstupne bolo trosku drahsie (8 eur), ale tak zasa povedzme si, kolkokrat clovek pojde do jaskyne na malorke 😀.

iwet7
25. jan 2013

ahoj, my sme boli na mallorce 2011 a 2012. sice bez dietatka,lebo sme este ziadne nemali 🙂 ale ked budeme uz traja urcite sa tam este vratime. nam sa velmi pacilo - prvy rok sme boli v can picafort - nadherna, dlha piesocna plaz, cistucka. uplne idealne pre deticky. velmi odporucam stranku: http://kadetade.com/mallorca-tip-na-vylet/ kde najdes vela info o tomto krasnom ostrove a tiez je tam diskusia tych, kt. tam uz boli alebo sa len chystaju - je to fakt super, my sme vacsinu nasich vyletov po ostrove "odkukali" z tejto stranky. ak bude zaujem, posli mi svoj mail a poslem Ti par realnych foto plaz, letovisko a pod.

luciaalex
25. jan 2013

Ahoj. Daj pozor na vyber destinacie. My sme boli najprv v magalufe, to je stredisko pre britsku mladez luciacu sa so slobodou, boli sme s vtedy 3 rocnym, ale vcelku pohoda. Teraz sme boli na severe v alcudii, to je pokojnejsie mesto. Ur cite chodte do palmy a do akvaria, nebudete lutovat. Pre viac info pripadne napis do ip.ahoj

fra
25. jan 2013

skus pozrieť aj v tejto teme
https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/mallorca-2013/
nam sa nahodou malorka pačila veľmi, pochodili sme vela miest pri stredozemnom mori a myslim že malorka bola jedným z topov, hoci mne osobne až trochu vadilo že bolo všetko take dokonale, chybal tam ten južanský chaos, také malé nemecko ... my však nechodievame do hotelov ale na sukromie (a tam boli domaci dokonalí, doteraz si občas píšeme), mali sme prenajate auto a prešli sme ju zhora dole aj z vychodu na zapad... pre mna boli najkrajšie plaže na vychodnom pobreží- nádherný piesok a velmi kludne more, lebo pláže boli v takych hlbokych zarezoch

jahodastr
autor
26. jan 2013

@kika831 a ten podmorsky svet je kde presne? v hlavnom meste? aka je cena vstupeniek? dakujem za odpoved 😉

jahodastr
autor
26. jan 2013

@pempusik ahoj, no my budeme ubytovany v Paguera hotel beverly playa - superior hned pri plazi, je to pomerne blizko k hlavnemu mestu tak urcite planujeme navstivit, len tie fakultativne vylety su dost drahe, takze pojdeme asi na vlastnu past, vy ste ako boli? mali ste pozicane auto, alebo...?
a co mestske spoje? 😀

jahodastr
autor
26. jan 2013

@iwet7 ahoj, my ideme do oblasti Paguera, co je na uplne druhej strane od can picafort,ale dakujem 😉

pempusik
27. jan 2013

@jahodastr na shotel bol vzdialeny cca 80 km od hlavnehomesta, takze sme spekulovali co bude lepsie, nakoniec sme si kupili fakultativny zajazd do hlavneho mesta. tam sme mali 3 hodiny cas, takze sme si obehali troska mesto sami, boli sme v muzeu moderneho umenia a presli sme sa po plazi. no a potom sme mali prehliadku katedraly a letneho sidla krala aj s vykladom,ktory bol uplne uzasny, takze nelutujeme,ze sme za to zaplatili troska viac. Jasnyna bola od hotela len na skok,tkaze tam sme sli miestnym spojom. ten bol uplne v pohode.

levandulova85
27. jan 2013

Ahoj, my sme tam boli aj s malym, boli sme v Can Pastilla, hned pri hlavnom meste, doprava bola skvela,na konci ulice,kde bol hotel, bola zastavka MHD, do hlavneho mesta a aj potom na letisko. Byvali mse v hoteli APOLO, je troj-hviezdickovy,ale bol skvely,cisty,veborne jedlo. Bol v druhejl inii od plaze,cize nebol tam az taky neskutocny ruch, ako v prvej linii,kde boli podniky. Inak, ak si uz nevyberiete Can Pastillu,tak chodte inam,len nie EL ARENAL, pretoze,to je najhlucnejsie letovisko na Mallorke, mladi ludia, rusne bary. Inak ta Can Pastilla je blizko leticka,tam sme sli taxikom a bolo to asi 10 minut,aked sme sli domov tak sme to zvladli uz aj busom. A pozicali sme si aj auto, a sli sme na vylet hore, do Alcudie a potom aj do jaskyne El dracch (Dracia jaskyna v Porto Cristo)... Bolo uzasne a uz sa tesime,ked sa tam znovu vratime; )

levandulova85
27. jan 2013

@jahodastr Aha, tak idete inak, ale tiez blizko hl.mesta,to je super, v meste si kuknite katedralu, chodte na Bellver ( je to sice peso do kopca) ale nie dlho 🙂 a vyhlad krasny. A s dietatom chodte aj do LA Granja, to je taky zivy skanzen...tam bolo krasne ;)

levandulova85
27. jan 2013

@jahodastr Ta granja je v Esporles, to bude blizko ;) Ale odporucam pozicat si auto, je to ovela pohodlnejsia a ked mate dieta,zastavite si kedy chcete...

kika831
27. jan 2013

@jahodastr Ano je to na okraji Palma de Malorky, cenu si uz nepamatam, ale viem, ze to su dost drahe zalezitosti (ale urcite sa oplatilo)-odporucam

livi01
29. jan 2013

@jahodastr cena vstupeniek je pre dospelých 22.50€ a pre deti 16.50€. Más info nájdes na tejto stránke: http://palmaaquarium.com/eng/prices/

jahodastr
autor
5. apr 2013

@iwet7 teplanova@azet.sk 🙂

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emogeon
24. jún 2013

toto odporucam http://www.marineland.es/mallorca/

@pempusik aj my sme boli.. vyborny hotel

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emogeon
24. jún 2013

@pisaniesi kupovala som priamo tam..v jaskyni sme neboli

zanulienka
24. jún 2013

@levandulova85 ja som bola minuly rok El Arenal...bez deti..a fakt je rusny,aj v noci to tam funguje pesnicky,kricanie,jacanie..ale ako som bola bez deti mi to nevadilo a vies co,ani jedno male dieta som tam nevidela..sice som bola az v septembri a za 3 noci som zaplatila 57 eury,plna penzia a bar zadarmo

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwet7
24. jún 2013

@pisaniesi este som v mojom prispevku zabudla uviest,ze sme isli na vlastnu past, nie cez cestovku. z ba lieta priama linka do palmy, tak nevidim dovod preco platit raz tolko cestovke.

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanulienka
24. jún 2013

@pisaniesi pacilo sa mi vsetko,ludia..vsetko.ja byvam v Espana,ale v severnom,cize na jedlo a more som zvyknuta,ale napr.na Mallorce som sa kupala co tu nerobim,kvoli studenej vode..bola prijemna voda,teplucka..urcite,ze v septebri sa vratim,ale uz z detmi,ale na El Arenal..

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanulienka
24. jún 2013

@pisaniesi mi sme nemali auto,pretoze busom sme sa dostali vsade,velmi dobry spoj..staci ti malicko vediet spanielcinu a dostanes sa kde chces..sofery autobusu vysvetluju rukami-nohami 😀

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanulienka
24. jún 2013

@pisaniesi ked vies trosku anglicky ci nemecky ti staci...mna prekvapilo vela rusov co tam bolo...som zatvorila oci na plazi a som myslela,ze som v rusku