Dovolenka na Kube

sisaka
20. mar 2013

boli ste niekto? Zaujima ma oblast Varadero, Havana. V ktorom rocnom obdobi ste boli, ako sa vam pacilo, ake bolo ubytovanie, strava, fakultativne vylety ...
Chystame sa v aprili, zaujimaju ma nazory Slovakov, Cechov (anglicky hovoriacich si viem vygooglit a uz mam aky taky prehlad 😉 ) Dakujem za akykolvek postreh, skusenost

vlnka81
20. mar 2013

@sisaka zalezi od toho ci ides s detmi alebo len s manzelom, ci viete po spanielsky a co od tej dovolenky ocakavate.
my sme boli s manzelom ked sme este nemali bejbino, bolo to v aprili - uplne skvele pocasicko, na varadere sa nam nepacilo - mali sme 4 hviezdovy hotel a total o nicom, plaz nudna, tak sme si po dvoch dnoch prenajali auto a sli sme krizom cez Kubu. Nasli sme uzasne miesta, prekrasne plaze a stretli sme fajnovych ludi. Hovorim po spanielsky tak to bolo jednoduchsie. Najlepsia dovolenka co sme zatial mali. Ale ak chcete ostat len na Varadere tak to radsej za tie peniaze si vyberte jednoduchsiu destinaciu (dominikanska rep., mexiko, atd.). a hlavne bezpecnejsiu. Inac Kuba je poriadne draha aj mimo Varadera. pre Kubancov nedosiahnutelne veci. My sme par x mali na male ☹ co sa tyka vyletov organizovanych hotelmi tak o tom vela neviem. mozno niekto iny poradi.

nikky222
20. mar 2013

@sisaka ano, raj na zemi, boli sme sami dvaja, v lete, ubytko, strava, vylety - fantazia, boli sme na malych ostrovoch (ponukaju 3 cayo largo, cayo coco a cayo guillermo), cez anglicku cestovku, neviem, ci ich slov. cestovky vobec ponukaju, su bezpecnejsie, nebyvaju tam domorodci, su to cisto turisticke destinacie, nadherne 😉. na velkom ostrove sme boli na vylete a tam je naozaj chudoba, je to uplne ine, dohovorili sme sa v pohode anglicky.

sisaka
autor
20. mar 2013

@vlnka81
@nikky222
diky baby, no my zijeme v Kanade, takze dalo sa nam ist aj na tie ostrovy, ale strasne sme chceli vidiet Havanu, preto volime Varadero. Taktiez AI kedze berieme deti (4,14) a to vieme, ze je v kuse som hladny, hladna, podme sa kupat ....
V Dominikanskej sme uz boli - Punta Cana - pacilo sa nam, ale neradi chodime na tie iste miesta, ked je tolko krajin, kde sme este neboli
aj v Mexiku sme uz boli, tam dokonca 2x 😉 vzdy si robime vylety, aby sme spoznali aj krajinu, koli detom zvacsa 3 dni zo 7, deti by najradsej boli cele dni pri mori, alebo v bazene , na Kubu nemam najlepsie referencie, ale vravime si, ze aspon raz a uvidime, mozno sa tam raz vratime bez deti. PO spanielsky ani ceknut, zatial sa na mna nic nenalepilo, okrem nazvov jedal
😀
@nikky222 mozes mi napisat ubytko, v ktorom ste boli, ak to teda nebolo adults only, na tie ostrovy su dobre referencie, kde ste robili vylety? bolo tam co vidiet? Mozno by sme isli na buduci rok ...
Mozete mi dat tip na to, co zobrat upratovackam, detom a tak. Tu mi ludia vravia, ze hocico.... co ste brali vy, alebo si myslite, ze by sa im tam urcite zislo?

nikky222
20. mar 2013

ubytko - villa cojimar, na vylet sa dalo ist aj do Havanny, dokonca aj na 3 dni, my sme boli na motorovych clnoch, snorchlovat v jazere, na jeepoch, pri AI nepotrebujete nic extra (len repelent- vela komarov) a pre personal nejake drobne- vsetci to cakaju a ziju z toho

trish31
20. mar 2013

@vlnka81 no,Mexiko by som zrovna neoznacila za bezpecnejsiu destinaciu.Podla mna je tam uplne rovnaka uroven ako na Kube.

sisaka
autor
20. mar 2013

@nikky222 tak tie drobne pre personal je samozrejmost, ja len, podla toho co som citala viem, ze ludia tam ocenia ked im nechate oblecenie, hygienicke potreby, cukriky, zuvacky, kedze je tam velky nedostatok tovaru, takze to ma zaujimalo, ze co by najviac uvitali, peniaze su ti na prd, ked v obchode si za ne nekupis ani zubnu pastu, lebo tam nie je ☹ Asi nabalim nejake sladkosti, pastelky, ceruzky, zubne pasty, sponky, ozdoby do vlasov a podobne prkotinky ....

katerinaky
20. mar 2013

Tiez sme boli s priatelom, sest rokov dozadu na Cube, Varadero a ubytovany sme boli v hoteli Palma Real 3*Hotel ... Neviem si vynachvalit mne Kuba prirastla k srdcu a to najma hudbou Salsa, kde mozno v rytmickych tonoch pretancovat noci priamo na cestnej vozovke-pred kazdym barom, domorodci kubancania vsade tancuju na cestach ako vo filme hriesny tanec II ,,,Super!😉 Popijali sme mojito drinky teplucko plaze.. juj. My sme boli v decembri pretoze bola super cena-last minute na poslednu chvilu za super cenu. Obcas sprchlo ale hned na to vykuklo slniecko a zacalo krasne vyhrievat+duha.Ta cena bola 500,- libier na osobu dva tyzdne all inclusive, vsetko zahrnute v cene styri restauracie bufety bary waw super cena ale je tomu uz sest rokov. kubanci boli neskutocne stedry, priatelsky usmievavy ... citili sme sa skvelo. Animacne programy tancov aerobiku a inych aktivit, vecerne predstavenia.. Samotne varadero nie je velke je fajn naplanovat vylety bud priamo v hoteloch alebo my sme zvolili prenajom motorky na rent, na tyzden a samy pochodili ostatne mesta ako je Matanzas mesto vedlajsie, boli sme v delfinarium a vsetko mozne podla ceny pristupne. v porovnani s inymi destinaciami je Kuba chudobnejsia ako napr. mexiko a bola lacnejsia destinacia🙂 V porovnani s Dominikanskou republikou vedia Cuba ,,, Viva la Cuba! Krasnu dovolenku prajem.Vam.

sisaka
autor
20. mar 2013

@trish31 mne sa Mexico zdalo uplne bezpecne, boli sme aj na vlastnu past i ked v turistickej oblasti, su inicidenty s turistami ale ani sa necudujem, niektori turisti sa radi spravaju nadradene a domorodcov beru ako nieco menej a davaju im to patricne aj najavo, vidno to aj v rezortoch ☹

monika15
20. mar 2013

@sisaka mi sme boli v Ibeostar Playa Alameda - Varadero !!! NADHERA>>>>
ked ides s detmi tak urcite odporucam 4* a vysie... nizsie by som nesla.... hviezdicky nezodpovedaju nasim.....
maju svoj vlastny system. Taktiez sa to tyka cistoty jedla.
Teraz v Decembri ideme na Melia Las Dunas - Cayo Santa Maria.
June-October je sezona dazdova.... ale da sa vydrzat 🙂
Januar - December su troska chladnejsie vecer sa schladi aj na 18-19C 🙂)
Ja som travel agent ale nie som z sk ale kludne ked nieco najdes tak mozem ti poradit.
Taktiez odporucam TRIP advisor tam ludia pisu o hoteloch.... tam je cela pravda..... 🙂)

monika15
20. mar 2013

@sisaka
Havana sa mi nepacila vobec!!!!

ivka_666
20. mar 2013

@sisaka ahoj my sme boli na Kube v marci pred dvomi rokmi s mm a nám sa teda veľmi páčilo!! Ubytovaný sme boli vo Varadere, na výlete smeboli na Cayo Largo ( to bolo niečo krásne, ale celú dovolenku by som tam byť nechcela, lebo tam okrem hotelov nič nie je a ja som chcela zažiť tú pravú Kubu 🙂) a v Havane - tam sa nám tiež páčilo! Tento rok v januári tam išli na naše odporučenie a na to isté miesto naši susedia a tiež si veľmi chválili! Kľudne by sme išli zase!!!

monika15
20. mar 2013

@ivka_666 v ktorom rezorte ste boli?

ivka_666
20. mar 2013

Arenas Doradas - na youtube sú aj nejaké videa z rezortu. Ja som si dlho nevedela vybrať, tento hotel nám odporučil aj majiteľ CK cez ktorú sme boli že on tam tiež chodí. My sme boli max. spokojní!

ivka_666
20. mar 2013
trish31
20. mar 2013

@sisaka ked sme boli v Tulume,tak sa tam stala jedna vec turistom:isli z plaze a asi nevedeli zohnat taxi alebo ja neviem,proste si stopli auto k hotelu.No a v tom aute boli dvaja chlapi,zbili ich a zabili.

monika15
20. mar 2013

@ivka_666 poznam to 🙂)))

kali23
20. mar 2013

nooo porovnavať bezpečnost na Kube a v Mexiku, ... to sa vôbec dá? preboha? Kuba je úplne bezpečná!!!!!! môžeš ísť kam chceš, kedy chceš... nič nehrozí... je pravda, ze na Varadere sú domáci uz rozmaznaní vdaka kanadanom... ale dalej sú srdeční a vďační a milí a ústretoví ;)

Kuba je naša srdcovka, boli sme 3x... prvá bola svadobná cesta a nikam inam už nechceme a nepotrebujeme ísť.
máme tam už aj priateľov... vieme ako to tam chodí...

ak Kuba tak treba si vyberať hotel 4-5* a NIE V 100% VLASTNíCTVE KUBY, vyberaj so zahraničnou účasťou ;)(Varadero - Melia Varadero je fajn, veľa reštaurácií (morské špeciality, steak house..., pekné prostredie, čisto, pekná pláž, pekné okolie, rôzne aktivity - hry pre deti, aj dospelých... hned vedla je malé nákupné stredisko...

Havana - určite nevynechať! ... ja by som sa mohla túlať uličkami donekonečna 😀...

pri recenziách si treba čítať hlavne tie negatívne... lebo tie opisujú reálny stav... vlastná skúsenosť 😀
a nemohla som si odpustit foto-ochutnávku

sisaka
autor
21. mar 2013

diky zienky za tipy, zmiesane pocity ostavaju, tak som zvedava, ci sa nam bude pacit 😉 ja sa hlavne tesim na Kubu ako taku, mimo rezortu ...
@kali23 Rezort ktory mame vybraty je myslim cisto kubansky a hodnotenia dost zmiesane a skor zle, ale to sme mali aj v Dominikanskej a my sme boli spokojni, my chodime na dovolenku, nie obzerat vsetky mozne zavady a hladat nedostatky ci uz na rezorte alebo personale. A z hodnoteni vyberam tie dobre a tie zle beriem na vedomie az ked sa opakuju neustale. Ja az zasnem ako su ludia rozmaznani a uz nevedia, co by od radosti, chodievam na kanadsky tripadvisor a niekedy az cumim, co tam dokazu skritizovat, napriklad co sa tyka jedla, to uz rovno preskakujem, lebo zatial vo vsetkych rezortoch co sme boli bola strava chutna a velky vyber a hodnotenia stravy hrozne, ja uz fakt neviem, co ty ludia doma s prepacenim zeru ... BTW krasne fotky 😉
@monika15 Iberostar su super, u nas je problem, ze mame dve deti, dceru uz dokonca niekedy beru ako dospelu a na Kube vsetky hotely su dvaja dospeli a max jedno dieta, takze nas vyber bol znacne obmedzeny a plus lietanie, nemam chut travit 15 hodin niekde v Toronte, alebo prist do hotela o 2 rano, takze tym sa vyber znacne zuzil.

monika15
21. mar 2013

@sisaka skadial by ste leteli jooj ja zabudla ze kde si v CA :(((
mas uz kupeny vylet ci ktory rezort sa ti paci vo Varadero ?
Nezabudni na poistky.... tie musis teraz mat ked ides na Cubu...
kedy idete 🙂
??

monika15
21. mar 2013

@sisaka kazdy Canadan a USA ti bude kritizovat jedlo pretoze na Cube je jedlo ine.... 🙂
oni chcu pizzu burger a ides 🙂))
takze co sa tyka jedla to urcite preskakovat 🙂)))

sisaka
autor
21. mar 2013

@monika15 sme v Calgary, uz sme bookli, ideme v aprili Brisas del Caribe, nemozem povedat, ze by sa mi rezort nejak extremne pacil, ale cena bola super, tak sme neodolali 🙂
Ja mam zdrav. poistenie v zahranici cez zamestnavatela ako benefit, takze to mam v suchu.
Chcem sa ta spytat, na e-tickete mam, ze musime mat 50 CUC na osobu a den, moze to byt v CAD? Kde ste menili prachy? V rezorte?

monika15
21. mar 2013

@sisaka no halvne musis mat 25 CUC aby ste vysli z cuby... ask sa to nezvysilo ale ze kolko mate na den to nekontrolovali... 🙂 peniaze sme menili v rezorte... 🙂
Varadero je krasne 🙂 urcite chodte na ten bus Hop On Hop Off 🙂))
potom hod nejake fotecky a zazitky 🙂)

sisaka
autor
21. mar 2013

@monika15 to co je za bus? to chodi po Varadere? napis dataily, please 🙂 - kade chodi, kde stoji, kolko stoji listok ...

monika15
21. mar 2013

@sisaka 🙂))
ano to je bus co ta odnesie do mesta a spet, zastavi sa vsade v rezortoch 🙂 v kazdom 🙂 ide z konca az na kruhy koniec 🙂 fakt super je to 10 peso nas to stalo na cely den listok, a si vystupila a nastupila kde si chcela...
jedine nam Suwning Rep povedal ze nemam ist po 7 vecer ... ze to neni bezpecne.. tak mi sme sli rano a na 8 vecer sme dosli, pozreli sme si rezorty 🙂 mesto, Trh 🙂)))
Delfiny sa mi velmi pacia... ale vies $$$
ked mas 2 deti.... :( stoji to dost... tusim kolo 100 $ stalo jedno.... 🙂
s skym letite? vacsinou REP's maju take meetingy ked dojdes urcite tam chodte on poradi, povie ze co je kde je ako je 🙂 mi sme sli a bolo fakt super vela veci nam povedal,
Dalej Catamaran... na plazi 20 pesos na osobu odnesu ta dnuka 🙂 dvaja maju jedlo pre ryby daju do vody a ryby ti jedia z ruky fakt zazitok !! mne sa pacilo velmi 🙂snorkling 🙂))
je tam aj potapanie ale mi sme nesli... snorkling ma zaujal viacej 🙂))))

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
autor
21. mar 2013

@monika15
dcera uz plavala s delfinmi, tak to mame vybavene, syn je este maly, tak ten sa nebude ani pytat, kym neuvidi 😉
letime s Transat, cestovka je Nolitours - tak dufam, ze bude dobry rep.
a ten snorkeling ta niekde odvezu? ake boli podmienky priamo pri hoteli? My sme snorklovali minuly rok v Mexiku v Xel-Ha, ale synovi to este moc neslo, bal sa dychat cez trubicku, tak sa vzdy vynaral, aby sa nadychol 😀 manzel chce skusit potapanie, ale nema s kym ist,mne to nic nehovori a ani dcera nechce ist... brrr
Kupovali ste rum? Kde? a aky? nechcem brat nieco, co si mozem kupit aj v Kanade

sisaka
autor
21. mar 2013

@monika15 jaaaj kraaaasa, uz sa neviem dockat do teplucka, to je ten autobus?

monika15
21. mar 2013

@sisaka Ano ano to je ten bus 🙂))
od Transatu tam niekto musi byt urcite 🙂 chodte na ten meeting 🙂
Rum sme brali z letiska ... ked sme uz sli domov stalo smiesnych 7 pesos 🙂 hehehehehe
ale aky uz to sa nepametam :((((((( sme to kupovali ako dar.... 🙂)

sisaka
autor
21. mar 2013

@monika15 jeee to je cena, menej ako listok na autobus 😀 . No my mame s alkoholom vzdy problem, lebo nakupime nad limit a potom sa klepeme, ked sa vraciame na hraniciach, tak sme sa rozhodli, ze to budeme poctivo pisat na tie karticky a ked bude problem, tak zaplatime taxes, zatial sme mali stastie, pousmeju sa, ze aky poctivci a pustia nas dalej 🙂

monika15
21. mar 2013

@sisaka heheheh tam je RUM lacny heheheheh velmi lacny heheheh