Dovolenka na Elbe

mircalla
11. jún 2013

Nechceme ist cez cestovku, planujeme ist autom.....prosim poradte oblast, ake ubytovanie.....uvazujeme nad prenajmom apartmanu. Mame 3-rocne dieta, takze oblast vhodna pre deti. Ake mate skusenosti, boli ste spokojni? Dakujem

terezka1947
11. jún 2013

....tak najlepsiu asi Napoleon 😀 😀 😀 😀
ale prepac,bol to iba zart 😉 ..nemam ziadnu....iba na zasmiatie 😉

lenagu
11. jún 2013

Ahoj, my sme boli v Rosselba le Palme, kemping bol super, bazenik pre deti uzasny, prostredie tiez pekne, ale tie plaze boli otras, mne sa zdali spinave, kamienkove, a tie krajsie preplnene. Ceny boli o trochu vyssie ako na pevnine. Dovolenka to bola fajn, ale kvoli tym plazam sa na Elbu uz nevratime.

materina_duska
11. jún 2013

@mircalla Bola som a neviem, akému typu dovolenkára by som ju odporučila 🙂 Pláže ako píše @lenagu - súhlasím. My sme ešte boli ubytovaní (apartman) dosť ďaleko od pláže (i keď v popise na nete bolo, že 200m), čiže sme sa dosť nachodili - z kopca a do kopca, z kopca a do kopca, z kopca.. No, proste ELBA už ne 🙂

tanitta
11. jún 2013

@mircalla my sme boli ale dost davno cca 15r dozadu... co si tak pametam tak krasna jedina plaz kamenista skalnata zatoka skor by som to zhodnotila dovolenka pre mladych partia kemp ze sa vezmu aj na peso a prejdu k roznym zakutiam..... my sme boli ubytovany dost daleko od plaze cca 1,5-2km chodili sme pesi.... ubytko priamo pri plazi nemam skusenosti.... ale ak najdes nieco baby friendly tak sa nemas coho obavat 😉

tanitta
11. jún 2013

@mircalla ale moja odpoved znie ze ja osobne by som tam s malym urcite nesla.....to je uz na tvojom zvazeni ci fakt hotel alebo apartman dkaze plne usopokoji tvoje poziadavky pohodlia resp. sluzieb voci detom

mircalla
autor
11. jún 2013

uff, dobre vediet....
@lenagu
@materina_duska
@tanitta

mircalla
autor
11. jún 2013

@tanitta
@terezka1947
@lenagu
@materina_duska

Baby a co by ste odporucili? Letecky na to nemam rozpocet, Chorvatsko ma moc nelaka tiez kvoli plazam, ale ak niekto odporuci pekne plaze, dam sa presvedcit (bola som ram raz na Makarskej a nepacilo sa mi tam), Taliansko je podla mna pekne more len na juhu a to je uz daleko, strediska ako Bibione ci Rimini ma absolutne nelakaju. Zvysok jedine lietadlo....

terezka1947
11. jún 2013

@mircalla tak na Makarskej som bola uz davno....celkom ok...v Taliansku som bola mozno 10x,ale iba na kadejakych vyletoch..aj dlhsie,ale skor som si pezerala mesta a pamiatky a sem tam na kratky kuk na plaz,ale vacsinou boli spinavsie-asi som nemala stastie 😒
inak aj my s manzelom uz od decembra uvazujme o mori(Turecko, Kreta)...ale asi to nechame na Tatry,prip. Slovensky raj 😀 ...boli sme aj,aj ...dobre skusenosti...a k moru ked bude nas 19mesacny vacsi...nejako sa bojim 😒 neviem coho,ale bojim tam ist s nim.
asi som ti nepomohla 😖

mircalla
autor
11. jún 2013

@terezka1947 v taliansku som bola vela razy, ale vzdy na vylete, poznavacka....nikdy pri mori
vacsinou chodime do rakuska, ale fakt uz mam chut na more, x-krat do alp sa mi nechce

vonicka
11. jún 2013

My sme boli autom, ale este sme nemali maleho. Vobec si nepamatam ako sa volala cast ostrova, kde sme boli, lebo sme chodili hore dole na rozne plaze v okoli. Ubytovanie sme nasli v pohode, len tak po ceste. Ja by som s 3 rocnym dietatom kludne isla - ak vies, ze ti zvladne cestu tam. Byvali sme v normalnom dome, kde inak byvala stara pani a ta prenajimala horne poschodie, nebolo to na plazi, ale ako som uz spominala, vsade sme chodili autom. No a more tam bolo naozaj krasne 🙂

terezka1947
11. jún 2013

@mircalla.....tak hory su sice hory,ale aj nore ma svoje caro 🙂 aj ja uz tuzim po slnku a k moru by sla aj hned 😀 aaaa mozno naozaj naberiem odvahu a pojdeme aj s malym...

bubelko
11. jún 2013

@mircalla skusila si pozriet juzne francuzsko? nejaky pekny camp alebo apartmanove domy? pekne prostredie aj pekne plaze, hoci relativne daleko na cestu autom. aj ked na makarsku to nie je blizsie. 🙂

mircalla
autor
11. jún 2013

@bubelko no, to ma dost laka, i ked ozaj daleko, ale urcite by sme to dala na 2 krat s prestavkou na noc, nejaky konkretny tip? bola som uz davno, a potom este raz pri spanielskych hraniciach, ale to je uplne daleko
este mame taky tip, ze oblast portofino v taliansku, ale je to dost drahe. nesli by sme vsak priamo do portofina, ale niekde okolie, len nemam info o plazach. celkovo skor asi volim nieco, kam nechodi polka slovenska

akova
11. jún 2013

@mircalla Ahoj my sme boli na Elbe autom s dvoma deťmi.... v Marina di Campo, boli sme ubytovaní v kempe http://www.villedegliulivi.it/camping-isola-elb... v karavanoch, my sme boli ale cez cestovku ale vlastnou dopravou. Bola to super dovolenka, išla by som určite zas, keby to nebolo tak strašne daleko. My sme išli tak, že sme prespali v Pise /rezervovali sme si hotel cez net/ to sme si urobili aj prehliadku mesta a na druhy den rano sme pokračovali trajektom na Elbu. Je pravda, že ta cesta ťa vyjde dost draho, lebo vychádza draho cesta trajektom.... 😒 Je tam ale krásne, ak vam nevadí cesta, určite chodte.... ak maš ešte nejake otazky kludne sa pytaj 😉

bubelko
11. jún 2013

@mircalla ja som bola velmi davno v cap d'agde este z vysky, bolo tam super. pieskova plaz, dlho plytcina. ale boli sme na poznavacom zajazde, takze pri mori sme boli len jeden den.
znama ide buduci tyzden do hyères, vraj tiez vhodne pre deti. ide ale cez miestnu cestovku.
a tiez kamosky boli v nejakom campe, ale fakt si nespomeniem.
len ma to napadlo ako pekna destinacia a tip, kam by sa dalo ist autom 😉

mircalla
autor
11. jún 2013

@akova dakujem, mala by som dotaz k plazam, su vsetky kamienkove? my by sme ked tam prespali niekde na polceste

mircalla
autor
11. jún 2013

@bubelko dakujem, mrknem sa na to

akova
11. jún 2013

@mircalla my sme mali pieskovu plaž a bolo aj dost plytko, super pre deti. Voda bola na piesok dost čistá /čo sa o severe Talianska teda neda povedať/.

danim
11. jún 2013

@mircalla my sme tam boli este v r. 2000 pocas vysky.. a boli sme na krasnej pieskovej plazi... v kempe- uz nepamatam nazov. Bola to krasna dovca, kde som sa zoznamila s mojim manzelom 😀 😀 napriek tomu, ze sme obaja studovali tu istu Zilinsku univerzitu, len inu fakultu, jedna vedla druhej stoji 😉 ( tak osud bol sa ist stretnut tam asi 🙂) Voda bola cista, caro mesteciek super, plaz vhodna pre deti. Keby som videla nazov, tak si asi spomeniem.. ale takto uz neviem.

mircalla
autor
11. jún 2013

@danim jej, no dufam, ze si spomenie manzel🙂

danim
11. jún 2013

@mircalla ten nazov ? tak to isto nie 😀 😀

danim
11. jún 2013

@mircalla pytala som sa kamosky, s ktorou som tam vtedy bola.. tak je to to co pise
@akova aj my sme navstivili Pisu- pekne to tam je, a ta plaz piesok, pozvolny vstup do mora, pokojne more.. uz vtedy som hovorila, ze tu by bola pekna dovca s detmi... mestecka na ostrove pekne. ten kemp co sme my boli bol pri mori ( od brany kempu k plazi ) tak 100 m cca, kemp nadherny.. aj kupelne.. riadne, ciste.. len odvtedy ktovie ci to a ako existuje, to neviem.. lebo sme tam boli v r. 2000

ale ta plaz co vidis v tom linku- tak tam sme boli

mircalla
autor
11. jún 2013

@danim takza aj vy ste boli v marina di campo?

danim
11. jún 2013

@mircalla ano ale v 2000 roku.. potom ten kemp som pocula, ze zrusili... a teraz asi opat obnovili , prerobili.. ked tie fotky z linku su odtial.. ale aj vtedy tam boli ozaj pekne kupelne... no riadne ako doma 😉 a kraaasny areal.. tie zive ploty, kvety, palmy okolo... opytaj sa tej baby, ci tie fotky su aktualne a aky je ten kemp teraz

ale ta plaz je tam ozaj pekna

mircalla
autor
11. jún 2013

@danim dakujem pekne za info, o kemp mi ani nejde, chceme ist do apartmanu, skor som potrebovala info o plazach a tom stredisku

danim
11. jún 2013

@mircalla na tej plazi co sme my boli bol velmi taky kluuud.. 🙂

Elba nie je velka, poziciate si auto a popozerate cely ostrov 🙂

danim
11. jún 2013

@mircalla do Talianska chodia do Lignana- najdi- aj tu je diskusia o tom... fotky som videla, vyzera to tam idealne pre deti, osobne som tam nebola. Je to blizsie ako Elba, kedze pevnina, neriesis trajekt.. tak isto aj cena nizsia...

( vyssie mohlo vyzniet, ze manzel talian.. nieeee ..slovaaaaak 🙂))

uacha
11. jún 2013

My sme boli v roku 2008 tiez autom a bez cestovky. Apartman daleko od mora ale inak fajn. Hotely pri plazi boli dost drahe. Inak ostrov a plaze nadhera. Presli sme ho cely ma mnoho krasnych zakuti. Osobne si vsak myslim ze vydat sa takto na elbu je dost financne narocne aj ked to na prvy pohlad nevyzera. Myto na dialnici, trajekt, ubytko a pokial nexces stravit pol dovolenky v kuchyni tak aj stravovanie. Okrem toho sa kvoli trajketu cesta dost predlzi. Pre dospelaka je to fajn no neviem ci pre take male dieta nie trochu narocne.

emita
11. jún 2013

@akova to znie super! cez akú cestovku ste išli?

danielitka86
11. jún 2013

Nedá mi neprispieť do tejto témy, a dať Vám jeden typ na krásne miesto v Taliansku 😝
Cestovali sme tam tiež autom z BA, a tiež sme mali stanovený istý rozpočet, ktorého sme sa museli držať, takže nemohli sme ísť moc na juh a nechceli sme byť ani na severe Talianska, pretože tam sa nám moc nepáčilo.... 😎
Rozhodli sme sa pre ,,PORTO RECANATI,, čo je z BA okolo 1o44km, čo je úplne v pohode 🙂
Nemali sme recenzie, našli sme si ubytovanie v campe, a šli sme 🙂 Keď sme dorazili na miesto boli sme veľmi prekvapený 🙂 🙂 🙂 More nádhernééééé, pláže čistučké, minimum turistov, pláž len pre nás a pár Talianov 😝
V okolí bolo veľmi veľa zákutí a pláží a ani jeden deň sme neboli na tom istom mieste 🙂 a čo sa týka campingu 😅 keď sme tam prišli, mysleli sme že je to mimo prevádzky, do kopy tu bolo ubytovaných asi 6-7 rodín, mali zo sebou aj detičky, a mali sme kľud, v areáli sa nachádzali bazény,ktoré sme mohli využívať, v cene boli aj lehátka..... všetko bolo voľné, nič nebolo obsadené, rezervované....... v bazéne max. 4 ľudia....podotýkam , že sme boli keď bola sezóna 😉
Bolo tam aj detské ihrisko, bazén pre deti....reštaurácia , zmrzlina..... to všetko v areáli.... personál bol veľmi milí, zariadenie v našom karavane bolo na úrovni.... dve izby a jedna kuchyňa, vlastné soc.zariadenie, TV,klíma, riad,chladnička...všetko nové 🙂 naozaj môžem len odporúčať, a cena bolo tiež super myslím, že na osobu nás ubytko vyšlo 100€ na 7 nocí, a na benzín sme sa poskladali ....dokopy to vyšlo max.230€ na hlavu s benzínom +mýtne poplatky. Čo sa týka papaníčka, niečo sme si zobrali z domu a chodili sme dosť aj po reštikách....ceny super 😵 a bol tam neďaleko aj supermarket, a tam mali také akcie, že sme spadli na zadok, keby som to vedela dopredu, neťaháme z SK so sebou nič....naozaj sa tam dalo nakúpiť za smiešny peniaz, hlavne cestovinky, ryby, syry, šunky, minerálky, zelenina , ovocíčko ( neskutočne dobré melóny a paradajky) kozmetika (opaľovacie krémy-všetky NIVEA boli v akcii za 1.99€), sladkosti, alkohol..... a hlavne ich výborné pečivko a croissanty na 1000 spôsobov, robili sme ešte jeden nákup pred odchodom domov, a boli sme totálne full 🙂))))