Dovolenka na Donovaloch s 2,5 ročným dieťaťom

jespera
23. apr 2012

Pozna niekto Donovaly? Co vsetko je tam pre deti? Viem o Habakuky - to je velmi pekne aj dobre, je tam aj nejaka kabinkova nenarocna lanovka? Alebo kam sa da ist este v okoli s dietatom - co by ho zaujalo? Dakujem

sonyay
24. apr 2012

ahoj, na Donovaly chodievame kazdy rok v lete. Su tam tie Habakuky, trocha nizsie pod Habakukmi je take lanove centrum, ihrisko pre deti, lanovka ( aj kabinky) plus bobova draha. Tam mozes ist v pohode s tak starym dietatom. My chodime casto na prechadzky do lesa, potom sme boli niekolkokrat v Banskej Bystrici, niekolkokrat na druhej strane v Ruzomberku a Liptovskom Mikulasi - Tatralandia je relativne blizko. Tiez sme sli odtial do Bojnic do Zoo a na Oravsku zeleznicu - no to je podstatne dalej.

kikina84
10. júl 2013

@sonyay a neviete prosim ci sa da z BB nejako dostat busom priamo na habakuky?dakujem 🙂

kikina84
10. júl 2013

@jespera dobry den.mozem sa spytat ci ste boli na tych donovaloch? aj my planujeme ist,rada by som vedela nejake infosky o okoli..dakujem pekne 🙂

sonyay
10. júl 2013

@kikina84 To bohuzial neviem akym busom sa tam da dostat, ale urcite sa da. Staci si najst bus z BB ( predpokladam ze z autobusovej stanice) rovno na Donovaly, tam vystupit a odtial ist peso. Zastavku som videla, je tusim priamo na hlavnej ceste, odtial je to blizko, su tam navigacne tabule... Len sme tak nikdy nesli pretoze chodievame autom

kikina84
10. júl 2013

@sonyay ano uz som nasla..dakujem...mozem sa este spytat ci sa tam da nejake ubytko zohnat na okoli?vdaka

sonyay
10. júl 2013

Tak bohuzial s tymto ti neporadim, my chodime do apartmanu jednej znamej.

lusiena
18. júl 2013

my sme boli na Donovaloch s dcérkou keď mala 4 roky, nablízku okrem toho, čo už bolo napísané, je aj Harmanecká jaskyňa s náučným chodníkom a tiež Špania dolina, je tam krásna banská dedinka v lesoch, oplatí sa vidieť banský orloj v centre, drevený kostolík a tiež je tam náučný chodník k pozostatkom baní.

kikina84
21. júl 2013

@sonyay mozem sa Vas prosim spytat na tie lanovky? ja si uz mierne trham vlasi 😀 ,lebo sa neviem vysomarit z tej ich stranky..viete mi prosim povedat ta lanovka na ten smer sever..kolkom moze cca trvat cesta hore? ideme tiez z malym krpcom 3 roky a skor by sme to chceli absolvovat kvoli zazitku..ona ma strasne rada adrenalin a vysky to je jej..ci to vobec stoji za to a ci je to tam hore pristupne skratka aj pre tie decka..dakujem krasne za infosky 🙂

zazalienka
21. júl 2013

malý mal 1,5 roka keď sme tam boli.. bývali sme v Smrekovec hotel, dá sa prejsť na kopec ponad svah, lanovka je kabínková na Novú Hoľu, aj s malým sme boli, taktiež v Španej doline ( malý bol v nosiči).. v Bystrici pri pomníku, pri lanovom centre na ihrisku, no a potom také autové výlety.. do okolia..

milenka74
21. júl 2013

My sme boli teraz v apartmane Kamzik a sme boli velmi spokojni a boli sme s 3 detmi .Mame 7 a 6 rocne a 9mesacne a dalo sa po vyletoch po okoli.Potom sme boli v centre v takej restike kde maju preliezky a trampolinu.S tymi starsimi bol na bobovej drahe a ja s kocikom na lavicke.
ak ides autom da sa ist kupat do besenovej alebo do tatralandie

kikina84
21. júl 2013

@zazalienka mozem sa spytat tou lanovkou ste isli odkial presnejsie?dakujem 🙂

sonyay
21. júl 2013

@kikina84 Lanovka na Novu Holu ide spod Habakukov, rovno pod nimi je take zazitkove centrum, je tam lanovka, trampoliny, bobova draha, detske ihrisko. Trva to asi 10 minut hore, odtial je nadherny vyhlad a nejake stoly a lavicky. Boli sme aj s krpcom ( vtedy 6 mesacnym). Len treba ist ked bude pekne pocasie a hore si pre istotu zobrat dlhe nohavice a mikinu, byva tam chladno a veterno.

kikina84
21. júl 2013

@sonyay a to su kabinkove lanovky?alebo tie otvorene? dakujem

horana
22. júl 2013

Na Novu holu ide tzv "Telemix" ide o to ze na jednej lanovke su zaradene na lane a striedaju sa aj otvorene sedacky aj kabinky. Cize si mozete vybrat, nasadnete na tu co vam vyhovuje.

adrianai
21. aug 2013

@milenka74 Ahoj, môžem sa spýtať - ideme tiež do apart. Kamzík, dá sa tam chodiť niekam blízko najesť, príp. aj niečo nakúpiť z potravín alebo si musíme vziať so sebou? Chceli sme polpenziu, ale tam sa dajú objednať iba raňajky a trochu mám obavy 😅 A sú nablízku nejaké zaujímavé trasy - kratšie,pešie - aj pre malé deti? Vopred ďakujem 🙂

milenka74
21. aug 2013

@adrianai my sme si varili,ale len nieco a chodili sme sa najest do DAMI tam je aj detske ihrisko k tomu.to je tak v strede Donovalou tou cestou ako s aide na Habakuky.My sme sa chodili skor prechadzat a hodne na bobovu drahu lebo ja mam deti 7,6 a este batola v kociku. ako sa ide na Habakuky tak na cenralnom parkovisku je obchod.

adrianai
22. aug 2013

dík za tip, ihrisko sa bude hodiť, keďže naša malá je extrémne neposedná 😀 , ja som pôvodne nechcela vôbec variť, ale tak možno využijeme aj kuchynku, len som nevedela, či sa dá niečo kúpiť aj tam, hlavne pečivo a pod.

jasminet
17. feb 2014

@zazalienka ahoj, mozem sa ta opytat na ten smrekovec? chystame sa tam.. ako ste boli spokojni s ubytkom, stravou a tak? 😀

etuska
26. máj 2014

viete mi odporucit nejaku chatu na Donovaloch pre cca 8-10ludi?

pattyski
22. nov 2014
lucif1
8. nov 2016
pattyski
9. nov 2016

?

lucif1
9. nov 2016

@pattyski dobry den. Ponukate ubytovanie aj pre 5 osob?