Dovolenka Montenegro (Čierna Hora)

28. feb 2023

Zdravim vie mi niekto poradit kde je najlepsie na divolenku na ciernu horu? Ideme s 2 detmi 9 a 3r. Tiez ci je lepsie autom trasa sk-madarsko-srbsko-cierna hora alebo sk-madarsko-bosna-cierma hora? Planujeme v cca strede cesty dat si 1-2 dni pauzu hlavne kvoli detom je to dost dlha cesta autom na jeden sup.. Dakujem

drzaopica
28. feb 2023

tych zastavok budete mat vela.Jedna trasa horsia nez druha.Nechodte cez Bosnu

dnld
28. feb 2023

Chodťe cez chorvátsko a urobte si zastávku pri mori.

drzaopica
28. feb 2023

niekedy sa stoji na Srbskych, Cierna hora hraniciach aj 5 a viac hodin

autor
28. feb 2023

@drzaopica fuuuha to si zazila?? Toto by som s detmi asi nedala 🤦‍♀️

autor
28. feb 2023

@drzaopica realna skusenost? Tieto kelrajiny nemam pochodene netusim ako su tam dialnice ani co obnasaju hranicne prechody 🤷‍♀️

drzaopica
28. feb 2023

ano, dialnica nie je vsade.Popozeraj prispevky aj tu na MK ich bolo vela.Rataj s 20 hod.cestou.Krasne priroda,sluzby, more vyborne, ale spina stacilo raz.Jedine lietadlom

andrea78
28. feb 2023

@autor My sme isli cez Bosnu, urobili sme si cestou tam poznavacku 3 dni Sarajevo a okolie, potom do Ciernej hory, cestou naspat opat zastavka v Bosne , chceli sme este navstivit Titov protiatomovy kryt ( mimochodom neskutocne nieco), samozrejme bolo potrebne prespatie v hoteli ( vybrali sme si mestecko Jablanica, muz tam chcel vidiet vojenske museum) , nie ze sme to iba absolvovali cestou.
Hranicne prechody, cesta, ubytovanie po hoteloch, ktore som vybrala vsetko v pohode. Da sa o ceste vela nacitat na diskusnych forach, pozriet trasu cesty, vytipovat si, kde sa zastavit, dobre si treba zvazit svoje moznosti a kolko zvladnete, premysliet si to a rozplanovat vopred. Bosnou je cesta krasna, nadherne hory, no treba tam ratat, ze ides pomalsie, je to unavnejsie ( uzsia cesta, serpentiny, no nic extra hrozne si zase nepredstavuj). Proste krasne...a ine😉 Pogoogli cestopisy, dozvies sa vsetko co potrebujes.

vlado818
28. feb 2023

My ideme ciernu horu tak ze : letime z vienna do dubrovnika a odtial bus.