Dovolenka letecky so 16-mesačným dieťaťom

janiikkk
22. jún 2022

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti s dovolenkou pri mori s menším dieťatkom? Ja mám obavy najmä z cestovania lietadlom.
Ak by ste si našli chvíľku čas,tak prosím napíšte mi sem vaše skúsenosti. Ako zvládlo cestu lietadlom? Neboleli ušká z tlaku? Aké lieky "prvej pomoci" ste brali do batožiny? A celkovo bez ktorých vecí pre dieťa by ste si nevedeli celú dovolenku predstaviť?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede

terez246
22. jún 2022

@janiikkk My sme boli s 10 mesačnou. Budila som ju tak, aby v lietadle spala a podarilo sa. Prespala cestu tam aj späť bez problémov. Späť sme išli v noci, tak to som ju nebudila, rovno spiaci len hodila do nosiča a išli sme. 😊 A lieky som mala na teplotu (nurofen, paralen), fenistil kvapky, framykoin masť, kvapky do uší a do očí, betadine roztok a náplaste. Nič som chvalabohu nepoužila. Keby niečo, pýtaj sa. 😊

pribinak
22. jún 2022

@janiikkk keď vzlieta lietadlo treba dať niečo piť, alebo môžeš dojčiť.
Deti sa bežne prechádzajú po lietadle, rodičia im púšťajú rozprávky, nosia si nejaké hračky.

Veľa závisí od dĺžky letu, či 2-4 hod, alebo 10.

petamich
22. jún 2022

maly ma 11M, sme aktualne v Turecku, s tlakom v lietadle nemal najmensi problem, pri vzlietani dostal mlieko a pri pristavani cucal vodu - jediny problem bol, ze neobsedel, mrncal a otravoval ale tak kedze pol lietadla boli male deti, nebol nastastie jediny 🙂 do lietadla sme mu brali novu knizku a hracku, aby ho zabavila dlhsie a z lietadla sme vystupili a mala som ho v nosici a hned zaspal a prespal celu cestu do hotela

do lekarnicky som brala nurofen sirup, paralen cipky, enterol na hnacku, fenistil gel, nasivin do nosa, morsku vodu a v nasom pripade este aj gely na zuby, odsavacku
okrem bezneho oblecenia som mu brala UV ciapku s ochanou krku, UV tricko, neoprenove plavky, plavecke plienky

nam sa tu pekne sekol a nechce jest poriadne takze nas zachranili kapsicky z domu, par prikrmov, brala som jednu kasu a pixlu UM ale tak on je mensi 🙂

janiikkk
autor
22. jún 2022

Dievčatá ďakujem 😁my by sme cestovali približne 2 a pol hodinky a let tam v noci,tak to by sme asi aj prespali,ale nespolieham sa na to.
Akurát ma ešte zaujíma,že či môžem z domu zobrať pre malú jej fľašku s vodou,nejakú kapsičku ovocnú alebo príkrm v skle a možno nejaké chrumky. Alebo nemôžeme mať pre ňu do lietadla nič z domu kvôli kontrolám?

mediana
23. jún 2022

@janiikkk áno môžeš, v baby taške vám prejde všetko. Tiež som vyberala obedne lety, všetko prespala, nič nebolelo. Leteli sme 2,5h. Za potrebné som považovala odsávacku hlienov (aj sme využili, ale z klimatizácie mala 3 dní spole), sirup a kvapky som.kupila na mieste. Ešte som brala Fenistil, čipky glycerinove, paralen sirup...

petamich
23. jún 2022

@janiikkk mozete 🙂 pre infanta nie je strava obmedzena, len to treba vybrat a tekutiny skontroluju - ja som mala vodu, vodu na UM, odsypane UM v davkovaci, kapsicky...sklo som radsej nechcela brat, aby sa to nahodou nerozbilo (aj ked flasa na mlieko sklenena je samozrejme)

janiikkk
autor
2. aug 2022

Ahojte, opäť otváram túto tému,lebo nám prišli pokyny a let tam je o piatej ráno. Myslíte,že by sme ju mali na letisku hodinku -hodinku a pol pred odletom zobudiť? Najradšej by som bola aby prespala väčšinu letu,ale obávam sa,že sa v lietadle zobudí a bude v úžase zo všetkého nového..alebo bude celú dobu plakať

maribell
2. aug 2022

My sme leteli, keď mal malý 11 mesiacov. Prílet sme mali okolo polnoci a veru nespal 😬 (zaspal až v transfere do hotela) v lietadle je všetko také nové, takže u nás nebola šanca na zaspatie..ale dalo sa to v pohode zvládnuť. Pri vzlete a pristávaní sme dali fľašku a úplne bez problémov. Ani raz v lietadle nezamrnčal 👍.