Dovolenka Kréta

myllina
18. sep 2022

Ahojte, prosim viete mi poradit ci je este na Krete teplo aj koncom septembra a hlavne kde je pekne, piesocnate more bez vln, vhodne aj pre deti? Vdaka

babovka2321
18. sep 2022

@myllina https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-258... najblizsich 10 dni, vyzera to, ze cez den dovolenkovo, vecer uz chladnejsie. S lokalitou neporadim, boli sme v okoli Rethymno a vlny boli poriadne. Mallorca sa mi pacila na rodinnu dovolenku s detmi viac.

marci77
18. sep 2022

my sme boli pred 10rokmi v oblasti Hersonissos, bolo tam perfektne, na konci septembra malo more este teplotu 27stupnov, takze dobre bolo vtedy

elenkaba
18. sep 2022

Koncom septembra uz take prave letne horuce pocasie na Krete nebude, na vacsine ostrova fuka dost silny vietor, co znasobuje pocit chladu ked vyjdes z mora a takisto vacsie vlny. Ale urcite bude lepsie pocasie ako na SK, ak chcete ako poznavacku tak idealny cas, ak na celodenne kupanie v mori, tak skor inu destinaciu- napr.Cyprus alebo Turecko

cheeta
18. sep 2022

Počasie je podľa samotných Grekov aj Kretanov už nepredvídateľné, letela som na Krétu 25.9. a tu začali kúriť. Zúfalo som sa do lietadla naobliekala (odlet o 04nadranom...).
Na Krete neboli obrovské horúčavy, ale ešte 4.10. sme sa večer kúpali. Plavky nám už do rána neuschli na balkóne.
Ak si dobre spomínam, dozrievajú tam - jediné miesto v Európe - banány.
Peknú dovolenku 🙂

myllina
autor
18. sep 2022

@babovka2321 dakujem, to som zvazovala tiez, no predpoved na bud. tyzden je dost biedna