Dovolenka, kde nepotrebujem pas

evinna82
10. júl 2024

Prosím poraďte hotel pre Grécko Taliansko Španielsko všetko okrem Afriky nakoľko som zistila,že mám neplatný pas.🤭Chceme ísť v septembri pas nestihnem vybaviť.

martinmmartin
10. júl 2024

Mozes ak exotiku - Francuzska Guyana . A dokonca platis eurom, ziaden pas, si furt v EU,priamy let z Pariza
Alebo Martinique a Curacao
Ako vidis poradit sa dahicoco ale dolezitejsieje co ty ocakavas- mega fabriku na turizmus? Malicky rodinny hotel? Decka? Party?
Davaj info

sissy27
10. júl 2024

@evinna82 do septembra nestihas vybavit pas? Co si niekde uvaznena? Trikrat zmurkni ak potrebujes pomoct 😅 nestihaju len so zakladnymi pasmi do 30dni, tie zrychlene za priplatok uplne v pohode.
A ako pise @martinmmartin tazko radit konkretny hotel, ked nepises co od toho ocakavas a kolko mas na to penazi 🤷‍♀️

maranco
10. júl 2024

Pri Afrike sú Kanárske ostrovy alebo Madeira kde nepotrebuješ pas.
Dole je mapka kde všade sa dá cestovať s OP
https://www.mzv.sk/sluzby/ak-cestujete-do-zahra...

januska12323
10. júl 2024

Do septembra stíhaš vybaviť aj tri pasy.

deti95060810
10. júl 2024

jasné že stihneš pas do sept... do sept máš 60 dní.

evinna82
autor
10. júl 2024

@sissy27 kosice čaká sa 90 dní ľudia ktorí si príplatkov vracajú peniažky lebo nestíhajú

evinna82
autor
10. júl 2024

@evinna82 priplatili

evinna82
autor
10. júl 2024

@sissy27 áno ale v KE je cakacka 90 dni,vracajú peniažky ľuďom ktorí si priplatili a čakajú dlhšie

zuzinka888
10. júl 2024

@evinna82 vsetky pasy sa vybavuju na jwdnom mieste. A je smiesne ze chces ist na dovolenku v hodnote xy € a je ti luto priplatit si za pas do 2- 10 dni tie su v lehote ( robili sme a dostalj sme vcas).

sissy27
10. júl 2024

@evinna82 no dobre, tak pas sa teda "nedá"... ale stále si nenapísala čo od dovolenky čakáš a koľko chceš do toho ivestovať, pre koľko osôb... ale úprimne - nechcela by som, aby mi dovolenku vyberali cudzí ľudia, tak si proste otvorím internet a vyberiem si buď z ponuky CK alebo si kúpim letenku a ubytko...

luccija
10. júl 2024

@evinna82 tak choď do iného mesta si dať spraviť pas.Okrem toho máš skoro celú Európu na to, aby si mala ísť kde na dovolenku.Do Anglicka asi nechceš ísť...choď do južného Talianska

ivuska027
20. aug 2024

Zase no. Moja kamoska tak este dávnejšie vycestovali do JAR. Leteli cez Nemecko. Pas mala. Dovolenku absolvovala.
Teraz, po rokoch si dávala robiť nový pas (tento medzičasom stratil platnosť) a na pasovom im skoro oči vypadli, lebo v systéme mali pas ako stále nevydaný žiadateľovi, teda neprevzaty. Že ako vycestovala do Afriky, keď oficialne, žiadny pas nemala 🤷‍♀️