Dovolenka k moru v zime

viktoriq0
10. júl 2022

Kam chodíte na dovolenku v zime k moru ? Koľko Vás to vyjde ? Problém je, že neviem veľmi anglicky nie je problém vycestovať ?

mimi3008
10. júl 2022

@viktoriq0 Raz sme boli v zime, bolo to v Thajsku. Najlepsia dovolenka...boli sme v rezorte, cez cestovku, tak to vyslo drahsie, ale keby sme sli este raz, nasli by sme si sami ubytko cez airbnb alebo nieco podobne, sami zohnali letenky a nesli by sme na taku vychytenu plaz, na ktorej bolo vsetko drahsie, nez na plazach vo vedlajsich mesteckach. A s tou anglictinou, no neviem, urcite nie je na skodu, my sme nieco potrebovai riesit na letisku v Bangkoku a bez anglictiny by sme to nevyriesili a mozno aj zmeskali let na Phuket

denden77
10. júl 2022

my sme boli vo februari na Kube.. tiez najlepsia dovolenka 😊
boli sme cez cestovku.. oddych + poznavacka.. lacne to nebolo ale nelutujem 😊
ked pojdes cez cestovku do rezortu, podla mna s jazykom problem nebude.. drink si isto zvladnes vypytat 😁

melanta
10. júl 2022

Jar chodíme do Emirátov, jeseň a zima Karibik, Maldivy, Seychely, Maurícius, Zanzibar, Keňa. Bez angličtiny v podstate prežiješ, ak máš všetko vopred vybavené. Počítať treba s tým, že budeš potrebovať dohovoriť sa pokiaľ sa niečo stane. Ale poznám kopec ľudí, ktorí nevedia anglicky ani ceknúť a chodia po celom svete.

danica2711
10. júl 2022

pre nás ideálne osvedčené Kanárske ostrovy, ale angličtina by sa zišla - pravda, ideálne španielčina, ale tam sú časti, kde sa dohovoríš aj po nemecky

loveocean
10. júl 2022

My sme boli v Omane cez cestovku v januari a bolo fantasticky. Nie je to tak daleko , delegat sk hovoriaci na mieste takže sme si oddychli bajecne. O nic sme sa nestarali len o dieťa 😊 Inak bez Aj by som nešla mimo ck, lebo nikdy nevieš a napríklad Ti zrušia let alebo stratia batožinu a čo si počneš potom. Môžeš mať aj dopredu plán ale niekedy sa také veci prosto stanú. Záleží akú máš aj náturu ale treba to zvážiť ak si ešte nikdy sama nešla. cez zimu ak chceš letieť tak sa oplatí hodne dopredu kúpiť letenku, aj teraz už.

mimi3008
10. júl 2022

@danica2711 v zime chodis na Kanarske? Ja som tam bola raz koncom maja - Fuerteventura, ale bola tam.zima jak fras...teda ani nie, ze zima, ale vkuse fukalo, vecer v mikinach, ocean studeny. Takze celkovy dojem=studena dovolenka

travelllerka
10. júl 2022

Chodíme, boli sme doteraz Thajsko, Maledivy, Tenerife, India a Srí Lanka. Napríklad to Tenerife, ceny sú okolo Vianoc a nového roka 3x také vysoké, tak sme išli na dlhšiu dobu tak, že sme kúpili ešte lacnejšie letenky začiatkom decembra a späť sme išli opäť až keď boli lacnejsie letenky neskôr po Silvestri. Anglicky ale vieme, no nie všade vedia anglicky, dorozumeli sme sa nakoniec vždy 🙂

travelllerka
10. júl 2022

Možno by si prvýkrát mohla skúsiť nejaký organizovaný trip, nemusí to byť len cestovka, môže to byť dáke joga štúdio, keď si sama netrúfas kvôli angličtine, nech sa je vždy na koho spolahnut

viktoriq0
autor
10. júl 2022

@loveocean prosím cez akú cestovku ste boli ?

oliverceky
10. júl 2022
ahoj0
10. júl 2022

Základy angličtiny potrebuješ ak chceš dovolenkovať bez cestovky. Emiráty vieš vybaviť za dobrý peniaz. Ale napadol ma aj Egypt, nevola som ale dá sa myslím že aj v zime ale tam asi skôr s cestovkou.

loveocean
10. júl 2022

@viktoriq0 boli sme cez Satur lebo Hydrotour uz nemal terminy (vypredane bolo) ale šla by som cez Hydro, oni ho robia dobre už roky. V podstate je to asi jedno mne je ale sympatickejsi Hydrotour. Pripadne skus ako radia baby nieco organizovane ako robi Bubo a podobne tam mas tych moznosti na vyber viac ☺️

danica2711
11. júl 2022

@mimi3008 pravidelne február, 26 - 28°C, paráda; Gran Canaria

familytravel
11. júl 2022

Keď neviete anglicky, tak sa dá ísť cez slovenskú alebo českú cestovku. Omán je príjemná zimná destinácia, takisto Dubaj. A obe destinácie sa letia aj priamo z Bratislavy.

kaddy
5. jún 2024

@melanta A kde sa vám páčilo najviac?

oskvarka
5. jún 2024

@mimi3008 my chodievame sice len na jar a jesen ale do talianska zaciatok maja alebo oktober stastisticky je tam v tom case prijemne teplo ale tiez sa nam stalo uz ze bolo aj chladnejsie ale kamoska bola v taliansku v lete a mala zimu...jednoducho niekedy pride vsade chladnejsie pocasie ..

oskvarka
5. jún 2024

ale suhlasim ze bez cestovky bez jazyka by som sa bala..

melanta
5. jún 2024

@kaddy asi top je Tahiti, Aruba a Martinik. Ale milujeme Tenerife, tam máme apartmán. A ja milujem Blízky východ, grécke ostrovy a Talianske vnútrozemie.