Dovolenka - izba check out

simca0121
1. aug 2024

Ahojte chcela by som sa spýtať 8.8 letíme na Cyprus o 11tej takže na hotel prídeme okolo 16:00 a domov letíme 15.8 ale až o 23:55 ubytovanie máme na 7 nocí takže posledný deň ešte využívame izbu celý deň alebo sa už 15.8 musíme do 12hod vysťahovať ? Samozrejme sa to opýtam v hoteli len sa chcem informatívne spýtať či nemá s tým niekto skúsenosť , ďakujem 🙂

simca0121
autor
1. aug 2024
di1234
1. aug 2024

V hoteli máš bežne check-out, ktorý ma pevne stanovený čas, aby pripravili izbu pre ďalších hostí, čiže ju musíte opustiť. Môžete si skúsiť vybaviť late check-out. Ten býva za poplatok, pokiaľ izba nie je už booknutá.

monicka987
1. aug 2024

@di1234 Alebo im ešte postrážia batožinu a môžu ešte ísť na pláž a tak

petamich
1. aug 2024

Urcite budete mat check out hned rano 10-11-12 byva cca. sluzby ak mate all inclusive a pod. budete moct vyuzivat ale izbu treba uvolnit alebo si zaplatit late check out ak je mozny, co sa uplne neoplati, lebo zvycajne je o 15:00 🤷‍♀️ v niektorych hoteloch ale maju izbu taku, kde sa este mozes ist osprchovat atd. a batozinu vam postrazia alebo uskladnia v speci miestnostk

di1234
1. aug 2024

@monicka987 jasné, batožinu si určite odložiť môžu a môžu ísť na pláž. Akurát už proste neprídu na izbu kde si dajú sprchu etc.

msnesquik
1. aug 2024

@simca0121 presne takto isto sme leteli 🤣 kam idete? My sme boli At Herbal Protaras...izba bola obsadena v ten den, takz edo 12 sme museli odist, ale ak by bola volna, tak za 50€ by nam izbu nechali do vecera..pripravte sa ale, ze ten den bude nekonecny a narocny
My sme nastatsie odleteli na cas, ale mala som dost

simca0121
autor
1. aug 2024

@msnesquik presne do toho hotela ideme aj my , boli ste spokojný ? 😊 no tak budem dúfať že v ten deň tá izba nebude obsadená😃 ešte tých 50 € neni také zlé zaplatiť a môcť sa osprchovať dať sa dokopy atď 😊

vanilkovazmrzka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka13
2. aug 2024

Aj my tak poletime. Vždy ako prvé skúsim later check-out. Ideálne, keď nechajú tu istú izbu. Stalo sa už aj to, že sme sa na tých pár hodín museli sťahovať do inej, lebo našu izbu potrebovali. Cena je veľmi individuálna. Závisí od hotela. Platili sme 50, ale aj 250.

muchotrafka298
2. aug 2024

Mozes sa na recepcii informovat, ci je mozny late checkout. Ak ano, tak to neznamena, ze Ti zostane tvoja izba. Mozes dostat akukolvek inu izbu v hoteli, ktoru uvolnis do casu, kedy Ti povedia a za co extra zaplatis. Tiez to neznamena, ze budes mat izbu do odchodu.

klementinka58
2. aug 2024

na cypre sme museli vystahovato do 10tej neskory check out sa nedal priplatit lebo mali plny stav hotela a cakali novych hosti, uprosili sme ich aspon do 14stej aby sme mohli byt na izbe s malym babatkom...

mircalla
2. aug 2024

@simca0121 Jasne ze o 12:check out
Neskorsi check out priplatok

msnesquik
2. aug 2024

@simca0121 ano, boli sme spokojni velmi 😊 tak uvidite, tym, ze my sme odchadzlai az vecer, tak uz poobede prichadzal dalsi turnus, ked sme boli my, tak hotel bol uplne obsadney..prisli sme minuly tyzden

lakebabe
2. aug 2024

@simca0121 musíš sa odubytovat posledný deň, čo potom záleží od hotela, niekde sa dá neskorý check out, niekde nie. Kufre ti vezmú a zamknu môžeš ísť na pláž a all inclusive sme užívali zatiaľ úplne všade až do odchodu. Viac hotelov aj na Cypre v jednom nám ponúklo takú spolocnu izbu na odprchovanie sa a prezlecenie pred odchodom. Ťažko povedať ako to bude tu pýtajte sa

zuzanka.zuzu
2. aug 2024

všimné zvyčajne pomôže 😉

simca0121
autor
2. aug 2024

Ďakujem veľmi pekne za odpovede pomohli ste mi 😊

simca0121
autor
2. aug 2024

@msnesquik tak dúfam že aj my budeme spokojný ale zas ja niesom náročná 😊 pláž ste využívali pri hoteli čo je ? Alebo ste chodili na tie trochu vzdialené ? 😊
Ja hneď od príchodu zistím či je možný nejaký late check out aby som dopredu vedela načo sa mám prichystať 😃

muchotrafka298
2. aug 2024

@simca0121 tebe to pri prichode nepovie nikto, aky bude stav ohladom late checkout o XY dni. To sa riesi par dni pred odchodom, nie ked prides.

simca0121
autor
2. aug 2024

@muchotrafka298 no ešte lepšie ďakujem pekne 😊 niesom veľký cestovateľ takže moc sa do toho nerozumiem , druhý krát niekde letím ale aspoň budem o niečo múdrejšia 😊

luliu
2. aug 2024

@simca0121 po príchode nezistis nič, to ti budú vedia povedať až ráno v deň odchodu. Moja skúsenosť - väčšinou sa to v sezóne nedalo vybavit

muchotrafka298
2. aug 2024

@simca0121 par dni pred odchodom (2-3) sa chod opytat na recepciu ohladom tejto veci, ze by si chcela late checkout. Ci je to mozne, kedy odchadzas a ake mas cislo izby. Oni Ta uz potom nasmeruju, ze ci to vybavis tam alebo niekde inde a kedy mas prist. Pocitaj s tym, ze v sezone je to skor zriedkave, ked maju plny hotel.

msnesquik
2. aug 2024

@simca0121 chodili sme na vzdialene, ono ta plaz neni priamo u hotela, kusok sa prejdete, pre nenarocnych je ok, ale nam sa uplne nepacila, radsej ist na fig tree bay alebo na nissi beach
Jazdi tam autobus, za 5€ si kupite celodenny listok a jazdite kam chcete, my sme isli do Ayia Napa na tu Nissi beach, autobus jazdi kazdu chvilku, je to linka 101 a 102
Delegatka nam povedala, ze tu info budeme mat az rano v den odchodu, lebo pocas nasho pobytu sa moze ta izba obsadit, kedze ponukaju aj ubytko na bookingu..my sme sa tam skamaratili so Slovakmi a niektori odchadzali az po 12 dnoch, tak sme si batozinu nechali u nich, osprchovat sa da aj vo wellnese a batozina sa da nechat v takej miestnosti pri recepcii 🙂

simca0121
autor
2. aug 2024

@msnesquik ďakujem veľmi pekne za informácie 😊 ja som už behala po mapke a videla som že pri hoteli je len taká menšia pláž a potom na pešo cca 15-20 minút je nejaká pekná pláž Sunrise beach 😊 aj ste využili nejaký fakultatívny výlet ? 😊
Dúfam že všetko dobre dopadne a keď aj nebude voľná izba tak nevadí zvládneme to keď sa dá vo wellness osprchovať tak potom v pohode to zvládnem 😃

slavomira236
4. aug 2024

@simca0121 my sme teraz boli ma cypre ale v aiya napa..pri recepcia bola taka izba kde so nechavali kufre. Osprchat sa mohli v spa..ale slovaci co cakali takto do vecera boli uz taki nijaky rano sa okupali naobedovalu osprchovali a sedeli do vecera v lobby
Co som sa s nimi bavila nedal sa neskorsi check out.a ze uz by tak dovolenku nebrali odlet v noci..my sme odlietali ja a 2deti rano 6:45 ..odchod z hotela 3:45..kedze sme sli spat 00:30 cca prakticky sme nic nespali. Pospali sme v lietadle 2hodiny
Ale prisla som vcera riadne rozbita. Ta sunrise ze je pekna som citala. Najpr som chcela do protarasu ale nakoniec sme koli plazam zvolili ayia napa chcela som byt pri makronisos.
Pri hoteli smeali makronisos potom bola Landa beach a za nou nissi beach. Na nissi sa chodte urcite pozriet
Tam pojdete ma 102 idde smerom na larnaku a naspat na 101..na fotke nissi beach

zemko99
4. aug 2024

@slavomira236 my sme boli aj v Protarase aj Ayia Napa,všetky plaze sú krásne 🤗
Ono väčšina ľudí,teda dosť ľudí si vyberá first minúte, od novembra v podstate a vtedy ešte nie sú známe odlety. My sme si tiež vybrali dovolenku vo februári a odlety neboli známe. My letíme v super čase naspäť, ale tam sme leteli o 22:30 a na izbe sme boli o piatej ráno. Tiež úplne o ničom.
Minulý rok keď sme boli na Mallorce,tak sme mali transfer o 18.večer...nechali sme kufre na recepcii a išli do mesta...keďže tam bolo kam ísť, ale tiež sme potom už len čakali na recepcii...väčšinou keď už odchádzaš domov, tak si nešťastná,ze to už skončilo...aspoň u nás je to tak 🙂