Dovolenka Fuerteventura - počasie v máji

petuska7792
15. apr 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat, bol niekto v Maji na Fuerteventura /alebo iny z Ostrovov/. Zaujimalo by ma pocasie, nakolko ked vidim predpoved 22-23 stupnov pride mi to hrozne malo ... Aku mate osobnu skusenost? Aka je tam klima? Aj ste sa opalili?

tenerifka
15. apr 2016

Zalezi od toho ci ides na sever do Corralejo(zvykne byvat viacej zamracene)alebo na juh do Jandie. Pocasie je v tomto obdobi nevyspytatelne najma co sa tyka vetra. Minuly tyzdeñ sme mali oblacno, vetrisko a bolo chladno(okolo 20-21º), tento tyzdeñ je od pondelka krasne,bezvetrie, slnecno a okolo 24-25 stupñov. Ale celkovo maj/jun/jul su mesiace, kedy najviac fuka (najma v Costa Calma-tu byvam ja), tedy mam vzdy chut sa odstahovat 😀
Opalis sa urcite, slnko je velmi silne a na slnku je horuco.Voda v mori je studena. Prsat nebude na 100% ani jeden jediny deñ

petuska7792
autor
15. apr 2016

@tenerifka presne na costa calma ideme :D takze caka nas poriadne veterno ano? 🙂 a plaze su tam ake? 🙂

tenerifka
15. apr 2016

V CC je len jedna plaz, ma cca 2,5km,pekna, vygoogli
Moze byt veterno a nemusi...ale v CC je vzdy o nieco chladnejsie ako inde

alexandra2222
30. jan 2017

@tenerifka prosím ťa, v septembri ako býva?

tenerifka
30. jan 2017

@alexandra2222 V septembri je uplne super, teplucko, najteplejsie more za cely rok a vacsinou aj bezvetrie, malo turistov s detmi (kedze uz zacala skola)

mamicka1313
30. jan 2017

ahojte, ja robim pre nemecku cestovku a prave pozeram teplotnu tabulku 🙂 ak to niekomu pomoze 🙂
Fuertaventura a v maji ma max 23°C a min 15°C s tým, že slnko svieti 9 hodín.
V Juni max 24°C a min 16°C a slnko svieti už 10 hodín.
Jul a August to iste - max 27°C a min 19°C , slnko svieti 11 hodin.
September max 26°C, min 28°C a slnko svieti 8 hodin.
Prsat by v tieto mesiace urcite nemalo, voda cca 21°C 🙂

tenerifka
30. jan 2017

@alexandra2222 more ma v septembri cca 26ºC(v poobednych hodinach mozno aj viac), fakt najlepsi mesiac v roku. Tento rok a aj minuly sme sa kupali este aj v decembri

marse
30. jan 2017

my sme boli zaciatok juna v jandii a bolo uzasne ..teplota tak 27 , kupali sme sa, sice fukalo ale dalo sa to zniest

tenerifka
30. jan 2017

@marse ten vietor je prave v tych jarnych-letnych mesiacoch na figu....v Jandii byvaju aj vlny,my v tom obdobi chodievame hned pod Jandiu-do Morro Jable(k tym restauraciam na konci-urcite si pamatas), kedze vtedy fuka so severozapadu, tam je to uplne kryte a na plazi je super bezvetrie

marse
30. jan 2017

@tenerifka nam sa ale prave tie vlny lubili, sme sa vyblbli ako male deti... 😀

ano viem, my sme boli ubytovani v hoteli sunrise jandia resort .. vedla tej zoo...

jezis ako by som sa tam vratila 🙂

leontttynka
30. jan 2017

ja som bola 3 x ale na Gran Canarii, za mna Kanarske top dovolenka.... ziadny Egypt Turecko a podobne nikdy v zivote, bola som 2x novembri a bolo super chodili sme na juh a mali sme okolo 28 stupnov a na slnku bolo aj viacej, ale zazili sme aj búrku tak jeden bol uprsany tak sme ho stravili v nakupnom centre :D a bola som aj raz koniec aprila a zaciatkom maja a bolo chladnejsie trosku aj ocean ale v pohode dalo sa osviezit, bazeny mali vyhrievane tak sme sa tiez opalili, a vecer sme si dali svetrik :D pre mna idealna dovolenka, jedine co mi vadilo ze ten november
@mamicka1313 ako mamicky pise bol akoby kratky den, skoro sa stmievalo 🙂 inak odporucam aj Gran Canaria, my sme boli Play del Ingles, Amadores a Anfi del Mar 🙂 verim, ked maly odrastie pôjdeme aj s nim 🙂

tenerifka
30. jan 2017

@leontttynka ked sa koncom oktobra meni cas a posuva sa rucicka hodin o hodinu naspat, tak sa stmieva skorej, ale aj sa rozvidnieva skorej....

leontttynka
30. jan 2017

@tenerifka jojo presne tak 🙂 len ten cas mi tak akosi rychlo utekal 🙂

suzai1802
17. jún 2017

@tenerifka Ahoj, mozem sa ta spytat, ze kedy asi zapada v septembri tam u vas slnko? 🙂 velmi ma to laka ako miesto na dovolenku ale trochu sa bojim ze aby sme tam neboli prilis skoro "potme" 🙂

tenerifka
18. jún 2017

@suzai1802 Neviem ti povedat presne, ale cca v polovici septembra mozno o 20,00-20,30.
Potom sa uz noci skracuju a ked sa posuva cas v posledny oktobrovy vikend, potom je uz tma o 18,30-19,00 a v strede decembra-ked je zimny slnovrat-sa stmieva uz po 18,00
Mozno by sa to niekde dalo vygooglit, ak budem mat cas,tak pozriem

suzai1802
25. jún 2017

Dakujem krasne za odpoved, my by sme ked tak isli na prelome septembra oktobra.

petranka3
8. mar 2019

@tenerifka Ahoj Tenerifka, mohla by som sa ťa opýtať, s priateľom sme chceli ísť na dovolenku na Fuertaventura v septembri, ale keďže nám do toho prišli až dve svadby tak hľadáme iný termín. Jediný, ktorý nám vyhovuje je jún - konkrétne 11-20. Myslíš si, že tam bude chladno? Alebo respektíve ako tam máte? Viem, že nie si veštica aby si predpovedala, ale tak globálne, či sa nám tam oplatí ísť aj v júni alebo nie. Priateľ by sa chcel učiť aj surfovať, takže vietor a vlny mu vyhovujú. Ďakujem ti za odpoveď. 🙂

tenerifka
8. mar 2019

@petranka3 ahoj, urcite bude teplo, ale aj vietor....vlny su skor na zapadnej strane ostrova, na vychodnej a severe sa praktikuje windsurfing a kitesurfing

kasiopea1986
19. mar 2019

Ahojte dievčatá, čoskoro od 30.3 do 6.4 sa chystáme s priateľom na Fuertaventuru, tiež sa obávam počasia, či sa aspoň trochu opálime prípadne okúpeme aspoň v bazéne🙂Neviete prosím ideme na juh Jandia budeme v hoteli Sol Fuertaventura, či tá pocitová teplota bude aj vyššia ako 20 stupňov?Môžem si zobrať na deň letné veci, žabky a tak?Máme požičané auto rovno z letiska by sme mali ísť na hotel, som z toho trochu v strese, ideme prvýkrát na dovolenku bez cestovky a takúto akčnú že s autom🙂Viete mi prosím niekto poradiť aké výlety si môžme naplánovať?Ten Zoo oasis park v La lajite je ďaleko?Chápem to správne, že ak by som chcela ísť na ostrov Lobos tak musíme ísť do Corraleja a odtiaľ trajektom?Za akúkoľvek radu budem vďačná.Ďakujem🙂

tenerifka
19. mar 2019

@kasiopea1986 Zabudni na 20ºC. Teraz mame 26º v tieni, ak budete mat stastie a nebude fukat, bude vam horuco. Tu je problem hlavne vietor, a hlavne na jar a v lete, ale neplati to na 100%.Urcite sa opalite(treba sa poriadne natierat, aby ste sa nespalili), a aj sa okupete v bazene (ak teda vyslovene nepride nejaka studena vlna). My sme tu vlastne tuto zimu nemali vobec zimu, prsalo 2 dni v novembri a koniec, stale len slnko a slnko a slnko. Zober si hlavne letne veci, na vecer aj dlhe nohavice a bundu alebo mikinu.
Do Oasis park je to z Jandie asi polhodina, vacsinu ides po novej dialnici. Na Lobos treba ist lodou z Corralejo(bez auta),treba sa na lod teplejsie obliect, velmi tam prefukuje. Po ceste do Corralejo pozriete pieskove duny, z Jandie je to ale cca 2 hodiny autom.
Ak nebude velmi veterno, 15 minut od Jandie smer sever je plaz s lagunami Risco del Paso, na juhu od Jandie na zapadnej strane ostrova plaz Cofete, krasna sceneria, ale su tam nebezpecne vlny, neda sa tam kupat a je to asi hodinu cesty po strkovo-pieskovej ceste, na to treba 4x4.
Vo vnutrozemi ostrova su pekne dedinky (napr.Betancuria), ale kedze tento rok vobec neprsalo, vsetko bude suchsie ako inokedy. Vylety si naplanujte, ked nebude idealne pocasie, a zasa pekne dni vyuzite na plazi.

kasiopea1986
20. mar 2019

Jééj ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď Tenerifka🙂S počasím si ma potešila, aj keď počítam s tým, že more bude asi studené.Myslíš že som yvbrala dobrú lokalitu ten juh ostrova Jandia?🙂Aj na pláž Sotavento by sme chceli ísť, Áno o Cofete som čítala, ale my máme len volkswagen polo:(tak možno tam pôjde nejaký bus alebo štvrokolky by boli fajn.Tá pláž s lagúnami znie super, ďakujem za radu🙂Myslíš že by sme si kvôli piesku a vetru mali zadovážiť ten stan čo sa môžeš doňho skryť na pláži?Ďakujem ti🙂

calin
21. nov 2020

@tenerifka ahoj Tenerifka, ktoru cas nam odporucas na december...lebo ja by som aj do tretice na tenerife 😍 dakujem ti velmi.. akurat som nasla cez cestovku pre vsetkych 3 za 1500€ na 8 dni..co je fajn cena ( costa calma )..ale ako vyssie pises...keby tam nefukalo

tenerifka
21. nov 2020

@calin ahoj, a aky hotel? V CC zatial otvorili len niektore hotely. Ano, cenovo teraz vychadza vsetko vyhodne, ale len pomalicky sa tu znova rozbieha turizmus, vela podnikov aj obchodikov je este zatvorenych. Na Tenerife to bude ale asi podobne. Ale celkovo je uz CC omnoho "zivsia" ako Jandia/Morro jable na juhu.
Ta cena je s AI?

calin
22. nov 2020

@tenerifka tak uz sa mi stratil..neviem ho najst ( kazdy den sa cena meni, ale bol to 2 ☆☆ hotel ). Ja hladam len polopenziu - lebo nie sme tam cez den..aj ranajky by stacili, ale takto dcere aspon pomixuju jedlo.. A teda cim nizsia cena ma velmi potesi..Mna len to pocasie zaujima..aby tam velmi nefukalo ( chcem aj do vody - lebo mam zhorsenu psoriazu..nechcem uzivat ziadne kortikoidy ). A jasne aj to, co by sme tam urcite mali pozriet. Len tak pozeram cez instagram..a tam ked oznacia tu oblast, tak viem co tam asi je..ak to teda oznacia spravne. Dakujem Ti velmi pekne

calin
22. nov 2020

Takto...a teda je tam tiez krasne. Nemozem si pomoct, ale Puerto de la Cruz - minuly rok bolo naozaj carovne..aj ked sme sa kupali len par dni ( chodili sme na plaz cca 3km neviem presne..tak sa tie prechadzky nepocitaju..kazdy roh je tam nadherny.

tenerifka
22. nov 2020

@calin teraz napriklad nefuka, je velmi teplo, od stvrtka sa ma ochladit, ale to bude ako vzdy len na par dni. Minuly rok sme mali leto az do zaciatku januara, more bude chladnejsie, ale to aj na Tenerife. Ono ked je slnko, tak je letne pocasie aj v januari, ochladi sa az vecer. Fuerte je ina ako Tenerife, pustna, s malymi oazami, Lanzarote detto. Prosim, pozri ten hotel a napis, lebo 2* je malo, a v tejto situacii je to neista volba, aby vam to nezrusili tyzdeñ pred odletom. Vela hotelov predava, ale otvori az vtedy, ked bude mat urcite % klientov. A treba vam do celeho Spain aj testy na covid, stare max.72 hodin