Dovolenka - Egypt

vanessa0311
26. apr 2022

Ahojte zvažujem dovolenku do Egypta ale nikdy som tam nebola a tak ma napadlo pár otázok, možno bude vedieť niekto mi poradiť. Keď cestujem cez CK na letisku má bude čakať dalegat v danej krajine? Musím mať Víza a ak áno aký je postup pri vybavovaní? Ďalej, ako žena, ste sa tam cítili komfortné? Počula som že chlapi sú tam veľmi dotieravý a pozerajú na každú. Samozrejme sama by som nešla ale s snúbencom. Viem záleží dosť od rezortu ale boli ste spokojne so stravou? Ďakujem za odpoveďe.

michaelam2
26. apr 2022

@vanessa0311
ano bude cakat delegat
Viza vybavovala cestovka, my sme nic neriesili
Ak ides s priatelom tak je to ok, daju ti pokoj ale k slobodnym zenam zvyknu byt hrozne dotieravi
strava bola celkom fajn aj ked ja preferujem skor tu europsku stravu

Ja uz by som ale do egypta nesla, viem ze pre vela ludi je to najlepsia destinacia ale ja proste nemusim tu mentalitu ludi a vadi mi ta hygiena tam a to sme boli v luxusnom hoteli

kaja0007
26. apr 2022

@vanessa0311 všetky info dostaneš priamo v cestovke
odporúčam ETI, chodíme s nimi každý rok, majú super hotely. víza vybavis na letisku za 25€ delegát by mal čakať na letisku, ale až za halou. Pozor ale keď letis napr z Budapešti alebo nemeckou cestovkou, tak nebude vedieť po slovensky a často ani po anglicky. Vyber si len 5* hotel alebo resort, tam ti dajú muži pokoj. Egypt je moja srdcovka, je tam TOP more, najkrajšie dovolenky

vanessa0311
autor
26. apr 2022

@kaja0007 aha takže len pridem na letisko a tam si vybavím víza. To som nevedela. Ďakujem za info, pozriem si tu CK

jaja20
26. apr 2022

@vanessa0311 Víza si môžeš zaplatiť v cestovke už pri platení zájazdu,my sme tak urobili,aj keď to bolo o kúsok drahšie,ale aspoň sme nemali na letisku starosti,nemuseli sme tam stáť v rade a čakať.
Tiež sme boli s ETI,ale kupovali sme v pobočke Invie. ETI sa špecializuje na Egypt.
Čo sa týka chlapov,tak jasné,že keď vidia odhalenú Europanku,tak slintajú,ale to je v podstate všade v týchto krajinách, ale nič si k tebe nedovolia,majú rešpekt. Ak ste ešte nikdy neboli na podobnej dovolenke,asi ti to bude zo začiatku nepríjemné.
My sme boli v Grand Resort a teda jedlo luxusné a celé kopy. Pred nákupom zájazdu si prečítaj hodnotenia a pozri fotky,veľmi to pomôže pri rozhodovaní.

vikusjk
27. apr 2022

@vanessa0311 k vizam ti baby dobre radia, este si pre istotu over aktualnu situaciu ohladne covidu, kamoska v marci potrebovala PCR test na vstup, teda podla oficialnych info od cestovky, ale nikto jej ho nekontroloval, ale tak mala dvojjazycne potvrdenie.
V Egypte hlavne pozor na hygienu a nepit ich vodu. Obsahuje bakterie, na ktore nas organizmus nie je zvyknuty a su z toho zaludocne problemy. Opytaj sa delegata, ci ma v pripade potreby k dispozicii Antinal, to je ich egyptsky liek na faraonovu pomstu a tieto zaludocne problemy, ak by delegat nemal, da sa volne kupit v lekarni. Mal by stat okolo 20 €, ale ak vidia, ze ti je ozaj zle, zapytaju si kludne aj stovku. Lepsie hotely maju aj vlastneho lekara v komplexe.
Vodu teda pit len balenu, hotel len 5*, kde ti tu vodu aj denne doplnaju (nam denne doplnal na izbe aj colu, fantu a sprite). Upratovac sa potesi, ak mu nechas dolar-dva na izbe, dostanes aj viac vody ;) My sme tou balenou vodou aj umyvali zubne kefky a vyplachovali si usta, hlavne kvoli dcere som na take veci davala velky pozor.
Strava bola v pohode, mali tri restauracie a v kazdej bol iny typ kuchyne. Robili aj bezne jedla a muzovi sa raz uslo aj stvrt peceneho moriaka 😅
Napoje pri bazenoch sme si pytali bez ladu, kedze ten lad je z ich vody.
U delegata sa daju zaplatit aj rozne vylety, napriklad v Hurghade si mozes dokupit delfiniu show, alebo aj plavanie s delfinmi, ci vylet lodou na rozne okolite ostrovceky, kde mozes snorchlovat, alebo taku lodku s oknami v dne, kde mozes pozorovat rybky a potom si aj zaplavat v sirom mori skokom z lode 🙂 Je to fajn. Vsade ta budu obskakovat, ak budes stedra na baksis. Ja som si pre tento ucel zamenila 50 USD na jednodolarovky. Maju radsej papierove peniaze, ako mince, ale ak nemas, bude dobra aj jedno ci dvojeurovka.
V meste mimo komplexu su otravni najma predavaci, traba pevnu volu a ignorovat. Ak ta uz raz stiahnu do nejakeho obchodu, budu ti ponukat vsetko od vymyslu sveta. Toto mi liezlo najviac na nervy. Ak sa voci tomu obrnis, mozes si dovolenku pekne uzit 🙂 Drzim palce

mika1821
29. apr 2022

Mozem sa opytat, na vecer bolo chladno?treba zobrat aj teplaky a mikiny detom?diki

vikusjk
29. apr 2022

@mika1821 zalezi, kedy idete?

jaja20
29. apr 2022

@mika1821 Boli sme v júni a horúco bolo aj v noci. Tepláky a mikiny im môžeš obliecť trebárs do lietadla.

mika1821
29. apr 2022

@jaja20 ďakujem👍❤

mika1821
5. máj 2022

@jaja20 dievčatá a deťom do vody ste čo obuvali?vraj su tam tie koraly ...

jaja20
5. máj 2022

@mika1821 Ako kde. Treba pozrieť konkrétne recenzie hotela,napr.pri našom neboli všade,tak sme normálne mohli vchádzať do mora.

mirka414
9. jún 2022

Ja som bola v Egypte v Marsa minuly rok sama s dcérkou 15 ročnou to bolo v čase korony a bolo fakt super nikde veľa ľudí Luxor bol Luxus ,plavanie v mori s delfínmi tiež hotel Jaz lamaya top..víza sa v tom čase neplatili .tento rok sa chystáme zasa do Egypta hotel #pyramisa pri Hurghada som moc zvedavá recenzie sú rôzne ale ideme cez Nemecku cestovku izba premium tak by to malo byt ok .na Egypt sa moc tesim tentokrát chceme vidieť piramidy a sfinga a samozrejme delfíny

kris_tin257
9. jún 2022

@vanessa0311 čo sa týka víz dávaj pozor na letisku sa snažia ľudí oskubat egyptania s výškou víz, mu sme boli pred mesiacom a namiesto 81€ pýtal 84€ až keď sme mu povedali že 27€ stojí víza sme traja čiže to má byť 81€ tak povedal že dobre teda...

mirka414
9. jún 2022

@kris_tin257 nestoja víza 25€?

kris_tin257
9. jún 2022

@mirka414 od nás pýtali 27€ za osobu mesiac dozadu alebo 25 dolárov, kurzom to nedáva zmysel ale riešiť tam niečo na letisku s egyptanmi tiež nie

mirka414
10. jún 2022

@kris_tin257 verím tomu ale už som vyhodila peniaze aj ja väčšie hlúposti takze podporiť cestovný ruch v Egypte ma navyše 2 € nezabije

kris_tin257
11. jún 2022

@mirka414 mne nejde o výšku víz na kubu sme dávali 50€ za osobu a boli sme s tým ok, išlo o to že hneď na letisku sa nás snažili obrať o peniaze pre seba do vrecka 😊

kaja0007
11. jún 2022

@kris_tin257 áno je to tak. Tiež mi príde fér na to upozorniť.pred týždňom sme sa vrátili a je to oficiálne 25dolárov. Ide o to, že tie zvyšné €€ teda tých 27€ berie zástupca cestovky (asi 5€ rozdiel) Preto treba kupovať priamo od Egypťanov a to v tých prepazkach hneď naľavo, nie ísť rovno, kde sú napísané nazvy cestoviek

kris_tin257
11. jún 2022

@kaja0007 vidíš toto ani neviem, mužovi to radšej ani nepoviem 😀 presne rovno sme išli kde boli názvy cestoviek

maminatimka
24. okt 2022

@jaja20 v grand resort treba obuv do vody?

jaja20
25. okt 2022

@maminatimka Nie,v mori bol piesok. Nepotrebovali sme.

maminatimka
25. okt 2022

@jaja20 neboli tam korali? Lebo v Makadi stale čitam že treba obuv alebo vstup cez molo, nemaš nahodou fotku?

jaja20
25. okt 2022

@maminatimka Priamo na našej pláži neboli koraly, naozaj len piesok. Vstup bol priamo z pláže, žiadne mólo. Skúsim nájsť foto.

jaja20
25. okt 2022
kaja0007
25. okt 2022

@maminatimka v Grand Resort nepotrebujete obuv, tam je všade piesok. GR je v Hurghade. My sme tam boli viackrát. Naposledy sme ale boli v Makadi palace, to je v časti Makadi a tam bolo treba obuv, lebo vstup bol cez korale a riadne ostré

maminatimka
27. okt 2022

@kaja0007 dakujem velmi pekne za fotky 🙂 a izby boli ake? Bola čistota? Jedlo? More bolo pozvolne? Lebo vyzera akoby hned hlbka.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminatimka
27. okt 2022

@zara1357 tak mi porad super čisty hotel z izbami a jedlom aby sme neprehnačkovali celu dovolenku 🙂 mne sa pači oblasť soma bay a tam nejaky hotel, len sa trošku bojim sumy čo mi potom vykalkuju až mi oči vypadnu 😀 a chceme aspon na 11,12 dní 🙂 ten Solymar sa pači a ma super recenzie ale za dovču dam max 3000€ a myslim že to bude drahšie :-/

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminatimka
27. okt 2022

@zara1357 važne? ☹ tento rok som pozerala a mi vyšlo aj ten caribean, len tento rok su take sumy ☹ a detom antinal pomohol? Brali aj nejake probiotika počas dovolenky? Makadi nechcem lebo deti sa boja ked pri nich plavaju ryby 😂 tak porad dobry hotel, more musí byť pozvolne bez koralov a bez obuvi 🙏