Dovolenka do Chorvátska

lulupulu
30. jún 2023

Ahojte, viem ze je tu viacero diskusii, prosim tie co mate skúsenosti. Chceme ísť na cca týždeň ja manžel a 3 malé deti. Len neviem, stačí deťom pásy a nám občianske? Lebo ja nemám pas urobený. Ďalej sú tam aj nejaké piesočné plaze? Lebo počúvam ze väčšinou štrkové.. Pripadne poradíte niečo úplne blízko? Sme zo severu z Oravy takže chceme ísť len na sever chorvátska. Nakoľko ta cesta bude 12 hodín 🙂

gejb
30. jún 2023

@lulupulu chcete ísť ešte toto leto? Ak áno, tak pozeraj podľa tvojho dátumu ci a kde je ešte volne...
Piesočné sú na severe v letovisku Medulin.

zuzkaa1991
30. jún 2023

@lulupulu piesok je privlaka nin zaton holiday rezort(to je drahsie) my sme tam boli nin krasny nizka hladila.pre.male.deti velmi vhodne OP uplne staci je to.EU

veronikacernickova
30. jún 2023

Ahoj, ak chcete ísť s malými deťmi, ja osobne by som radšej odporučila sever Talianska (Lido di Jesolo, Lignano, Caorle, Bibione). 100% záruka piesku a teplej vody, na rozdiel od Chorvátska. Na severe Chorvátska nie je veľa piesočných pláží, a ak aj sú - napr. v Baške na Krku - sú totálne preplnené. Časovo je to na sever Talianska rovnaké. Treba však ísť radšej v júli, lebo v auguste je tam hlavná sezóna. Stačí občiansky.

lulupulu
autor
30. jún 2023

@veronikacernickova bojíme sa ze v Taliansku sa nedorozumieme vôbec 😂😂

lulupulu
autor
30. jún 2023

Máte prosím odporúčania na konkrétne hotely? 🙂

veronikacernickova
30. jún 2023

@lulupulu S angličtinou alebo nemčinou sme zatiaľ nemali nikdy problém. Ubytovanie asi najlepšie hľadať cez booking, boli sme viackrát, zakaždým inde. Už si nepamätám konkrétne názvy, boli to zakaždým apartmány s vlastnou stravou. Za mňa určite Taliansko vyhráva nad Chorvátskom, hlavne keď sú deti ešte malé, môžu sa hrať v piesku, voda je na brehu plytká a teplučká.

belllinka
30. jún 2023

@lulupulu to už si sa neskoro zobudila, už je väčšinou všetko obsadené

lulupulu
autor
30. jún 2023

@belllinka náhodou, kukala som teraz na booking a je tam toho ešte dosť stále 🙂

marca12
30. jún 2023

@lulupulu tam sa nepotrebujes dorozumiet,my tiez nevieme jazyk. Objednavam cez booking a prideme do agentury,daju nam kluce a ides si po svojom. Rukami,nohami sa dorozumievame. V obchode si kupis bez toho,aby si nieco povedala. Fakt sa toho neboj. Sever Talianska je pre deti idealny,ak ti ide o piesocne plaze.

lulupulu
autor
30. jún 2023

@marca12 skúsim s manželom prekonzultovať :D

aurinia
30. jún 2023

Pieskové pozri Ljubač, Nin, Privlaka, Zaton...Na ostrove Pag je tiež piesocna, na istrii je v Meduline. Zaton Holiday resort je super ...ak by bola cena so stravou ...ok...inak veľmi predražené ...neviem ako tento rok, ale dá sa tam dostať tak zebsi kúpite vstupné...pre 4osoby to bolo do 10 eur spolu. ...môžete užívať celý resort okrem bazénov ...staci si nájsť ubytko v Zatone. Treba vsak preveriť, vraj to mali meniť, vstup len pre hosti

jaja20
30. jún 2023

Piesková pláž je aj v Sabunike,na ostrove Rab ich je niekoľko ( odporúčam skôr Livačinu,než Rajskú ) a takisto ešte aj v Selciach a Crikvenici.