Dovolenka Croatia - 2021 - čo treba vybaviť?

13. júl 2021

Ahojte mam par otazok prosim viete mi poradit?
Na vstup do Chorvatska treba vypisat enter croatia to viem ale treba to vytlacit? Plus antigen test ten som si vytlacila z mzv.sk .. dufam ze mi ho potvrdia.. nebude vadit ked je rucne dopisovany? Uznaju ho? Prosim Vas treba este nieco tlacit pripadne vyplnat? 😃 uz som z toho mimo.. a ked sa vraciam tak vyplnit ehranicu ? To staci ked vyplnim cestou z chorvatska? To sa tlacit nemusi? Dakujem 🙂

simonah73
13. júl 2021

tu ehranicu vies vyplnit aj teraz, ja uz ju mam vyplnenu a nazad ideme az 2.8, kazdy dostal pokyn nemazat spravu o tom, ze je zaregistrovany z mobilu. ten antigen si treba zistit, ci ho Chorvati vyrobcu akceptuju. je na to tabulka, tu je zoznam vyrobcov https://ec.europa.eu/health/sites/default/files... a to tlacivo enter croatia si budem tlacit. ale to cakam, lebo my sme sice zaockovani ale starsia dcera nie, tak tam budem cakat na vysledok testu.

roxanna
13. júl 2021

Treba covid pass alebo aplikáciu Green pass, my sme mali covid pass aj vytlačený. Teda ak ste zaočkovani aspoň prvou dávkou. Ak nie ste, treba pcr alebo antigenovy test, antigenovy presne ako píše simonah, musí byť od výrobcu, čo ho Chorvati akceptujú. Potvrdenie z enter Croatia sme mali aj vytlačené, píšu, že ho treba pripevniť na predné sklo, a potom idete cez nejaký rýchlejší pruh na hraniciach.
To neviem, nas nikto nekontroloval.
Na e-hranicu sa môžeš zaregistrovať aj pred cestou, len tam vyznačíš dni odchodu a príchodu na sk. Podmienky príchodu na Slovensko sa zase budú meniť, Ústavný súd pozastavil platnosť vyhlášky ohľadne karantény pri návrate a ďalších veci, zajtra bude k tomu niečo podrobnejšie

simsalabim
14. júl 2021

Tu je skupina o dovolenkovani v Chorvatsku.
https://www.modrykonik.sk/group/6154/

wicka5
14. júl 2021

@roxanna prosim ta, plati to tak, ze ta prva davka + 22 dni? Lebo syn bude mat od 1.davky len 14 dni, tak neviem, ci mu netreba aj test radsej

roxanna
14. júl 2021

@wicka5 áno. Syn mal tiež tak a dávala som mu robiť pcr test.

roxanna
14. júl 2021

No a aktuálne menia podmienky pre vstup aj tranzit Slovinci, takže môžem zháňať pre syna test alebo ísť cez Maďarsko. Drbne ma.

autor
15. júl 2021

Ahojte mam otazocku pri vyplnani enter croatia .. mam datum zajtrajsi alebo az sobotu ked tam dorazime ideme na noc cize hranice prekrocime az v sobotu .. dakujem

autor
15. júl 2021

@roxanna my chodime cez madarsko ..

autor
15. júl 2021

@simonah73 dakujem uvidime zajtra sa idem dat otestovat dnes somvolala a hned som sapytala na vyrobcu testu ..a povedal ze to tam davaju hned sa pytal ci ideme do chorvatska

simonah73
16. júl 2021

daj zajtrajsi datum aj ked to je asi jedno.