Dovolenka - 3-hodinový let s dieťaťom

22. sep 2022

Ahojte...máme možnost ísť na dovolenku,ale ja sa tak strašne bojím že mi bude dieťa v lietadle celú cestu revat...budeme letieť tri hodiny,dieťa prvýkrát...potom nás čaká.este hodinový transfer z letiska coho sa tiež obávam,pretože moje dieťa neposedi nikde neviem si predstaviť ho držať nasilu na rukách.Mame aj štvorročného ale o to sa nebojím...Otázka znie...ísť či neísť?Nechcem aby nás celé lietadlo preklinalo ak náhodou s ním bude problem.Jasne že by som zobrala jedlo,hračky...ale on naozaj neposedi.

autor
22. sep 2022

Zabudla som napisat že má rok a pol

zmrzlinka2021
22. sep 2022

V lietadle bezne placu deticky, niektore takmer novorodeniatka. Netrap sa, chodte a uzite si to 🙂 Netreba si v hlave vytvarat strachy a ocakavania.

83lenka83
22. sep 2022

S mojim som cestovala prvý x ked mal 10 mesiacov, potom dalšia dovolenka v roku a pol a uplne v pohode, oba razy letecky do grecka a transfer prvý do hodinky a druhý 2 hodinky.

autor
22. sep 2022

@83lenka83 a nechcel ti chodiť ?Po lietadle sa to ešte dá ale po autobuse?Alebo čo robil s čím sa prehral?

juliet86
22. sep 2022

a ma dva spanky ci jeden? tablet pouzivate? albi kuzelne citanie? snacky? dojcenie?

kris_tin257
22. sep 2022

Náš je extrémne živé dieťa, prvýkrát sme leteli nemal ani rok a odvtedy sme leteli na 4 dovolenky. Keď bol malý vždy nám zaspal a ak bol hore dali sme tablet takže sa to dalo úplne v pohode keď bol väčší (nad 2 roky) tak sme mu už vedeli vysvetliť že nemôže chodiť po lietadle a musí mať pás pripnuty, k tomu rozprávky na tablete a dali sme v pohode aj 5 hodinový let... Je to veľmi individuálne, na čom ste zistíte až keď nastúpite do lietadla 😊

ichbinich
22. sep 2022

Rok a pol je trosku blby vek, lebo chce chodit a lozit, to je pravda.
Ale: sem-tam vstat mozes a prejst sa, ak nesvieti, ze maju byt ludia priputani. Ale nie vela, lebo turbulencie mozu byt aj z nicoho nic.
Treba zobrat nejaku nehlucnu novu(!) hracku, knizky, plysaka, nejake chrumky a prinajhorsom mat po ruke tablet, ako poslednu moznost. Hlavne to jedlo ich vie zabavit a doslova im zapchat usta 😀
Moje deti leteli prvy krat, ked mali cosi vyse roku. Syn prvy let iba pozeral na vsetko dookola, to Lego Duplo lietadlo, co som mu kupila, dostal potom v hoteli 😉
Hlavne ty sa snaz nestresovat. Ale ked budes pripravena, tak budes automaticky menej stresovat. A potom bude aj dieta v pohode.
Inak, casto letusky daju detom nejaku hracku, somarinku na zabavenie. Niekedy robia spolucestujuci grimasy a tak. Letela som uz viac krat, ale iba raz som zazila, ze dieta revalo cely let. Ale to som uz vtedy ako bezdetna studentka nechapala, preco mu jeho mama NIC nezobrala, to dieta nemalo ziadnu hracku, ziadneho mojkaca, NIC... Iba ho drngala na kolenach, nech zaspi ☹ Lutovala som to dieta...

autor
22. sep 2022

@juliet86 jeden spánok....ktorý akurát nebude ani sa nedá načasovať...Albi nula bodov a jedlo chvíľa zabavy

autor
22. sep 2022

@kris_tin257 čo ste mu postahovali do tabletu?

bagerka
22. sep 2022

Aj ja som mala obavy. Náš mal rok aj mesiac, ešte sme nevzlietli a zaspal...a spal kým sme nepristali. 4 a pol hodiny let. Nazad trošku pomrncal, lebo mu asi zalahlo v ušiach, ale mali sme pri sebe niečo na pitie a hryzkanie a tiež sme to zvládli. Leteli sme skoro ráno, tuším o 6. V ruksakunsom mala ale také hracky- magnetické tabule, knihy ho bavia a hlavne aspoň 2 veci nove, neokukane

luccija
22. sep 2022

Ako sa sprava v aute co robi?isla by som nejako to vydrzite, zabavite ho.Ze sa tam da chodit by som mu prilis neukazovala

autor
22. sep 2022

@luccija v aute pohoda ...lebo vie že je pripútaný a tam ho nenapadne chodiť ani nevymýšľaj len kuka cestu ..no v lietadle na kolenách neobsedí isto ani v tom autobuse bez pripútania

lubina
22. sep 2022

s dcerou sme leteli prvy raz ked mala 3 mesiace a v pohode. Potom sme leteli x-krat a da sa to zvladnut vzdy. Ak ste s nim este nikdy neleteli, treba mat po ruke nejake hracky a kym budete vzlietat a pristavat tak treba dat dietatu pit alebo cumlik, aby nemal tlak v usiach. Myslim, ze aj pre neho bude vsetko take nove, ze bude hlavne pozerat. V lietadle nie je az tak vela miesta na chodenie, takze myslim, ze ani chodit nebude velmi chciet, a tiez bude na tebe priputany, bude mat pas, cize aj to ho mozno "presvedci" o tom, ze ma sediet 😉. Ked budes ty pokojna, tak aj dieta bude pokojne. A ak by plakal, no su aj deti co vlietadle placu a vsetci dosplei cestujuci to vzdy "preziju". Je to dieta, tak sa k tomu tak aj treba postavit a date to spolu v pohode.

vero96
22. sep 2022

prvý let absolvovalo ked nemalo ani 5 mesiacov a bol to let Viedeň - Male... a bol kľudnejší ako 99% dospelákov 😀

mimi3008
22. sep 2022

V juni sme leteli skoro 3 hodiny, mladsi mal 7 mesiacov, ten bol v pohode aj tam aj spat, starsi mal necele 3 roky, cestou tam bol viac menej v pohode, vacsinou stal pri sedadle, kukal z okna a tocil sa dokola, kedze je taky neposedko hyperaktivny, cestou spat to bola katastrofa, lutujem pana pred nim, syn bol protivny, urevany, skakal tam pred sedadlom, tomu panovi buchal do sedadla, robil proste zle, nevedeli sme si s nim dat rady, ale tak asi to bolo tym, ze sme odchadzali z hotela o 2 nad ranom, cize otvtedy bol hore, nezaspal ani pocas 2 hodinoveho transferu z hotela na letisko, ani na letisku nespal, az asi po hodine a pol v lietadle zaspal

83lenka83
22. sep 2022

Sedel, rozopinal a zapinal pas, jedol, podriemkal si.

autor
22. sep 2022

Sú aj nejaké appky ktoré budú fungovať offline?Myslím rozprávky alebo detské klipy s pesničkami či to treba nejak inak sťahovať?

jazula
22. sep 2022

My to máme práve čerstvo za sebou. Dcérka má 16m, práve začína chodiť. Letisko bolo super zaujímavé, nechali sme ju obchádzať sedačky a tak, prebavila sa. V lietadle najskôr pozerala von okienkom, potom pri vzlietaní pila vodičku, dala som prso a hodinu spala. Potom ďalšiu skoro hodinu sme s ňou chodili po lietadle 😁. Keď na chvíľu zasvietilo pripútajte sa, zabávala som ju tým hárkom s bezpečnostnými inštrukciami (asi budú potrebovať nový kus 🙈) a tak. Bola som na ňu hrdá, ako pekne to dala 🙂. Transfer bus bol horší, nemohla chodiť a už bola unavená…asi tak polovicu cesty som jej kade čo ukazovala z okna, zvyšok cesty sme jej tíško spievali dokola ide ide vláčik (jej obľúbená top pesnička 🙂). Za mňa to išlo lepšie ako som sa obávala.

yanni
22. sep 2022

Pripyat si aj miesto pre to male a sober desk sedacku a pritutaj. A mas po probleme. Ja s detmi lietam od narodenia a to fakt ze vela a nikdy nebol problem. Ale bolo zvyknute aj na auto aj na lietadlo a vzdy sedeli v sedackach. Najskor vo vajci a teraz uz v sedacke (starsia ma 7 a mladsia 3 roky). Ani ich nenapadne běhat po lietadle alebo vrieskat. jasne, ze novoorodenec mi aj plakal a som pocas 6-8 hodinoveho letu kojila a nespočetné vela krat prebalovala, aj v tom 1-2 erokoch chceli radsej chodit ale stacilo zabavit, velaaaa a le fakt velaaaa snackov a bolo.

natalala
22. sep 2022

No ked budes takato vystresovana a nervozna aj pred odchodom, tak urcite bude revat a bude nervozne aj dieta 🤷🏼‍♀️ Lietame s malou pravidelne od 10m a je uplne v pohode, lebo aj my sme a cestovanie je pre nas radost a nie stres uz x dni pred odchodom, kedy vystresujeme aj dieta. Vzdy pred letom kupim nejaku novu knizku a hracku a v pohode to zvlada. 3h let je naozaj kratky. Nema ziaden tablet, kde su hry alebo videa a ani na telefone sa nehra, takze da sa to aj bez takychto blbosti. Plus teda berieme so sebou vselijake snacky.

1234321
22. sep 2022

My sme teraz boli na dovolenke s manželom a pred nami sedela rodinka s malým cca dvoj ročným chlapčekom. Plakal prvých 10 minút potom hodinu a pol si behal po lietadle s prestávkami a pri pristátí zas plakal. Nám to absolútne nevadilo. Je ešte maly a je to dieta, sme tak nastavení 🙂 ja by som na tvojom mieste išla a užila si. 🙂

mm2008
22. sep 2022

neišla by som.

lauriik
22. sep 2022

My sme leteli s 23 mesacnou - lety a prestupy 14 hodin. Zvladla to lepsie ako ja. 😅 Tri hodky by som absolutne neriesila 😉

tinaslukaskom
23. sep 2022

Ahoj my sme sa práve vrátili z dovolenky, 2hodinovy let+ 5 hodín vo vlaku, malý ma 6 mesiacov a v pohode zvládol cestu v lietadle bolo viac detí rôzneho veku, niektoré plakali ale len chvíľu, ono treba zobrať niečo čo ho zaujme ( nejaké nové hračky, ktoré mu dáš až keď bude nervózny, pripadne nejaké nové rozpravky do mobilu alebo tabletu) niečo čo ho zaujme a nebude vnímať cestu. 🙂

tinaslukaskom
23. sep 2022

a ešte som zabudla, že sme 7 hodín čakali na letisku 🙄

taily30
23. sep 2022

Ja som s mojou letela prvykrat na sk, ked mala 4 mesiace, vracali sme sa, ked mala 5 mesiacov. Druhykrat ked mala 13 mesiacov, vracali sme sa ked mala 25 mesiacov a teraz ideme a to ma 3 roky....takze uvidime ako to bude.
Tiez neposedi, velmi aktivna od narodenia. Cesta bola z USA, cca 10 hod prvy let, potom transfer a cca 1.5hod let.
Vsetko zvladla super. Zalezi ako si ty naladena. Ak budes ako kopka nervov. Bude aj ona taka. Ked sme odchadzali z sk, tak som bola smutna a to iste aj mala, viacej nepokojna...
Ak sa dokazes naladit a pripravit, nevidim dovod neist. A na transfer si zober skladaci kocik, bez toho to nepojde. Teda aspon u nas, lebo tie kontroly su niekedy zdlhave

0ria0
23. sep 2022

Ja si myslím, že to nejako vydržíte 🙂 A ak ti ide skôr o tých cestujúcich, no hold smola :D Musia s takými situáciami predsa rátať 😀

simka297
23. sep 2022

ja som bola s dvojrocnym, tiez som mala z toho obavy, lebo neobsedi.. a celkom sa dalo.. ked mate tablet tak postahovat aplikacie, ja som postahovala aj videa z youtube, potom som kupila nove knihy, nove hracky - to sa odporuca, rozne maskrtky (male piskotky napriklad to moj pomaly chrume... dnes som davala burizony to ma tiez na dlhsie). Ale urcite sa to da, nenechajte sa odradit, nakoniec zistite, ze bude uplne v pohode a zbytocne ste to tolko riesili 🙂

srnka19
23. sep 2022

Daj mu sluchatka na usi, nejake chrumky nech vyhryza- žuje pri vzlietani a pristavani a pusti rozpravku. Nas maly takto ani nevedel ze sa nieco deje

petricka1984
23. sep 2022

My sme s 1,5rocnou leteli Vie->Bangkok->Koh Samui, skoro 20h sme boli na ceste a zvládla to. 3h let sme absolvovali keď bola trochu menšia, leteli sme na Cyprus a to bola úplná pohodicka. Kúpila som novú hračku, knižku na listovanie, zabavila sa. Len choďte 🥳