Dominikánska republika - Punta Cana

66bublinka66
18. máj 2024

Ahojte baby máte niekto skusenost s Dominikánskou republikou v októbri? Počasie, more, dažde, riasy? Radšej hotel s all in? Či napr Airbnb, za lacnejsie? Ci je strava veľká položka tam či? Chcela by som ísť na cca 2tyzdne Punta Cana-Bavaro… ešte len začínam robiť prieskum letenky ubytka, ale osobná skusenost je naj 🙂 budem rada za všetky tipy.

tenerifka
18. máj 2024

@66bublinka66 bola som v novembri, pocasie ok, riasy boli-ale nie tie, co byvaju v lete, ale ine. Bola aj burka, tak asi preto. Inak velke vlny a vietor, mrte ludi.
V Dominikanskej urcite AI, ziadny Airbnb, to nie je Spanielsko, ze mas stravovacie moznosti, bary a restiky na promenadach. V prvej linii plaze su vsetko rezorty, musela by si chodit daleko. 99% hotelov je AI, ja som bola v Melia Punta Cana adults only, a tam aj napoje v ramci AI boli velmi kvalitne

66bublinka66
autor
18. máj 2024

@tenerifka no nám chodenie daleko až tak by nevadilo, preto rozmýšľam apartmán kde môžme čosi ukuchtit pripadne mame radi street food, farmárske trhy 🙂 chcem viac menej low cost ísť, lebo neviem teda či by sme ai využili naplno 🤷🏻‍♀️

tenerifka
18. máj 2024

@66bublinka66 ja si myslim, ze v Punta Cana ziadne farmarske trhy nie su.
Je to uplne iny koncept dovolenky ako pozname z Europy. Ale restiky tam su, vacsinou su koncentrovane v schopping centrach, ale kvalitu netusim. Mne by to stalo za to napr. pri pobyte nad 1 mesiac, ze by som si prenajala aprtman a auto a trebars chodila aj mimo, robila nakup v supermarkete atd.... Pozri si aj vzdialenosti od ubytovania k jednotlivym OC a takisto ci je pristup k plazi

conta22
19. máj 2024

Boli sme v novembri - hotel 5* ale pripadal nám tak na 4…jedlo otras v Dominikanskej nevedia variť a určite by som nešla mimo rezort ten AI to zachránil že sa dalo vybrať …pláž sme mali tu bavaro boli dni krásne bez rias a od druhej polovice samé riasy a to sme boli už len v bazénoch, pre porovnanie foto keď boli neboli riasy

conta22
19. máj 2024
jaja20
22. máj 2024

@66bublinka66 Boli sme v Dominikánskej v decembri. V októbri ešte doznieva hurikánová sezóna,tak to radšej neriskujte. A doporučujem skôr oblasť Bayahibe, tá je priamo v Karibskom mori,nie na strane Atlantiku - Punta Cana, kde je práve veľká šanca, že zo Sargasoveho mora pripláva kvantum rias.
My sme boli v hoteli, ktorý vlastnia Taliani,jedlo aj pitie skvelé.

jaja20
22. máj 2024
conta22
22. máj 2024

@jaja20 môžem poprosit nazov hotela? My by sme sa radi vrátili na Dominikansku ale inde presne 🙂

jaja20
22. máj 2024

@conta22 Viva Wyndham Dominicus Palace/Beach

conta22
22. máj 2024

@jaja20 ďakujem ❤️

jaja20
22. máj 2024

@conta22 Mám tu aj recenziu s fotkami v skupine Cestujeme na dovolenku k moru,len neviem,či si tam členom?

conta22
23. máj 2024

Nie som členom skúsim pohľadať 👌

jaja20
23. máj 2024

@conta22 Poslala som ti pozvánku 🙂 Všetky moje recenzie nájdeš,keď zadáš pod lupu jaja20