Dlhá cesta v aute so 16 mesačným bábom

juranka
31. júl 2012

ahojte, v piatok odchadzame na dovolenku do chorvatska, keby to bolo len na mne tak by som startovala az vecer aby mala celu noc spala a nebol by problem. lenze nejdeme sami a aby sme nemali soru na hraniciach tak vyrazame uz poobede. neviem ako to vydrzi nasa mala tak dlho v aute ☹ nieje zvyknuta na jazdu autom. chcem sa spytat na vase skusenosti a takouto dlhou jazdou v aute a ako zabavit take male dieta aby nevrieskalo cely cas cesty 😒

eunomia
31. júl 2012

Ahoj, mame chlapceka, ktory ma dnes 18 mesiacov a boli sme cca pred 3 tyzdnami v Chorvatsku (11 hod cesty vratane 2,5 hod prestavok). Nerad je niekde "uvazneny", potrebuje volnost. Velmi nam pomohlo dvd a rozpravky 🙂.

anjelicek26
31. júl 2012

@juranka - moje deti cestovavali od malinkata aj autom taketo dlhe cesty, chce to pohodu, par dlhsich prestavok, vela pitia, drobnosti na chrumanie, rodic sedi s dietatom vzadu, pustanie pesniciek, rozpravok, cokolvek.. a nebude vrieskat celu cestu neboj, my sme vzdy urobili dlhu prestavku, ked sa schylovalo k revu... najlepsie na detskom ihrisku (vyhliadli sme si nejake po ceste vopred) alebo parku, pri vode.... deti to vzdy brali ako zazitok.

juranka
autor
31. júl 2012

@anjelicek26
@eunomia akurat som muza poverila aby zajtra zbehol do BA a kupil taky ten televizor do auta co sa montuje na predne sedadla 🙂 len neviem ako by som zistila kde pocas cesty su oddychove miesta s preliezkami 😒

anjelicek26
31. júl 2012

@juranka - skus sa popytat mamin, co tu trasu uz isli 🙂 Alebo hladaj park, rieku s lodami, rybnik, kupalisko, cokolvek, co by deti nejako vytrhlo z tej nudy v aute 🙂 To sa cez google najst da 🙂

Apropo dvd prehravace do auta, idem hladat, netusim, kde su strcene 🙄 My ideme zajtra...

kvojtanikova
31. júl 2012

@juranka na dialnici do Chorvatska mas na kazdom vacsom odpocivadle (odmorište sa to povie po Chorvatsky) - cca kazdych 80km pumpu kde si mozete dat kavu, kolacik, dzus, ist na WC, sprchu a vonku je pre deti mini-ihrisko s preliezkami, hojdacimi konikmi a podobne, takze idealne na taku polhodinovu siestu. My sme cestovali pred mesiacom s takmer rovnako starym dietatom a bolo to bez problemov, zo 2-3x sme takto zastali, manzel - sofer sa osviezil, deti sa pohrali a sli sme dalej.

marya
31. júl 2012

@juranka Moj mladsi syn ma 13 mesiacov a predvcerom sme sa vratili z dovolenky vo Francuzsku, isli sme na dvakrat - na polceste sme prespali v hoteli. Prvy den sme rano vyrazili okolo 10 a vecer okolo 18 sme dorazili do hotela, na druhy den rovnako, a maly zvladol cestu perfektne, Nemohla som sediet vzadu pri nom, co by bolo urcite lepsie, ale k dvom sedackam dozadu sa uz nezmestim 😀 , ale urobili sme par dlhsich prestavok, pustali sme mu CD, ktore zboznuje, takze bol spokojny 😅 , navyse ho bavil aj Petko, a ked uz toto vsetko nezaberalo, tak som mu vzdy dala nieco pochrumkat, a kedze papanie je jeho velke hobby, tak to vzdy zabralo 😉 😀 takze sa urcite neboj, poznas svojho synceka najlepsie, takze vies, co ho vie zabavit, a urcite to zvladnete 😉 Peknu dovolenku prajem 😉

maslenka47
31. júl 2012

@juranka nerozumiem, to idete na dovolenku s niekym, kto nie je ochotny sa prisposobit dietatu? Potom o com bude ta spolocna dovolenka 🤐 Inak len v aute zabavat, ukazovat veci vonku (lietadlo, jazero...), pozerat rozpravky, a zastavovat. Miesta na zastavenie zbadas aj z auta. Neviem ci planujete ist cez rakusko alebo madarsko, ale pre dieta by mozno bola zaujimavejsia cesta cez madarsko nie po dialnici.

empowering
31. júl 2012

@juranka my sme cestovali do hr. uz dva krat minuly rok mal rok, teraz dva vzdy na noc lebo cestovanie nieje jeho silna stranka spal celu cestu a ked sme zastavovali na pumpe vybrala som ho nech sa ponatahuje a bez problemou spal dalej tento rok sme mali aj dvd tak sa zabavil nejake cd s pesnickami oblubene hracky takto som riesila ja 🙂 neboj to zvladnete 🙂

juranka
autor
31. júl 2012

@kvojtanikova dakujem 🙂 a isli ste cez madarsko alebo inak?

juranka
autor
31. júl 2012

@maslenka47 ideme so svagrovcami a oni maju tiez deti- 2 (jedno 2 a druhe 5r.) my sa musime trochu prisposobovat lebo my nemame auto a oni maju dve takze si to jedno poziciame a pojdeme spolu. Aj moj muz je cerstvy vodic a chce aby pri nom sedel niekto skuseny, pripadne sa vystriedaju na polceste 😉 chceme ist cez madarsko. kvoli hraniciam, je to potom rychlejsie...neviem

rybka31
31. júl 2012

@juranka My chodiecame s malou dlhe trasy od jej 10 dni po jej narodeni, takze ked auto ide, mala je schpna prespat najmenej 3/4 cesty.Co nam zabera, za tych tradicnych 6-7 hodin, je takiusto pochrumat si oblubene keksy, alebo som zistila ze mala miluje jednu konkretnu pesnicku, ktoru som jej nahrala do mobilu.A ked je zle a nemozeme akurat zastait a urobit jej prestavku ci ju nakojit, tak jej to pustim a dam do ruky a hned sa ukludni, pripadne znova zaspi.Nam sa velmi osvedcilo cestovavat okolo 2,00 - 3,00 rano (postupne to dokonca posuame niekedy aj na 1,00 hodinu.Je to daleko lepsie, lebo je tma a mala proste spinka..Zatial som nepouzila ani raz nieco ako DVD, ci prenosny televizor, ale casom to asi bude potrebne, uvidime.Ak ej uz velmi nervozna, zastavime, poprechadzame sa s nou, na preliezky je este mala, ale dobre jej urobi, ze sa vybeha a vysanti a ked si sadne naspat, uz je to zase lepsie a pripadne zaspi znova.Medzitym ju pocas prestavky nakojim, alebo jej dam trosku ovocia, ci max jogurt.Ma takeho anglicky hovoriaceho psika, ktoremu macka labky vrchne aj spodne a ten rozprava alebo spieva (jej velmi oblubena hracka) a toho jej vzdy dame dozadu a ked chce, stiska ho, alebo macka labky a smeje sa.Takze doporucujem najoblubenejsiu hracku so sebou.Ak je uz elmi zle, sadnem si vedla dozadu a hovorim na nu, alebo jej spievam..atd.Ty vies co na tvoje dieta zabera najlepsie, tak to treba len namixovat a poskusat co sa bude dat a pripravit sa na rozne varianty pocas cesty.Mozno budes nakoniec prijemne prekvapena, ze mala to perfektne zvladne.Stastnu cestu. 🙂

kvojtanikova
1. aug 2012

@juranka ano, my sme isli cez Madarsko (sme z Kosic), potom po dialnici cez Chorvatsko. Cesty su dobre znacene, nemate sa kde stratit, najhorsie je asi prejst Budapest, ale neviem ci vy z BA pojdete cez Budapest. Neboj sa, pokial tvoja mala rada cestuje na kratsie vzdialenosti, ani na dlhsich jej to nebude robit problemy. Priprav si nejake jedlo, vela pitia, viackrat sa zastavte na pumpe vycikat (neviem ci ti chodi uz na nocnik, my sme ho mali v kufri a normalne na parkovisku sa vycikala aj vykakala 🙂 . Hracky s ktorymi sa rada hrava zober, a tak podobne.

juranka
autor
1. aug 2012

@kvojtanikova ten nocnik je dobry napad 🙂 zatial sa len ucime na nocnik ale uz vela vydrzala, aj 3 hod. ako sme boli vonku, mala uplne suchu plienku a ked sme sa vratili domov tak som ju hned dala na nocnik a pekne sa vycikala 😀 ale este sa stava velmi casto, ze sa pocika na dlazku ked ju necham len tak bez plienky. v takomto horucom pocasi ju nechavam s holou ritkou 😉

evitka82
1. aug 2012

My sme sa v nedelu vratili z Chorvátska isli sme v sobotu vecer okolo 21:00 a mala spala.bola sice soplava tak sem tam sa zobudila a pomrnkala ale v pohode.cesty boli vyborne no pravda je ze na hraniciach bolo pred nami asi 40 aut ale slo to rychlo.na odpočívadlach slovakov na milú jarmilu na hajzel sme čakali dlhsie ako na tych hraniciach...a ani kriaky nikde neboli,že by som to tam oprela...naspak sme sli o 19tej a to bolo teplooooooo o polnoci este 24 stupnov mala mi bola nervozna,revala zaspala az po polnoci az kym sme nedosli domov.ja by som urcite sla nocou ale v mojom pripade by som uz na dovolenku autom nesla uz len letecky..

kukulka17
1. aug 2012

Ahoj, nam pri dlhych cestach v aute velmi pomaha maly televizor (pustame detom oblubene DVD, pripadne CD), knizky, recitujeme si oblubene basnicky, spievame si pesnicky, pocitame auta a zabavame sa tym, kto prvy videl napr. motorku alebo kamion, samozrejme pomahaju rozne dobroty na chrumanie, no a urcite prestavky na parkoviskach... takze drzim palce, nech tu Vasu cestu zvladne v pohode hlavne babo 😉 😉 😉

monika15
1. aug 2012

mi mame vsetko mozne... dvd, ipad, i pod, knihy, auta, vsetko co sa len da vymenovat.... ale i tak vresca celu cestuuuuu
bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒