Dieťa pred dovolenkou ochorelo

lenka7875
18. sep 2023

Pomoc maly ochorel pred dovolenkou zajtra letíme na Rodos. Má sople. Čo robit?ist neist? Peniaze nam orepadnu a nieje to zrovna malá suma :(

pribinak
18. sep 2023

@lenka7875 pokial nemá teploty a dušičky kašeľ tak by som šla. More mu len a len pomôže

lenka7875
autor
18. sep 2023

@pribinak nemá . 🙏

h2
18. sep 2023

@lenka7875 Sople nie sú choroba. Čo môže byť lepšie, než ísť do tepla a k moru? Choďte!

martinka13
18. sep 2023

Pokiaľ je bez teploty, šla by som. Nabaliť všetky lieky + ATB. Doporučujem vždy poistiť dovolenku pre prípad storna.

amarilka26
18. sep 2023

Pre tieto pripady si VZDY davam poistenie. Ale soplik by som neriesila, ako pisali vyssie, more len pomoze.

letfenixa
18. sep 2023

@lenka7875 do lietadla s ruskom, klimatizácia to môže zhoršiť.

msnesquik
18. sep 2023

Ale viete o tom, ze nadcha moze byt v lietadle celkom pruser? Riesila som to tento rok, ak bude mat upchate dutiny, tak ho to v lietadle moze velmi boliet a zaliezt az do usi...

lenka7875
autor
18. sep 2023

@martinka13 no doktorka mi atb isto neda. Ona pokial nema fieta minimalne tri dni teplotu riesi všetko pamyconom 🤷‍♀️

lenka7875
autor
18. sep 2023

@h2 ďakujem

dadis
18. sep 2023

@msnesquik Do lietadla moze, ale pred letom dat kvapky do nosa - nasivin/olynth ( aby odpuchla sliznica) a zuvacku/cukrik do lietadla, aby sa vedel vyrovnat s tlakom. Inak antibiotika vobec netreba, uvidis, vracat sa budete bez soplov.

lenka7875
autor
18. sep 2023

@dadis ďakujem 🙏

anjelicek26
18. sep 2023

Pri soploch proste dieta poriadne do lietadla oblec, tenucka ciapka a hotovo vybavene...zbal lieky a chodte... na 90% mu slnko a teplo tie sople rychlo prelieci, len teda ta klima v lietadle, tam musite dozriet, nech na neho nefuka, nech je mu teplo... keby mal teplotu ci zapalene hrdlo je to ine, tam ti predsa cestovka vrati peniaze, kryje to poistka, len treba potvrdenie od lekara, ze dieta chore bolo...

zorkahorka
18. sep 2023

Toto sa presne stalo aj nam a presne sme leteli na rodos. Normalne chodte, morsky vzduch pomoze. Nam vytahoval sople, deti ich mali furt von, ale prestali kaslat

lenka7875
autor
18. sep 2023

@zorkahorka a čo im bolo aj teploty či iba sople. No pôjdeme dovolenka by nam prepadla a mame to rezerbovane 9 mesiacov 🤷‍♀️🤦‍♀️

bluka2
18. sep 2023

Normálne by som isla, však je to krátky let…

luccija
18. sep 2023

@lenka7875 choď pre Pamycon a choďte ..buď zalahne po prílete, alebo mu more pomôže.len ho prvé dni nepretazuj

lenka7875
autor
18. sep 2023

@luccija mam uniflox ten mu zab3ra rychnejšie a lepšie ako pamycon. . Jasne dame taky kludovejsí režim

zuzanaete
18. sep 2023

@msnesquik Presne. Raz som letela s upchatymi dutinami a ta bolest pri kazdej zmene vysky bola strasna. Pri pristavani to bola cista katastrofa. Ratala som sekundy. Takze za mna zalezi od stavu sopla a prechladnutia. Morsky vzduch pomoze, ale cesta moze byt narocna.

annm81
18. sep 2023

Podľa mňa záleží od veku. Pobyt pri mori nikomu neuškodí, ale let s nádchou môže byť utrpenie. Ak ide o školáka, dajú sa mu veci vysvetliť, môže si vziať žuvačky, vie smrkať nos, existujú kvapky do nosa a lieky proti bolesti, môžeš ho naučít ako vyrovnávať tlak - ani toto všetko nemusí pomôcť, ale let je to krátky. Pri menšom dietati by som neriskovala, že mu chorému privodím ešte aj veľmi silné bolesti. Základ pri cestovaní s deťmi je mať vždy poistenie.

msnesquik
18. sep 2023

@annm81 no presne, mna hlavne desilo tam niekde riesit nejake zapalene usi alebo tak 😪

martinka13
18. sep 2023

@lenka7875 možno keď jej ozrejmite sitiaciu, tak dá.... Nám tak predpísali. "Pre istou"

martinka13
18. sep 2023

@anjelicek26 vráti peniaze, ak je poistenie pri storne

tamtumdo
18. sep 2023

@lenka7875 dieťa mi ochorelo v stredu,mali sme ísť v piatok,....malo aj teploty....doktorka mi dala aj ant...preistotu,ale upozornila má že ak ich bude treba a začne ich brať nesmie na slnko....lebo môže chytiť nejakú reakciu,môže mať až akokeby popalenu kožu zo slnka...našťastie sme nepotrebovali...mal laringitidu,mava aj záchvaty,tak predpísala čipku...našťastie akomsme prišli k moru prvé dva dni presoplil a potom sa pustili klasické sople ,,od slanej vody " sama povedala najradšej by som vás nepúšťala nikam ale more deťom treba tak choďte....vôbec som sa nebála...akurát som si overila či máme blízko pohotovosť....preistotu si prečítaj aj pamycon ale mne sa vidí že z unifloxom sa.tiez nemôže ísť na slnko...

zorkahorka
18. sep 2023

@lenka7875 iba sople, trochu pokaslievali a starsi mal v ustach afty. Vzala som pre istotu paralen i olynth, nic som z toho nepoužila. Len im stale tieklo z nosa, nestihali sme utierat

lenka7875
autor
18. sep 2023

@tamtumdo maly po spanku dostal 40 tky teploty takze sme museli zrušit dovolenku. Maly ma nejaky vírus a či nsm vratia peniaze je vo hviezdach 😭😭😭😭😭. Hlabne aby sa maly vyliečil 🙏

luccija
18. sep 2023

@lenka7875 och, ale ber to tak, že lepšie doma ako zažívať stres na dovolenke.Skore uzdravenie

tamtumdo
18. sep 2023

@lenka7875 tak hlavne nech sa vylieči....nič to stávajú sa horšie veci....pokiaľ ste mali pripoistenie.....čo väčšina dovoleniek má....tak keď pridáte papier od lekárky preplatia väčšinou plnú sumu,keď nie tak zaplatíte nejaký storno poplatok....to pri deťoch tak...ja som kvôli tomu išla na last minute....lebo to sa predvídať nedá a aj tak jedno dieťa ochorelo tesne pred...pripoistujem bezplatne storno s dolozkou od lekára stále preistotu...tak prajem skoré uzdravenie malickemu...

lenka7875
autor
18. sep 2023

@tamtumdo mame poistenie uvidime čo poistivna uzná. Ďakujem snad to nebude nič vážnejšie a skončí to iba pri tych soploch a horúčkach

nikpa
18. sep 2023

@lenka7875 sopel nie je choroba. Naber lekárničku, od teploty, na kašeľ, do hrdla aj vitamíny. A príjemnú dovolenku 😎

mirko84
29. sep 2023

@lenka7875 ehm, male lekarske okienko, pamycon je lokalne sirokospektralne antibiotikum https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/pam...