Detské sánky do lietadla

gumkac19
13. nov 2013

Viem, že trošku zvláštna ale predsa otázočka. V zime poletím do zahraničia a chcela by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosť letu s detskými sánkami? ďakujem za všetky odpovede 🙂

freyjanr
14. nov 2013

@gumkac19 otázka pobavila 🙂 zavolaj na letisko a informuj sa,ja som akurát včera volala a tiež sa ich vypytovala kde co lebo sa chystám letieť s bábätkom,určite ti všetko potrebné povedia 🙂

sissy27
14. nov 2013

@gumkac19 záleží od konkrétnej leteckej spoločnosti, ale v zásade by s tým problém byť nemal, ak ich nechceš dať do carga aby sa nepolámali, tak ich odovzdáš letuške pri nástupe do lietadla a po pristátí ti ich vráti, možno tam bude nejaký poplatok... ale ľudia lietajú s kadečím atypickým a pokiaľ sa nejedná o výbušninu alebo drogy, tak sa riešenie dá nájsť 😉

denkaajejdeti
14. nov 2013

Ahoj,
len pre zaujímavosť - v tej krajiny, do ktorej cestuješ, nemajú sánky alebo sú to vaše obľúbené a nechceš ich nechať opustené počas zimy na Slovensku 😉 ?

matozazzo
14. nov 2013

My sme mali 2 - jedny na SR a druhe tam,kde sme byvali... Sanky su zalezitost 50€, daju sa aj pozicat,ak idete lyzovat,nebrala by som so sebou...

gumkac19
autor
14. nov 2013

@denkaajejdeti idem do spojených štátov - sanky tam predávajú, ale len také malinké a kovové a cena prehnane vysoká cca 100$.... tak som chcela vziať ako darček.

gumkac19
autor
14. nov 2013

@sissy27 jasné aj som si myslela, že normálne do lietadla by sa dali vziať, ale už som čítala, že ľudia si berú aj namiesto kufra.. , ale v tom prípade by sa asi polámali (keďže s batožinou zaobchádzajú super skvele) :D

danim
14. nov 2013

@gumkac19 tak zas kvalitne pevne drevene sane s operadlom stoja aj tu tesne pod 100 e ( nemyslim tie tenke latky z kvetu makoveho.. ) ale kvalitne drevene sane s detskym operadlom

gumkac19
autor
14. nov 2013

@danim tu na som našla http://www.natrhu.sk/natrhu/eshop/12-1-Drevene-... za super cenu 🙂

danim
14. nov 2013

@gumkac19 tak my sane mame, ja nepotrebujem kupit... tie co davas link, by som si najprv pozrela nazivo... lebo fakt to nie je ziadna lacnota kvalitne sane s operadlom.. obehni obchody a sama zistis.. ja hovorim stale o kvalitnych pevnych dlhych, kde sa zmestia 2 deti.. lebo na ukor ceny dnes vyrabaju kadeco..

sophie32
14. nov 2013

@gumkac19 Hej, a tie konkretne z tej stranky su z Polska a tam stoja 20 😉

henikav
14. nov 2013

na velke alebo specialne batoziny, casto napriklad vzacne hudobne nastroje... je na letisku miesto kde sa zvlast odovzdavaju. Mm takto nosil fujaru so sebou, le za to sa priplacalo, ak sa pamatam okolo 25€ ak nie viac, opytam sa ho ked pride domov ak si to bude pamatat, tak ci tak najlepsie opytat sa priamo spolocnosti s ktorou letis, pretoze nemaju vsetci rovnake podmienky

aliza
14. nov 2013

@gumkac19 sanky zobrat urcite mozes, ale pojdu asi ako 'sport equipment', v kategorii bicykle a pod. a za to sa riadne plati a dost vela. Pozri si stranku leteckej spolocnosti, ktorou budes letiet, tam to budu mat rozpisane. Na palubu urcite nie, to nedovolia.

gumkac19
autor
14. nov 2013

@danim ja nekážem kupovať :P väčšinou každá rodina má doma sane - taktiež máme doma sane už xy rokov, len som poukázala na to, že drevené sane som našla za prijateľné ceny, na tej stránke sú aj väčšie a stoja niečo okolo 50€ :P ale to bola len ukážka, ešte žiadne nejdem kupovať, len som chcela povedať, že v usa sú sane malé, kovové za 100$ veľkosťou také, že keď položím jedno dieťa ani si nohy nevystrie... (škoda, že som si ich nevyfotila :D)

gumkac19
autor
14. nov 2013

@aliza aj som už pozerala na stránku letec. spoločnosti a podľa toho čo tam píšu mi z toho vychádza, že to môže ísť ako 'sport equipment' len nikde nepíšu cenu či sa niečo za to pripláca a pod..

gumkac19
autor
14. nov 2013

ešte ma napadlo - dali by sa vziať namiesto batožiny? zbalili by sme sa do jedného kufra a druhá osoba by mohla mať namiesto batožiny sane 😀

gumkac19
autor
14. nov 2013

@sophie32 jeeej ďakujem za tip, možno natrafím na nejaké 🙂

danim
14. nov 2013

@gumkac19 ja sa k tomu linku neviem vyjadrit, lebo som ich nevidela nazivo.. tu v obchodoch predavaju rozne a aj za vyrazne odlisne ceny... no nie je to kvalita. uz sa zariad ako chces, ale pravdu ti baby pisu, ze si za to aj dobre zaplatis za dopravu. je to na tebe..

danim
14. nov 2013

@gumkac19 namiesto beznej batoziny ti ich isto nevezmu.. jedine ak by si ich vopchala do kufra 😀 😀 😀

gumkac19
autor
14. nov 2013

@danim to ma aj napadlo 😀 ale to by musel byť riadne veľký kufor 😀

denkaajejdeti
15. nov 2013

@gumkac19 Ahoj,
tak už rozumiem 🙂 . Prepáč, len sa mi to zdalo také nezmyselné - sama mám tri deti a cestujeme radi a často a keď balím veci, tak po tých rokoch skúseností balím naozaj len veci, ktoré potom využijem. My máme rodinu v Kanade a sánky tam teda nenosíme 😉 , ale USA a Kanada je rozdiel.

gumkac19
autor
15. nov 2013

ešte malá ukážka saní http://i3.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/... :D:D:D aké sa dajú tam kúpiť :D