Deti nemajú moje priezvisko a chceme ísť na pár dní do Anglicka

mikitilik29
11. sep 2024

Ženy chcem sa informovať ako to ke, keď chcem ísť s deťmi do UK na pár dní, ale nemajú moje priezvisko. Co všetko musím mať okrem pásov samozrejme na letisku. Ich rodné listy a nejaký súhlas otca overený a preložený do Aj?
Ďakujem za Vaše odpovede

earlgrey
11. sep 2024

@mikitilik29 Netuším ako je to teraz, ale ja keď som cestovala s dcérou, tak stačil rodný list. Nikdy odomňa nežiadali súhlas otca...

mikitilik29
autor
11. sep 2024

@earlgrey rodné listy stačilo odfotene alebo originál?

melanta
11. sep 2024

@mikitilik29 súhlas otca pre UK nepotrebuješ. Potrebuješ súhlas otca pre Slovensko, ak s nimi ideš mimo SR v čase, kedy majú byť deti s otcom (ak ste rozídení a otec má stanovené časy s deťmi). Inak ti do UK stačia pasy a rodné listy. https://www.mzv.sk/sluzby/ak-cestujete-do-zahra...

mikitilik29
autor
11. sep 2024

@melanta dik za link. Pre istotu si dám urobiť aj ten súhlas, preložiť ho do AJ a notársky overiť. Nech mam papier navyše jak keby potom problémy 😂 S ich otcom žijeme spolu, len nie sme ešte manželia

earlgrey
11. sep 2024

Ja som mala originál rodný list...

slavomira236
11. sep 2024

@mikitilik29 ja som nosila len original rodny list. Uk strana nikdy neriesila len pri navrate v ke som musela ukazovat. To iste cyprus teraz cyperska strana nic a slovenska colnicka pri navrate ze cie su to deti. Tak som vytiahla rodny list a ani ho nepoztela..chcela byt zaujimava

slavomira236
11. sep 2024

@mikitilik29 normalne original vezmi.

anega79
11. sep 2024

ja nenosim nic, maju v obcianskom mena oboch rodicov

earlgrey
11. sep 2024

@slavomira236 Haha presne, len v KE na letisku taaaak vymýšľajú, že hrozné niečo. Dokonca moja dcéra má otca britskej národnosti a keď ide na Slovensko a letí do KE, tak také ceremónie, cudzinecká polícia, štátna polícia, musí zdokladovať, že je otec malej, musí ukázať rozhodnutie súdu, ja musím podpísať zodpovednosť, že v daný deň opustí krajinu a že sa bude zdržiavať tam a tam...no ja neviem, či to robia len s ním, alebo je to bežné, ale na letisku sme dosť dlho 🤣

kacusik69
11. sep 2024

@earlgrey po Brexite je to bezne…

earlgrey
11. sep 2024

@kacusik69 Tak super 😀

kacusik69
11. sep 2024

@earlgrey a dokonca ak obcan UK presvihne pobyt, 90 dni v ramci 180, je regulerne oznaceny ako INAD a najblizsim letom je otoceny nazad… stale je to aj pre nas nezvyk ak niekoho z Britanie otocia 🤷🏻‍♀️

simca06022011
11. sep 2024

@slavomira236 ani som nevytiahla RL, poviem ze moje a hotovo.. :DDD nikdy nic extra nepytali nikde, ale teda mimo EU som nesla s nou este :DDD
dokonca rl ani nenosim, sa bojim ze ho stratim, mam ho odfoteny v mobile :DDD

earlgrey
11. sep 2024

@kacusik69 tak on tu na tak dlho nechodí, max týždeň, dlhšie by nevydržal 🤣 takže toho sa nebojím

slavomira236
11. sep 2024

@kacusik69 v le to bolo aj pred brexitom.
Lietali sme kedze maly sa narodil v londyne. A vzdy kosice problem

slavomira236
11. sep 2024

@anega79 do ul treba pas a tam niesu mena rodicov ani na obcianke niesu len adresa
Na letisku videla ze mame adrrsu rovnaku v obcankach a aj tak pytala rodny list