Dávali ste sa očkovať pred dovolenkou v Egypte Hurgada ?

vlada2401
19. jan 2020

Dobry den, chcem sa opýtať ci ti co ste navštívili tuto krajinu aj s deťmi cez letné dovolenky ste sa dávali nejako zvlášť ockovat? Poprípade ci mate skúsenosti s faraonovu pomstou ako ste to zvládli? Vopred ďakujem za odpovede

10zabka
19. jan 2020

očkovať sme sa nedali. Čo sa týka "faraónovej pomsty", tak treba dávať veľký pozor na to, aby ste v žiadnom prípade nekonzumovali vodu z ich vodovodu (ani ľad v nápojoch, ručne vyrábanú zmrzlinu). Ovocie si prepláchnite vodou, ktorá je balená. Ich voda má iné mikrobiologické zloženie ako naša, takže my ju väčšinou netolerujeme. V prípade hnačky nezaberajú žiadne naše dostupné lieky. Najúčinnejší je ich Antinal (dostať väčšinou už na recepcii alebo v lekárni, ktorá búva súčasťou hotelov all-inclusive).

10zabka
19. jan 2020

*nebúva , ale býva 😀

sissy27
19. jan 2020

@vlada2401 očkovania žiadne (teda žiadne navyše oproti tomu čo sa u nás očkuje povinne), ako prevencia proti žalúdočným problémom u dospelých ráno nalačno poldeci kvalitnej slivky (alebo teda podľa osobných preferencií). A ako bolo spomenuté - voda len balená, nápoje pýtať bez ľadu. Ovocie v hoteli pri večeri som dodatočne neoplachovala, takisto ako ani poháre, príbory a taniere. V prípade prvých náznakov nejakých problémov hneď kúpiť ich lieky, neskúšať naše - nezaberajú (aj keď tuším endiex má rovnaké zloženie ako antinal, ale proste nezaberie), ani nečakať či sa to nezlepší. Ja som bola niekoľkokrát a nikdy som tieto problémy nemala, aj keď sa mi podarilo aj vody z vodovodu napiť.
Prajem krásnu dovolenku.

sara07
19. jan 2020

žiadne očkovanie ti nepomôže
základ je nepit ich vodu z vodovodu, ovocie si umyt zvlášt vodou balenou, alebo umyt aj mydlom tak ako píše baba ich zloženie vody a ich bakterie nie sme zvyknuty
a ešte jedna vec žiadne ladové a studené velmi napoje lebo slezina je hned podraždená a už to ide , ved si zober oni piju teply čaj , nechápu tieto naše chladené ale je jasné že nám darmo budu vysvetlovat 😀😝
my chodíme bežne a žiadne problémy a ked vidi čašník že si dávame čaj na pitie tak náš vždy pochvalia , tiež ked máš problémy nechápu ako si môžeme zabit ešte kávu lebo musime asi tak , niekedy je ako zaujímavé hodit s nimi krátky pokec

mogaa
19. jan 2020

@vlada2401 očkovať do Egypta sa nedáva - proti faraónovej pomste ti pomôžu len ich lieky čo kúpiš tam, naše nezaberajú....a teda samotná "pomsta" nie je nič moc - niekto celé dni hnačkuje, ja som vracala, takže koniec dovolenky diéta a Antinal🙂 záleží aj od konkrétneho hotela v čom oplachujú vovcie, zeleninu, z akej vody robia napríklad do nápojov, nie každý hotel čo má 4hviezdičky je a v tej kvalite ako iný 4-hviezdičkový.....my sme raz boli v hoteli kde bola polpenzia - starva super, európske jedlá -žiadne problémy a raz v hotely kde bol all inclusiv a strava katastrofa - veľa jedál bolo ich(napr.zákusky a koláče len ich) a teda tam už boli aj problémy

sara07
19. jan 2020

@mogaa ano vela zaleží od hotela ale ja napr jem na dovolenke iba ich jedla a zákusky , europskej a našej kuchyni mám doma dost, a problém nemám žiadny ani moja rodina
je pravda že ovocie so šupkou nejeme napr , len ošupane a my si ošupeme

mogaa
19. jan 2020

@sara07 tam nie je problém strava ako taká, ale akú vodu používajú..prvý krát som ja napr.nemala žiadne problémy ale boli ľudia z nášho turnusu čo ich mali....rovnako druhý krát boli tiež aj ľudia čo im nič nebolo....ja som si teda dávala pozor hlavne na tú vodu, ani nápoje v hoteli som nepila ani nič kde bol lad a aj zuby som si umývala v balenej vode a problémy som druhý krát mala.....moja polovička jedla a pila to isté a tej nič nebolo...

ukulela
19. jan 2020

nejde len o ovocie anapoje - ale napr aj umytie zubov -clovek si automaticky vyplachne usta/oplachne kefku a je to tam ...

nerko
19. jan 2020

@vlada2401 ockocat som sa nedala. Nemala som hnacky, ale strasne bolesti brucha, ktore pretrvavali aj po navrate. Skoncila som na infuzkach. Za mna nikdy viac, a uz vobec nie s detmi.

kiki68
24. feb 2020

Nie , nie je proti comu. Max ak nemate hepatitidu tak tu. Inak nic. A faraonova pomsta je o hygiene miesta a imunite tela. Inak ja som v Egypte nikdy nemala ani tie zaludocne problemy. A to sme raz isli tak , ze sme mali apartman prenajaty a teda jedla som bud na lodi pri potapani alebo vonku v restikach a kade tade. Nic mi nebolo. Mozno este lepsie ako velky hotel.