Dá sa letieť s chybným pasom - čípom do Turecka?

al_d7
25. jún 2024

Dobry den, mam chybny pas, vyrabali sa minuly rok. Teraz neviem ci si ist vybavit pas do 2. dni snad nehude meskat alebo mozem aj s tymto kludne letiet. Dakujem

sisa_s
25. jún 2024
markusrasford
25. jún 2024

@al_d7 skôr nie

betulinka1
25. jún 2024

@al_d7 ako vies, ze ma chybný čip? Ja by som kludne isla, zobrala by som si aj obciansky. Ved ty nemas ako zistit, ze ma chybný čip. Cize by som sa tak tvárila, ze coooo a ja to mam ako vediet.

kacusik69
25. jún 2024

@al_d7 odkial letite? i ked je to v podstate irelevantne, od nas problem byt nemusi (v BTS pustia, preverene s pasovkou), ale moze byt v Turecku… takze odporucam vybavit…

kacusik69
25. jún 2024

@betulinka1 istu dobu sa vydavali pasy s chybnym cipom, pasy vydane 2022/2023 nejak na prelome, zda sa mi… na stranke MV SR sa dalo overit ci sa to tyka aj vasho pasu… okrem toho dotknutym chodili spravy ohladom bezplatnej vymeny

al_d7
autor
25. jún 2024

@kacusik69 no nam sms neprisla… preto to riesime URGENTNE, kedze 4.7 odlietame…

al_d7
autor
25. jún 2024

@kacusik69 Bratislava

luliu
25. jún 2024

@al_d7 určite nemôžeš letieť s chybným pasom, choď ho reklamovať, do 2 dní ti dajú zadarmo nový

al_d7
autor
25. jún 2024

@luliu snad pasy s priplatkom nemeskaju…

luliu
25. jún 2024

@betulinka1 tak takto to naozaj nefunguje. OP jej je v Turecku na 2 veci a pasovu kontrolu absolútne nezaujíma či ty niečo vieš alebo nie, máš chybný pás, nepustia ťa do krajiny

euie
25. jún 2024

Riesila som to s detmi minuly rok, tiez sme mali tohto cierneho petra s pasmi. Pani mi povedala, ze aj ked na webe pisu ze pasy su "platne", realita je taka ze to je mozne len vramci EU. Ze sa stalo ze ludia co sli do Dubaja jednoducho neboli vpusteni do krajiny

al_d7
autor
25. jún 2024

@euie leteli sme s tymto pasom aj do Anglicka a netusila som ze je chybny a pustili nas vpohode. Samozrejme po Brexite.

euie
25. jún 2024

@al_d7 tak je mozne ze za ten rok sa vela zmenilo, prebehli nejake medzinarodne diskusie a upovedomenia, na druhej strane, riskovat to? Chodte vybavit zajtra novy.

Este edit: pani aj spominala, ze keby nam nestihli vyrobit nove pasy, ze mame aspon potvrdenia o rieseni novych.

My sme leteli do Spanielska, pasy sa nestihli, leteli sme so starymi/zlymi. A presli sme.

al_d7
autor
25. jún 2024

@euie nie urcite riskovat nejdem. Ale pas vybavuje priatel, ktory je momentalne prec. 28.6 sa vraca a mame rezervovany termin na vybavenie pasu. Dava si do 2. dni. 4.7 odlietame. Len ci stihne prist pas aj za priplatok? Lebo nasli sa ludia, ktory povedali ze meskaju aj tie…

slavkadi
25. jún 2024

@al_d7 tu si over či máte pas s chybným čipom: https://www.minv.sk/?databaza-cestovnych-pasov-... a ak je chybný, treba si ísť požiadať o nový, bezplatne vyhotovia do 2 dní, bola som tak nedávno s oboma deťmi, znovu ich odfotili a za dva dni pipla sms, že si máme prísť vyzdvihnúť.

euie
25. jún 2024

@al_d7 nebude to za priplatok ale zdarma. Vymena zleho je zdarma

kacusik69
25. jún 2024

@al_d7 od nas pustia ako som pisala… ale moze byt v Turecku problem (a nemusi, no nespoliehala by som sa), stranka MV pise sice ze pasy su platne (akurat nefunguju na smart gates) ale bud teda overit este s letiskom v AYT, alebo vybavit… pasy so skratenou dobou vydania nemeskaju

gabriellka
25. jún 2024

A ako vieš že máš chybný ten čip?

jakoma
25. jún 2024

Aj my mame chybne pasy, boli sme s nimi na Filipinach s prestupom na Taiwane, az potom prisla SMS. Nemali sme ziadny problem. S tym pasom sa dostanes vsade a odvsadial, ale niektore procesy ktore sa daju vybavit aj rychlo elektronicky nemusia fungovat, co ta moze na letisku zdrzat a znervoznit.

al_d7
autor
25. jún 2024

@gabriellka da sa to zistit na jednej stranke. Zadate cislo pasu a ukaze ci je chybny.

elenajezova
26. jún 2024

Áno, my s dcérkou takto pred rokom.... A nebol našťastie žiadny problém. Potom sme si obidve vymenili pssy. Totižto my sme o tom nevedeli, že sú chybné. Pýtala som sa samozrejme dopredu pred odletom na obidva pásy a bolo všetko ok. A potom zrazu, po návrate sa prišlo na to, že boli obidva s tých chybnýmčipom čipom. Už si to presne nepamätám, ale tuším prišli SMSsky...

elenajezova
26. jún 2024

A leteli sme tiež do Turecka, takto presne pred rokom 30.6.

elenajezova
26. jún 2024

@al_d7 vymenia zadarmo, ešte aj sme boli prednostne, nemuseli sme čakať v rade. Akurát tam sme museli byť obidve. Je to celý proces od začiatku. Ako keď si vybavuješ nový pas. Teda fotka, podpis.

fineta
26. jún 2024

Prepáčte, otázka trošku mimo, má niekto skúsenosť ako dlho meškajú pasy? Manžel bol 17.5. so synom a ešte ich nemajú. 😬😬😬 Začínam byť mierne nervózna..

rooskoliv
26. jún 2024

@al_d7
A čítala si ten link na ofiko stránku? Je tam popísané, citujem

Ak ste o vydanie cestovného pasu požiadali medzi 11. novembrom 2022 a 30. januárom 2023, overte si podľa čísla dokladu, či bol vyrobený s odchýlkou zápisu údajov v čipe. Tá spôsobuje, že niektoré automatizované hraničné prechodové terminály nedokážu načítať údaje z cestovného pasu a cestujúci musí absolvovať štandardný proces vybavenia. Aj pasy s odchýlkou zápisu v čipe sú platné a umožňujú prekračovanie hraníc.

Čiže s tým pasom môžeš kľudne cestovať, akurát nemôžeš ísť na samoodbavenie, ale musíš ísť k človeku. Deti aj tak na samoodbavenie ísť nemôžu, takže nestresuj a uži si dovolenku

luliu
26. jún 2024

@fineta cca 2 mesiace trvá výroba

janage
26. jún 2024

@fineta momentálne cca 6, 7, 8 ýždňov. Ak máš doklad o zaplatení letenky, rezervovaní dovolenky, a pod. prešlo už 30 dní, môžete ísť osobne pasy urgovať. Overia, napíšu vás do zoznamu a pas príde do cca 2 dní.

maranco
26. jún 2024

@janage Výroba pasov mešká a už dostali odporúčanie aby stroje neboli v prevádzke len 8 hodín ale 12 hodín a tak by sa vyriešil nával.

Jedným z dôvodov, prečo občania musia na doklady čakať, môže byť aj dlhá doba dodania vyrobeného dokladu na konkrétne úrady.

Naším prvým odporúčaním je preto zváženie úpravy prevádzkových časov. To by pomohlo vyriešiť aktuálny nápor na výrobu dokladov a zároveň by sa takto dal pokryť aj dlhodobý dopyt. Ten MV SR predpokladá na úrovni 3,6 mil. dokladov v roku 2031. Dnes sú zariadenia na výrobu dokladov v prevádzke 8 hodín. Pri 12h prevádzke a existujúcom počte zariadení by sa ročne mohlo vyrobiť až 4,8 mil. ks.

https://www.facebook.com/uhp.hodnotazapeniaze/p...

fineta
26. jún 2024

@janage ďakujem 🙄