Cyprus - Noah’s Ark 2023

Maminky, mate niektora tohtorocnu dovolenku v Noahs Ark uz za sebou? Vlani schytali dost negativnych recenzii hlavne ohladom kuchyne, barov, much, atd, tak ma zaujima, ci tuto sezonu vychytali chyby alebo to ide dolu vodou. Vdaka

tanyan
2. aug 2023

My sme boli na začiatku júla a boli sme spokojní. Samozrejme, že to nebolo 100%, ale užili sme si to.
Niekedy mali výpadky v zásobovaní, raz sa plážový bar okolo jedenástej večer dostal do stavu, že im zostal iba Sprite a vodka 😀 a v obedovej reštaurácii 2 dni nemali Ayran, občas bolo treba povedať, aby doplnili sirupy v "džúsových" automatoch. Inak bolo všetkého dosť a aj výber dobrý.
Detský fun aqua park (vedľa tobogánov) nešiel, lebo mal technickú poruchu a ani do nášho odchodu to neopravili, ale tobogány fungovali ok.

gabriela_obzerova
autor
2. aug 2023

@tanyan jeeemine, kvoli tomu som vyberala tento hotel. Myslite tu lodku? Velke tobogany su nam zbytocne, mam male deti 2,5,8

tanyan
2. aug 2023

@gabriela_obzerova Nie, tá "loďka" v malom bazéne vedľa tobogánov ide v pohode, všetko ok.
Myslela som tie akoby preliezky pomedzi ktoré sa behá a strieka z nich voda...

tanyan
2. aug 2023

Číslo 26 vpravo dole bolo mimo prevádzky...
Loďka je doľava od čísla 24.

gabriela_obzerova
autor
2. aug 2023

@tanyan skoda, aj to je pre moje lakadlo. Snad to opravia 🙈 Vlani ozaj zle recenzie, ja som pozerala rok predtym a isla na istotu. Ale pokazili sa vraj… Som zvedava, co nas tam pocka 😂
Mali ste komare?
Boli ste na nejakom vylete? Nic tam v okoli nie je, nenasla som. My zvykneme pozicat auto alebo ist busom po okoli, ale tu sa asi neda..

tanyan
2. aug 2023

@gabriela_obzerova Komáre neboli, dcéra mala ako jediná jeden štípanec.
My sme si užívali rezort, ale boli niektorí na výlete za oslíkmi a páčilo sa im.

gabriela_obzerova
autor
2. aug 2023

@tanyan super, vdaka

gabriela_obzerova
autor
2. aug 2023

@tanyan este sa chcem spytat, ta cesta z letiska trva cca 2 hodiny, dali Vam vodu v buse? Mam 3 male deti, pitny rezim musi byt 😃

tanyan
2. aug 2023

@gabriela_obzerova Bolo to skôr jeden a pol hodiny.
Nie, šofér neponúkol žiadne nápoje. Tiež som čakala, že bude mať niečo a bola som zvedavá na cenu, ale nedočkala som sa.
My si vždy dáme do podpalubnej batožiny aspoň malú fľašu vody a malé džúsy, aby sme mali po prílete.
A do lietadla berieme detské fľaše, ktoré sa dajú naplniť po osobnej kontrole hoci aj na wc. Plus som do lietadla kúpila v stánku po pásovej kontrole väčšiu fľašu aj do lietadla, keďže ani tam nie je ani občerstvenie. Jedlo a drobnosti sme mali zabalené z domu...

erikavesela
2. aug 2023

@tanyan ako je to prosim v litadle, kolko tekutin mozeme mat?..dakujem

tanyan
3. aug 2023

@erikavesela Pri prechode cez osobnú kontrolu je limit 10x100ml.
Za osobnou kontrolou si v obchodoch môžeš nakúpiť koľkokoľvek čohokoľvek, resp. koľko unesieš.
Nerozumiem prečo ešte stále trvajú na tom, že človek nesmie mať nič s obsahom viac ako 100ml, akurát tak prázdne fľaše. Akosi mám pocit, že je to hlavne kvôli tomu, aby ľudia nakupovali tie predražené vody na letisku...
Hoci na Slovensku v tom novinovom stánku za pasovou kontrolou bola veľká fľaša vody na letiskové pomery celkom v pohode.

gabriela_obzerova
autor
3. aug 2023

@tanyan inak ja tiez beriem prazdne flase a naberiem si na wc 🤣 Ale v zahranici nie, tam sa vody bojim, radsej kupim balenu

erikavesela
3. aug 2023

@tanyan dakujem...este predsa len jednu/dve otazky...
mali ste nejako na sev.cypre zabezpeceny net?..kupili ste tam kartu?...daka sa kupit na letisku alebo az v hoteli?...
Co sa tyka zastrciek...poziciavali na recepcii?...alebo si si niesla svoju zo slovenska?..dakujem za tvoje odpovede

tanyan
3. aug 2023

@erikavesela Letisko je ešte v rámci eurozóny, takže tam normálne funguje európsky roaming. Noah má veľmi dobré pokrytie wifi: na izbách, na chodbách, v reštikách, v baroch a dokonca aj na pláži, skoro až do mora. 😀 Ojedinelé krátke výpadky súviseli s mikrovýpadkami prúdu. Ale keď nenaskočil hneď normálny prúd, tak nabehli do pár sekúnd generátory a opäť všetko fungovalo.
Na izbe bola aj jedna normálna zástrčka, ale ostatné boli britské. Mala som so sebou adaptéry, takže neviem či na recepcii požičiavajú, resp. za akých podmienok.

erikavesela
3. aug 2023

@tanyan velmi pekne dakujem za odpovede

gabriela_obzerova
autor
4. aug 2023

@erikavesela adaptery na zasuvky je dobre si raz za zivot kupit za par euro, berieme ich vzdy a vsade 🙂

frantiseks
22. júl 2024

Pred dovolenkou som si cital o tomto hoteli tu, teraz som v nom 🙂. Takze pristali sme lietadlom na juznej casti cypru. Nasledne sme sa presunuli autobusom asi hodinu a pol do hotela s tym ze sme prechadzali cez hranice pasovou kontrolou. Prisli sme o druhej rano a mali pre nas nachystane jedlo na izbu. My sme si priplatili asi 160 eur za izbu v hoteli, pretoze inak by ste sli do okolotych budov, co su take mensie bytovky. Hotel je ovela krajsi. Oplati sa priplatit, ked uz date danu sumu za dovolenku. Na hoteli nas cakal pekny baldachyn s labutami z uterakov. Mame tu sprchovy kut, vanu, minimar v cene, tv, internet. Internet je v pohode, staci to na dovolenku, ale ak si beriete notebook, zoberte si aj kabel, mate tu pripojky a budete mat lepsie pripojenie. Na izbe mame stale pustenu klimu, inak by ss tu nedalo existovat. Klima je ticha a mozete ju mat pustenu celu noc, nie je to problem. Vyhlad je tu krasny. Zasuvky su tu aj take tie anglicke, ale aj take, no neviem aky je to typ, 3oj kolikovu zasuvku tam nedate, ale nabijacky na mobili v pohode. Teda ak mate dvojkolikove zasuvky, ste v pohode, ak troj, potrebujete adapter. Lehatka su tu vzdy volne. Nemate s tym problem. Miest na sedenie je tu viac ako ludi. Aj plaz mi pride taka prazdna. Voda je uplne tepla, nemusite sa otuzovat, mozete tam byt cely den. Je tu neskutocne teplo aj cez noc. Ja som tu v juli. Deti sa tu mozu zahrat vselikde, je tu plno miesta a aktivit. Tobogany, preliezky, aktivity, detsky kutik... Vsade mate nejaky bar ,kde si mozete nacapovat vodu. S vodou sa tu v pohode sprchujete a umyvate si zubi ale pijete len balenu, nie z vodovodu. Toaletny papier mame hadzat do kosa, ale nerobime to, fuj, je to v pohode, ale treba radsej viac splachovat, maju tu uzke trubky. Uteraky na plaz velmi neperux asi vobec, mozno raz za tyzden, to ma stve, preto si berieme z hotela. Alergeny na jedlach tiez nie su oznacene, ked nemozete napriklad mlieko, neviete ktore kolace ci produkty mozete. Tiez tu nie je bezlaktozove, alebo mandlove, ci ryzove mlieko... skratka alternativa pre tych co nemozu mlieko a ani ho tu nemaju. Obcas tu vypadava prud, ale do 2och sekund nabehne. Stane sa to tak 2x za den. Alebo vobec. Fitko je tu v pohode, vacsinou prazdne. Komare tu nemame. Ale mozete si priniest so sebou. Ak snorchlujete, nic moc pod vodou nie je, ale nieco trochu hej. A ponuka vyletov tu je tiez. Na hoteli su asi 3 obchody. Tak asi tolko. V pohode hotel.