Covid-19 a cesta do Španielska

eva112014
25. jún 2021

Ahojte žienky,
prosím Vás o radu. V júli by sme chceli letieť do Španielska. Máme dilemu v tom, že čo ak jeden z nás prechladne, ochorie. Hlavne deti. Studená voda, klíma ....
A počuli sme, že po novom netreba žiadny test a ani očkovanie pri vstupe do krajiny. Avšak na letisku budú merať teplotu. Keby som mala dieťa choré ešte tam v Španielsku si treba vybaviť test, že to je Chrípka? Ako sa to "rozlišuje"?
My by sme určite leteli s testom. Ale naspäť? Ako to riešite vy s deťmi? Nemáte strach, že "zostanete" v tej destinácií?

1aduliatko1
25. jún 2021

pre toto nikam teraz nelietame na dovolenku...lebo sa bojím, čo keď tam zostaneme, čo keď zavrú hranice, čo keď sa mi dieťa prehreje ....atd

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
25. jún 2021

@eva112014 veľa veci je čo ak. Nedá sa odhadnúť situácia a ja by som to neriskovala.

maciatkolulu
25. jún 2021

@eva112014 tak keď by náhodou ochorel, mu das pred odletom nurofen... A hotovo.

kvetinka75
25. jún 2021

preto radšej nikam nejdeme tento rok. A nejako ani nemám chuť. Clovek si to tak neužije, lebo nevie, čo ho čaká o pár dní a nemám chuť to sledovať, kde treba aký test, aké potvrdenie.

eva112014
autor
25. jún 2021

@ramzes1980 Covid tu už bude stále. A už aj vakcínu máš niekoľko druhov, takže sa neboj. Umrieť môžeš aj na Slovensku a nielen kvôli Covidu.

ivkazba
25. jún 2021

My letíme v júli do Španielska, nad takýmito vecami vôbec nepremýšľam. Sme zaočkovaní a úprimne, skôr sa tu nakazím v preplnenom Tescu ako na poloprázdnej pláži.

maciatkolulu
25. jún 2021

@eva112014 ja by som išla, keď bola pracacia chrípka vola som akurát vtedy ešte s malými dievčatámi mojimi v IL merali teploty ako svine, všade a vkuse, nechci vedieť co bolo na letisku, plus sme išli do Jordánska, okrem papoerovaciek, plus chrípka a teploty, tam zrovna priletel pápež. Merali o dušu a vieš si predstaviť v tých horúčavách udržať teplotu niekde na rozumnom čísle. Ja mam prirodzene zvýšenú, teda mala som do tretieho pôrodu a vkuse nurofen vo vrecku... Na letisku som si ho zabudla dat, bol vo vrecku a bum osobná prehliadka, čo v íl nie je zvláštnosť. Vieš si predstaviť ako som sa bála a nevšimli si. Každopádne, ja by som išla, cestujú normálne ľudia, cestovali, treba dodržať co daná krajina vyžaduje, keď sa bojíš teploty, tak fakt ten nurofen a hotovo. Na kúpaliskách sú natlačení teraz ako sardinky a je to ôk, test nevyžadujú skoro nikde, ani ocko preukaz. Netestuju sa a tešíme sa ako mame malo prípadov. Podľa mňa mierne na hlavu. Muž robí na viedenskom letisko, lieta sa o dušu a je to už vidieť a počuť aj na oblohe. Ten kto sa bojí, má obavy, nech kľudne ostane doma.

emka530
25. jún 2021

@eva112014 včera sme sa vrátili zo Španielska. Bolo úžasne, super počasie,teplé more,super zážitky. Najradšej by som tam ešte ostala keby sa dalo 🙂 určite sa nemusíš báť, všetko sa dá riešiť. Keby sa človek neustále strachoval že čo ak, tak sa nikdy nikam nepohne ..

zupka33
25. jún 2021

Dnes isla sestra do Spanielska, isli do Madridu, sice je, ze neni treba uz test a vlastne dokopy nic, ale nikdy nevies aka bude realita, preto radsej si bola dat urobit aspon antigenovy a v anglictine. Ale inak ze od zajtra sa rusia ruska vonku, takze myslim, ze uz to bude lepsie. Ale vraj Spanieli su pripraveni na to, ze zanedlho tam bude ovela viacej pripadov delta variantu tak ze zacnu konat.

eva112014
autor
25. jún 2021

@ivkazba ani nehovor! Vlani sme neboli nikde, lebo Covid. Išli sme na kúpalisko a tam hlava na hlave. A niektoré sem dali fotky vtedy na MK a pláže prázdne.
Čiže presne ako píšeš. V Tescu sa môžeš nakaziť tiež.

1aduliatko1
25. jún 2021

@eva112014 na plážach by som sa nebála, skôr sa mi hnusí teraz cestovať lietadlom, predsa len telo na telo 😀 takisto bus, vlak ....kamoškina sestra bola na maledivach, robili im tam pred odletom test, 4 páry vyšli pozitívne a aj tak ich napchali potom spolu do lietadla...

eva112014
autor
25. jún 2021

@maciatkolulu Ja viem, ty si žena do koča aj do voza. Ja tvoje príspevky tu na MK inak žeriem. 😁👍
Pôjdeme, len sme sa rozhodovali či s autom, alebo lietadlom.

aylinn
25. jún 2021

@ramzes1980 prosím ťa čo to trepeš 😃

emka530
25. jún 2021

@1aduliatko1 leteli sme teraz, a žiadne telo na telo nebolo, ak odmyslím manžela :D strániť sa dotykom cudzích ľudí sa dá, ako pri vstupe tak pri vystupe, tiež sme trajdali busom,metrom,vlakom, a Španieli majú úplne inak zavedené opatrenia, všade policajti, na každej druhej zastávke nastúpila tetuška a dezinfikovala držadla v bude či metre..toto sa u nás nevidí...

ivkazba
25. jún 2021

@eva112014 ani my sme minulý rok neboli pri mori kvôli covidu a všade kam sme na Slovensku prišli (každé 2 týždne sme niekde boli na víkend), tak hlava na hlave, služby otrasné a ceny svetové. Takže žiadne Slovensko už. Už sme boli autom v Slovinsku predminulý týždeň, super bolo, nie veľa ľudí, chystáme sa autom aj Balaton a Taliansko a teda Španielsko letecky. Príde mi to menej rizikové ako slovenské atrakcie.

eva112014
autor
25. jún 2021

@1aduliatko1
@emka530
Prípadne kvalitný respirátor.

eva112014
autor
25. jún 2021

@ivkazba A ako sa ti páčilo v Slovinsku?

1aduliatko1
25. jún 2021

@emka530 tak podľa mna v lietadle sú sedačky dosť na tesno pri sebe..ale tak to je môj postoj, mne sa to proste teraz hnusí (myslím klasické dovolenskové lety)

ivkazba
25. jún 2021

@eva112014 boli sme v Piran, nádherné mestečko, úžasná atmosféra.

sasanka605
25. jún 2021

@eva112014 Slovinsko je parada

eva112014
autor
25. jún 2021

@ivkazba
@sasanka605
Tak keď všetko dobre dopadne s dovolenkou v Španielsku tak pôjdeme aj do toho Slovinska.

mogaa
25. jún 2021

@eva112014 nikto neviem aké pravidlá sa zavedú o týždeň a k ktorom štáte aké pravidlá budú.....jedine pred odletom sa informovať ako sa bude postupovať v danom prípade, ale aj počas pobytu môže daná krajina zmeniť pravidlá...a nie je to len o pravidlách v danom štáte ale aj od leteckej spoločnosti ktorou letíte.....lebo ak sa bude merať na letisku teplota, tak s teplotou vás nepustia či test máte alebo nie.....

maciatkolulu
25. jún 2021

@mogaa dajú nurofen 😉. A test negatívny a je to... Ono, fakt je na svete aj obyčajná nádcha, chrípka, s bežnými prejavmi ako zvýšená teplota a pod. Na kúpalisku, kde sa ľudia valaju v tesnej blízkosti to nevadí, okuhe sa do vody🤪, ti simplex nejší vykonávajú potrebu do vody a nijaký test, očko preukaz, to je ok. Myslím, že aj laikovi dochádza, že je to kravina.

eva112014
autor
29. jún 2021

@maciatkolulu Toto som nechápala ani vlani na kúpaliskách. A príde jeseň a zase bude veľké Haló.

@mogaa Veď práve! Cestovka tvrdí, že sa musíme otestovať až keď priletíme na Slovensko. Druhá cestovka tvrdí, že to závisí od leteckej spoločnosti. 🙈
A to pozeráme jednu a tú istú destináciu ba aj ten istý hotel, len cez 2 cestovky. Každá hovorí inak.

@ivkazba Počula si? Či je to hoax? Čiže na letisku v Španielsku (pred cestou na Slovensko) si musíš urobiť test a keď máš C19 ideš do štátnej karantény u nich v Španielsku na 2 týždne.
Týmto má vítala dnes kolegyňa. Ty čo hovoríš ????

anja27
29. jún 2021

@ivkazba presne tuna ked ides niekam kopec ludi na plazi voda v nasich jazerach nic moc inak a ceny dost vysoke. Za mna tiez Slovinsko krasa najma Triglav pre milovnikov prirody. Takisto Rakusko a je to blizko. A minuly rok sme boli napriek vsetkemu na Balatone a pohodicka. Odporucam inak ides do polky jazera a voda tepla a po kolena 😁chlap jeden pred nami zasiel skoro na druhu stranu jazera po svojich. Mne sa tam velmi pacilo a ceny prijatelne. Takisto moze clovek chytit nieco aj tu..to by sme museli byt len doma zavreti podla niektorych ach

emka530
29. jún 2021

@eva112014 je to blbosť, 22.eho sme sa vrátili zo Španielska, a nikto od nás testy na španielskom letisku na ceste späť nechcel. Už som to tu spomínala v inej diskusii - letiska sa riadia pravidlami krajiny príletu, teda na ceste späť nás na letisku nikto nekontroloval čo sa testov týkalo .. jedine vo Viedni vojaci sa pýtali odkiaľ sme, a keď videli že zo SK a cez Rakúsko máme len tranzit, nic nekontrolovali. Tu na SK sme si spravili testy a tým to haslo.

eva112014
autor
30. jún 2021

@emka530 Ďakujem ti, že si napísala.