Čo zobrať dieťatu na dovolenku, ak ešte nevie plávať?

jane24
16. júl 2013

ahojte, ideme s 3 ročným synom na dovolenku a chcem sa spytat, co poradite ako ochranu do mora? rukavnika a koleso, alebo radšej vestu, alebo opasok?ake mate skusenosti?

anjelicek26
16. júl 2013

@jane24 - my mame vesty, hlavne ku moru mi prijde koleso nevhodne - prijde vlna a prekoti ho komplet s tym... rukavniky su tiez alternativa - ale pre tak male dieta rukaviky su skor pomocna ochrana v miestach, kde stoji..

jane24
autor
16. júl 2013

my ideme do zalivu, takze vlny minimálne, toho sa velmi nebojim

ichbinich
16. júl 2013

Neviem, ci ma tu neukamenuju, ale my sme nemali nic...
So synom bol vzdy niekto vo vode, na 99,99% manzel. Rukavniky sme kupili minuly rok, ked sme si pozicali tu lodku so smykalkou a mal ich vlastne iba na tej lodke, inak nie....
Boli sme v Bibione, tam je voda plytka a vlny asi 5cm 😉

chrumka
16. júl 2013

my budeme mat len plavacie koleso s takym tym sedakom zospodu (neviem ako to inak nazvat). Nas maly bude mat 2 roky za chvilu. Urcite nebude vo vode sam, nikdy, takze nemyslim si, ze mu treba este nieco ine, a zeby sa mu v tom kolese nieco stalo. Aj tak ho nebudeme brat hlboko do mora, bude len pri kraji, takze v pohode.

obcansr
16. júl 2013

no my sme mali rukavniky aj koleso spolu to mal aj vlny boli a neprekotilo ho vobec , bola som ja alebo manžel vždy pri nom a pohoda aj daleko s nami zaplával , a mali aj poniektoré deti vesty

xenicka13
16. júl 2013

koleso, v ktorom sa sedi 😉

jaaty
16. júl 2013

odporúčam rukávky, ale špeciálne, ktoré kúpiť v plaveckých obchodoch. Niečo takéto:
http://www.aqua-sport.sk/detsky-vodny-svet/ruka...

zebricka23
16. júl 2013

rukavniky mame.....cherek....a tie su super,dieta nemusi ani plavat vediet a udrzia.....najlepsia vec do vody....

andrejka1978
16. júl 2013

rukaviky,tie su super.ale nam sa velmi tiez osvedcil pri vyucbe plavania alebo ako poistka este aj doteraz taky asi 1,5m 🙂 dlhy vodny sliz.je a tym aj vela zabavy a unesie to dospeleho aj s dietatom.s jeho pomocou sa syn odvazil dat dolu rukavky a zacal plavat.teraz to pouzivame v mori,ked idu sa chalani potapat,tak to beru so sebou ako poistku a na oddych.je to skladne,dobre sa s tym v mori manipuluje,nevyfuci,kedze je z tej peny a je to stresne lacne.uz cme asi 3 znicili,co sa s tym stale blaznia.....

simca06022011
16. júl 2013

my pouzivame kolieska cherek, nedam na to dopustit 🙂) mame aj take tie plavky s vypchavkami co sa daju postupne vyberat, ale to sa nam nepaci.. obliekat/vyzliekat...

vroni
16. júl 2013

My sme tiez pouzivali cherek rukavky, koleso len do cca roka (ale to mala nechcela do mora ani za svet). Presli sme medzicasom snad desiatimi plaveckymi skolami a zhodli sa v jednom jedinom - nikdy nedavat dietatu plavaciu vestu, radsej koleso, rukavky, dosku (aj v zavislosti od veku), ale vesta bola jednomyselne no go.

wawrita
10. júl 2015

@simca06022011 nepredavate nahodou tie rukavniky?

kasiopeja01
27. júl 2015

Aj ja by som kupila tie rukavniky cherek, ak by niekto predaval

dominika251213
2. jan 2017

@jaaty mala si prosim ta tie rukavniky? Lebo prave to pozeram malemu na plavaren. Ma 18 mesiacov. Ja len ci je to naozaj tak dobre,ked to tak vela stoji

jaaty
2. jan 2017

@dominika251213 mali sme nakoniec tieto http://www.rybicka.sk/cherek/427-cherek-s-kraul... a boli perfektné. Je to však už véééľmi dávno 🙂