Čo zbaliť k moru, keď ide 2-ročné a 4-ročné dieťa?

3. sep 2024

Ahojte ideme 1 x s detmi k moru, 4 roky a 2 roky. Poradite mi prosim co zbalit co urcite nezabudnut. Moj muz este nebol pri mori a ja si to uz ani nepamatam bola som ako dieta. Dakujem

cibinka18
3. sep 2024

Co by ste vzali na Slovensku ku vode? Opalovaci krem, siltovky, uteraky, plavky aspon dvoje, ak treba kocik skladaci, na prechadzky sa zide. Podla toho ci idete do hotela alebo na privat. Vela oblecenia netreba.

kaca222
3. sep 2024

Obuv do vody, spf oblečenie pre deti (klobúk, tričká). Slnečné okuliare a dostatok opaľovacieho krému. Základné lieky

kristinka92
3. sep 2024

starých rodičov 🙈😂

martinka13
3. sep 2024

Potrebné lieky. Všetko ostatné sa dá všade kúpiť, ak keby ste zabudli.

cookie29
3. sep 2024

spf oblecenie pre deti, pokryvky hlavy, krem na opalovanie...
Ako na hocijaku dovolenku. Ja este zvyknem bravat uteraky mikrovlaknove z Decathlonu.
Inak zalezi kam idete , nie co ine je ist k Blatskemu moru a nieco ine do Egypta

lienka.7
3. sep 2024
sisska96
3. sep 2024

Pevné nervy :D

domiklik
3. sep 2024

@martinka13 no ver tomu ze nedá

simsalabim
3. sep 2024

@domiklik a co take nevyhnutne potrebne sa neda kupit, ak zabudnu? Ak teda neratam oblubeneho plysaka?

lianka123
3. sep 2024

Lieky:
1/ antibiotika (augmentin..)
2/ antihistaminika (zodac, clarinase...)
3/ kortikoidy (dexametazon alebo podobne)
4/ septonex/ betadine a obvazy na rany
5/ uniflof alebo tobradex (na zapaly oci a usi)
6/ paralen a nurofen
7/ nasivin
Inak dovolenka s 2rocnym a 4rocnym je trapenie, radsej by som ostala doma.

lianka123
3. sep 2024

@simsalabim lieky 😉

januska12323
3. sep 2024

@lianka123 v zahraničí pri mori lekárne nemajú?

misana84
3. sep 2024

Ja si spisujem kategórie: drogérii, lieky, oblecenie, na pláž, a ine( nabíjačka, doklady, poistka, kartičky poistenca)

jankafark
3. sep 2024

Nechápem prečo by mala byť dovolenka trápenie.. my máme 4rocnu a ročnú .. 4rocna na obed už nespi a ročná nechcela byť v kolese takže nonstop na rukách vo vode .. a ja som si oddýchla a vôbec to nebolo trapenie

misana84
3. sep 2024

@januska12323 noooo ale nemusia mat všetky lieky.,, ja som napr. Nezohnala blby kalciový sirup…

cookie29
3. sep 2024

@januska12323 ono je vzdy lepsie mat zaklad, ja zijem v zahranici a ked pridem na SK, tak sa kolkokrat trapim, lebo neviem najst potrebne 😉 netvrdim, ze tahat pol lekarnicky

simsalabim
3. sep 2024

@lianka123 nikdy som nemala v zahranici problem kupit lieky, dokonca aj tie na predpis mi predali bez receptu. Samozrejme, idealne je mat lieky "prvej pomoci" so sebou.

A ci je dovolenka s takymito detmi trapenie? Zavisi od dietata aj od nastavenia danej rodiny.

@misana84 - kalciovy sirup nie je nevyhnutny liek, bez neho sa istotne zaobides.

cookie29
3. sep 2024

@simsalabim zalezi od krajiny

lianka123
3. sep 2024

@januska12323 maju ale vacsina z tych liekov je na predpis, cize ak dostane silny zapal oka, musis k lekarovi a teraz som dosla zo spanielska, navsteva lekara 120eur, poistovna samozrejme nic nepreplati

lianka123
3. sep 2024

@jankafark pretoze dieta sa dokaze utopit za necele 2minuty, lebo musis mat oci na stopkach dvakrat viac ako v domacom prostredi. a pretoze urazy sa deju najcastejsie na dovolenkach. pretoze cesta lietadlom/autobusom transferom sa moze pretiahnut o niekolko hodin a pretoze male deti zvyknu byt chore akurat na dovolenke

simsalabim
3. sep 2024

@lianka123 akoze poistovna nic nepreplati? Nechapem. Moj manzel mal zapal ucha, poistovna mu preplatila este aj taxik do nemocnice a z nemocnice, nielen lieky.

Samozrejme, platil za vsetko, ale s blockami to mal za par dni preplatene.

A oci na stopkach musis mat aj doma, nielen na dovolenke...z mojich 3 uz dospelych deti nebolo na dovolenke chore ani jedno, za cele tie roky.

lianka123
3. sep 2024

@simsalabim niekto to stastie ma a niekto nema, mam co to pocestovane s detmi a niektore veci by som si dnes uz odpustila

cookie29
3. sep 2024

@simsalabim no male deti mavaju slabsiu imunitu, a cesta lietadlom, uzavreta cirkulacia vzduchu je aj o chorobach. Lietala som len k nasim, ale systematicky sme skoncili vzdy a bez vynimky v nemocnici, v lepsom pripade len na pohotovosti. Asi tak, takze ja celkom rozumiem aj tomu, ze s detmi to nie je vzdy ruzove. Uz sa mi stalo aj to, ze nas let odklonili na ine letisko, cca 700km od povodneho a rob si co chces 🙂

fairyy
3. sep 2024

neviem kam idete, ale ja balim to iste, co aj pri dospelych jedine co je navyse je kocik a kolobezka 😀 cize zakladne lieky, plavky, opalovaci krem, drogeria a oblecenie(nie vela vacsinou aj tak nakupujem tam v butikoch)😊 zvysok co mi bude chybat kupim tam, jedine ak by sme isli niekam.do exotiky a nastudovala by som, ze nebudem vediet nieco konkretne zohnat tak by to slo s nami... ale predpokladam, ze vase prve k moru nebude exotika

dzejny656
3. sep 2024

@lianka123 Uff ja polovicu z tých liekov ani podľa názvov nepoznám, nieto ešte toto všetko ťahať k moru 😅

zuzanka.zuzu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snowflakenel
3. sep 2024

Posledne roky,,cim menej oblecenia
Uprednostnujeme ubytko s prackou, az tam netrepeme lodne kufre. ( chodime HR, IT teraz lebo male.deti ako mam tak do hotela.neberieme)., nejake zakladne potraviny, co deti maju radi pribalim, oblubenu hracku..
Ani lkeky uz neberieme. Vsetko sa da kupit.
Kamoska.neberie.ani uteraky, no ja osobne mam problem utriet sa do tych hotelovych alebo ktore su v apartmanoch.

lianka123
3. sep 2024

@zuzanka.zuzu nezavzdusnuj sa a zbytocne neurazaj

lianka123
3. sep 2024

@dzejny656 🙂 vravim, ze cestujem s detmi roky a mam teda aj skusenosti aj lieky nahromadene

lianka123
3. sep 2024

@cookie29 alebo nastupis do lietadla a pre technicky problem vystupis, sup do letiskoveho hotela, dalsie lietadlo o 4 rano vstavacka. Alebo konecne doletis a potom sa ondis autobusom po kazdom hoteli cize 10min cesta trva hodinu a pol. Akoze ja uz som skuseny cestovatel ale kombinacia 2 a 4 je vrazedna doma a nieto este u mora

simsalabim
3. sep 2024

@cookie29 dovolenka “k moru”, ako tu pise autorka, nemusi byt iba letecky. Ci?
@lianka123 ktora poustovna ti nepreplatila tie ocne lieky? Nech sa jej v buducnosti vyhnem.