Čo nezabudnúť na dovolenku?

daniela237
20. máj 2014

Ahojte neviem ci je tu uz taka téma,ale chystame sa na dovolenku s malou do turecka a chcela by som vediet na co nemam zabudnut si zbalit, nemyslim veci alebo opalovacie kremy,ale napr.lieky a podobne,dakujem

janulienka85
20. máj 2014

Ahoj ohladom lekarnicky ti mozem poradit pracujem v lekarni a sama si na dovolenku balim skoro vsetko😀 lebo nikdy nevies co budes potrebovat.ak chces ta sa pytaj

monicm
20. máj 2014

dva druhy liekov od bolesti a horúčky (napr. detské nurofen-panadol,dosp. ibalgin-paralen),rehydratačný roztok(dehydratácia,hnačky,vracanie),antispetický roztok(drobné poradenia),čierne uhlie,smecta(hnačky,vracanie),fenistil krém a kvapky,alebo niečo podobné(reakcie a uštipnutia),overené lieky na kašeľ (ak sa nemýlim,stoptusin je aj na suchý aj vlhký),kinedril (alebo niečo proti nevoľnosti),leukoplasty a pod.a samozrejme lieky,ktoré musíte brať pravidelne,resp. ak máte nejaký konkr. zdr. problém

daniela237
autor
20. máj 2014

Ahoj a mozem vediet co konkretne? Sirup od teploty, pre mna tabletky od bolesti,kvapky do ucha a co este?

daniela237
autor
20. máj 2014

@monicm a ikrek lekarnicky,je este nieco co by mam tam nemalo chybat?

daniela237
autor
20. máj 2014

@janulienka85 dakujem a je este nieco co by mam tam nemalo chybat?

horana
20. máj 2014

nadhlad, dobru naladu, povznesenie sa nad detaily, schopnost vypnut a uzit si vynimocne chvile

vsetko ostatne kupis za par supov, alebo sa bez toho v pohode zaobides

evelynm
20. máj 2014

platne pasy, platne platobne karty.
Neber zbytocne vela veci, aj tak tam vyuzijete par triciek a kratasy, vsetko mozne sa da kupit, ak budes potrebovat. Napr. aj hracky do vody kupuj tam, aj nafukovacku, nech nemas zbytocne tazky kufor.

janulienka85
20. máj 2014

Nieco od alergie pre deti fenistil kvapku pre dospolych zodac, dezinfekcia na rany najlepsie detol lebo nestipe,naplaste a obvaz, nieco na hnacku aj zacpu, kvapky so oci septonex, kvapky do usi burow alkohol, na teplotu a bolest ja bravam nurofen cipky , pantenol, samaritan, teplomer , fenistil gel, ak som nieco nezabudla tak by to malo byt asi vsetko.....ja s mojou lekarenskou paranojou😉 beriem este este aj viac ale tak to je moja profesionalna deformacia😀

monicm
20. máj 2014

@daniela237 okrem lekárničky a klasického oblečenia: pasy (aj pre deti),foťák,mobil,nabíjačky,obľúbenú hračku,obuv do vody,ak idete cez cestovku,ak poukaz

najlepšie je všetko si spisovať,čo nesmiete zabudnúť,rozdeliť to do kategorií a potom už len odškrtávať 🙂

daniela237
autor
20. máj 2014

@monicm dakujem krasne