Čo je príčinou meškania letov?

slovenka753
2. júl 2024

Ahojte, aktualne sme sa vratili z turecka s 5 hodinovym meskanim. Nasledne som nasla clanky ze ide o problem nad celou europou. Nepracujete niekto v tejto oblasti? Prosim viete mi niekto vysvetlit co je pricinou ?

Pytam sa preto, ze sme planovali este jednu dovolenku a zvazujeme ci neist radsej autom. Kedze s meskanim a s tym, ze na letisko treba prist skor by to vyslo mozno casovo rovnako.

huxy
2. júl 2024

https://www.click2claim.sk/letecky-slovnicek-slot

https://www.airliners.sk/slotova-koordinacia-na...

Udajne to súvisí s týmto, počítač generuje sloty pre lety, ak nie sú dodržane, tak sa pridelí ďalší, takže preto vznikajú meškania.

hellwant
2. júl 2024

Druhykrat Turecko? Lebo sa to tyka, co som pozeral hlavne Turecka- pretazeny vzdusny priestor, nedostatok zamestnancov a letny napor- ak pisali v clankoch pravdu.

luliu
2. júl 2024

@hellwant nie je to len Turecko ani náhodou, je to cela Európa

tinqua
2. júl 2024

My sme stravili +6 hodin minuly týždeň na Malte. Ale vtedy všetky lety išli relatívne načas, len ryanair meškal úplne všade. Nikto nič nevysvetli, nikto nemá informácie. Zavrú ťa na letisku a poraď si. Najbližšie idem na dovolenku až koncom októbra. Cez sezónu som skončila.

slniecko5
2. júl 2024

Vie niekto, je možné dopredu zistiť meškanie? Uvádzajú to niekde aerolinky? Letíme cez wizzair, nie charterový let. Priama linka.

hellwant
2. júl 2024

@huxy V clanku pisu naviac Turecko, preto som pisal hlavne Turecka, nepopieral som , ze aj inde, ale Turci to maju extra zle.

hellwant
2. júl 2024

Prosim vas, bol niekto teraz cez Satur na Rhodose? Mame Lindos princess hotel, chcem len info, kedze sa tam lieta o 4 rano, ci bolo meskanie a ake dlhe. Velka vdaka

u2jana
2. júl 2024

@hellwant my sme boli na rodose minuly tyzden. Odlet rano o 4,00 z ba bol presne, domov sme mali meskanie 3 hod

azzflo
2. júl 2024

Kombinacia pocasie / burky a nedostatok personalu - od letiskoveho (checkin, nakladaci batoziny), cez palubny, vratane ATC. Letov je vela a nema ich kto kontrolovat zo zeme, kazdy ma svoj time slot a ked ho zmeska, dalsi moze byt o hodiny neskor. Tiez staci jedna burka kdesi v Europe a poposuvanych je XY letov. Alebo hlupost typu padne nejaky system. Alebo aj kapacita letisk, ked nemaju proste techniku a priestor na riesenie batoziny. Kazde lietadlo lieta takmer nonstop hore-dole, takze meskanie jedneho letu = meskanie aj par naslednych letov.
Skore ranne lety su vacsinou najistejsie, co sa tyka odletu nacas, ale vzdy treba ratat s tym, ze meskanie sa vyskutnut moze a byt na to aj psychicky pripraveny.

azzflo
2. júl 2024

@slniecko5 flightradar24 aplikacia alebo web, ale budes to vediet aj tak max. par hodin pred odletom, podla toho kedy letite.

hellwant
2. júl 2024

@u2jana vdaka

slniecko5
2. júl 2024

@azzflo obrovská Vdaka, ukladám si. Sme z ke a letíme v ranných hodinách z Budapešti, tak nech sa nemusíme zbytočne za tmy náhliť. Toto nám veľmi pomôže.

gab1sol
2. júl 2024

Treba pozerať prvé ranné lety, tie obvykle nemeškajú a ak áno, tak minimálne. Potom stačí, že sa omešká kvôli niečomu jeden let a ako tu bolo písané, prideľujú sa sloty a meškanie sa počas dňa nabaľuje… Tak nám to bolo aj minulý rok prezentované na letisku…

veronikaszabova
2. júl 2024

@hellwant namiesto o 4:00 sme leteli 6:45. Skusenost pred 2t

Rodicia leteli na Rhodos v piatok, meskali tiez skoro 3h

martinmmartin
2. júl 2024

Zacali prazdniny- ide viac ludi a viac kufrov. Lietadlo pristane v turecku a turci este vykladaju lietadlo predosle a teda tvoje musi cakat na zemi kym ho vylozia. Totok zopakuj 8xdenne (4 spiaticne lety) a mas nazbierane meskanie.....

hellwant
2. júl 2024

@veronikaszabova Dilema, prist o 2 hodky neskôr na letisko? 😅 Asi nie, len odcakat 😢

veronikaszabova
2. júl 2024

@hellwant jasne, ze nemozes prist neskor. Ved musis prejst vsetkou tou torturou... Nebudu na teba cakat. My sme sa dozvedeli o meskani az okolo 3:30.

hellwant
2. júl 2024

@veronikaszabova ach jo, zena na zabije, nevyspata a hladna manzelka je sodoma gomora😅

veronikaszabova
2. júl 2024

@hellwant nie je to take strasne. Da sa to vydrzat. Bolo nas tam vela rodin s malymi detmi. Tie sa hrali v kutiku. Niektori ludia pospali na sedackach.... Pripadne pojdes na kavu. Ubehne ti to.
Cestou naspat sme meskali len 30min. Namiesto o 15:00 sme leteli 15:30.

hellwant
2. júl 2024

@veronikaszabova to ja viem a mne to nevadi, moja zena to znasa zle, hlavne ked je nevyspata. Tam je problem. Jednoducho ucitelka a meskania u nej vzbudzuju pocit nezodpovednosti, plus nevyspatie a v kuse je neevozna a ze z prveho dna nic bebude mat- lebo ona vazne unavu tazko znasa. Je mimo 1 den.

zorkahorka
2. júl 2024

@hellwant my sme tu boli minuly rok v polovici juna a let meskal 2 h, takze asi bezne. Ale rano okolo7.h nam v hoteli hned dali izbu, o 2 h aj druhu. Peknu dovolenku, hotel je vyborny!

hellwant
2. júl 2024

@zorkahorka vdaka Zorka, my mame cez letne dovolenky radi lenosenie, snacky, ci pivko pri mori a potom klasika vodne polo, sipky, ci futbal s animacnym tímom. Cize sme opak sporovlivych, co riesia vsetko sami, stacia ranajky v hoteli a autom behaju po ostrove. Chceme AI a mat klud a nemysliet, nech sa CK postara a so Saturom sme spokojni. Aj ked sne v Egypte minuly rok 1,5 dna klasicky egyptsky hnackovali s teplotani v nemocnici, starostlivost topka.

zorkahorka
2. júl 2024

@hellwant pri mori by sa mi jedlo zhanat nechcelo, tiez uprednostnujeme AI. Tento hotel ma vela vyzitia, nam akurat prekazali kamienky na plazi a v mori, to bolo take minus tohto hotela, inak hotel bol pre nas dokonaly

hellwant
2. júl 2024

@zorkahorka Preto my uz chodime vzdy na dovolenky s pribalenou obuvou pri mori, radsej ako podla recenzii si prvy den overime ako to davame, ak vela kamienkov, sup do topanok do vody.😀 Na spoznavacke sme boli zaciatkom maja- Severske metropoly. Aj pocasie vyslo, tam sme sa uchodili, ale to sa da, ak nie je teplo, narozdiel od jula a augusta v juznej Europe.

veronikaszabova
2. júl 2024

@zorkahorka kusok od hlavnej plaze je pieskova 🙂

because
2. júl 2024

@azzflo vďaka za tip.stiahla som si appku a co si tam mám všímať? nejak sa v nej neviem zorientovať .ide mi o info o meškaní letu

zorkahorka
2. júl 2024

@veronikaszabova smerom k lardosu ci lindosu? My sme boli tento rok v turecku a more neprekonatelne lepsie. Ziaden kamen, ani strmsi zraz, samy puesok, more plytke...

erika212
2. júl 2024

@tinqua dali ste si vyplatiť stratu? Mne dostali za každé meškanie nad dve hodiny 400€.

tiezjedna
2. júl 2024

@erika212 reálne bolo meškanie koľko? Za dve hodiny nikto nič nevyplatí