Čo hovoríte na dovolenku s jedným dieťaťom?

lenkaa222
25. júl 2013

kočky váš názor na dovolenku s 2-ročným dieťaťom - sami rodičia - žiadne babky, dedkovia, tety, sestry..nik, kto by ho aspon na polhodinku postrážil
oddych či klasický domáci stereotyp..?diky

jasminet
25. júl 2013

uz len to, ze ste v inom prostredi je vytrhnutie zo stereotypu, ranajky na terase, obed pri mori, ine deti na plazi... 😉

k_a_j_k_a
25. júl 2013

urcite oddych. my teda mame dve deti a chodime s nimi (ked sme mali len jednu, boli so znamymi) a na dovolenke je to pohoda. 🙂 je to proste o inom, aj ked ste "len" rodicia. predsa ste na dieta dvaja, zatial co cez normalny den predpokladam, ze byvas sama takmer cely den.

epelino
25. júl 2013

Ahoj, my sme boli teraz prvykrat pri mori s malym, ktory ma 2,5 roka. Boli sme tiez sami a bolo super. Maly si to uzil v bazeniku, na ihriskach, samozrejme, ze bolo treba byt pri nom, ale prestriedali sme sa a dost sa zahral aj sam. A cez obed si maly s mm zdriemli a ja som sa chodila slnit k bazenu, takze pre mna oddych jednoznacne 😉

blumka
25. júl 2013

podla mna je jedno ci deti mam a kolko ich mam, ide o zmenu prostredia a ta len prospeje. na dovolenke je to iny stereotyp ako doma, nikde sa nezenies, nemas nic surne...na dietatko budete dvaja a oddychnete si aj pri nom uz len tym ze budete ako rodinka spolu niekde vegetit

ivett1
25. júl 2013

určite oddych😉 ...alebo máš manžela doma a pomáha ti aj cez deň s malým?...my chodíme s dvoma deťmi a vždy si to užijeme a ....hlavne si oddýchneme... robíme predsa iné aktivity ako keď sme doma😉

danim
25. júl 2013

urcite chodte... do 2r dieta leti zadarmo.. cena dovci pre dieta cca 50 e za komplet vsetko.... my chodime stale niekam s deckami- ved nato sme ich chceli, mame, aby sme s nimi travili cas, nie ? 😉 my - rodina.. nie X ludi , co by strazilo.. ved su to nase deti, my sa o ne mame vediet a zvladnut postarat nie ? ( jasne, ze vynimocne situacie su ine.. ) ale na dovolenku urcite nie ( dtto taky nazor ma moja svokra, rada pomoze ak poziadame, ale stale vravi.. dovolenku ma travit rodina sama.. nie s babkami 🙂 pamata ona za mladi ake to bolo 😀
a to, ze ine prostredie, velmi vam to prospeje... ani si nevsimnete, ze mate dieta, ozaj 🙂

angua27
25. júl 2013

tiež si myslím, že choďte. zmena prostredia robí veľa, nemusíš variť, prať, upratovať,... manžel Ti určite viac pomôže, ako keď ste v práci. je to uplne o niečom inom si myslím. ja chodím na dovolenku s malým sama, užijeme si jeden druhého, neriešim nič iba jeho a seba. režim máme úplne iný ako doma, sme dlho do noci hore, tancujeme, zabávame sa, ak sa nám chce. je to úplne iné a vôbec mi nevadí, že som na malého sama. 😉

horana
25. júl 2013

Dovolenka uz nikdy nebude taky oddych ako za bezdetna.
Mozno tie prve razy vam bude ten skok pripadat skor do makacky, ale to len preto ze ste zvyknuti dosial si s dovolenkou spajat ine typy zazitkov.
Ale urcite chodte, a po par rokoch ked sa budete obzerat dozadu a uz pre vas budu dovolenky s dietatom prip. detmi ked nahodou pribudne, beznym standartom, garantujem ze to budete vnimat akoze super bolo vtedy.
A babky, sestry, dedkovia su casto len na pritaz, postrazia obcas ale dalsi ludia ktorym sa musite prisposobovat a vnasaju do toho svoje predstavy, ucte sa dovolenkovat len ako najblizsia rodina, ma to svoje neopakovatelne caro, aj ked sa najprv musite snazit ho najist, tak aby to vyhovovalo konkretne vam.

Cize skratene - bude to zrejme pre vas momentalne nieco medzi tym co uvadzas, dovolenkovy stereoptyp s par zazitkami ktore budu super. Co je teda rozhodne lepsie ako ziadne vybocenie a len domaci stereotyp. Chodte! Dovolenka prospeje aj vam aj dietatu.

uankab
25. júl 2013

my sme boli kazdy rok na dovolenke a vysledok nasledovny:
presne jeden rok - uplna pohoda
1.5rocnym a to bola dost makacka, aj kvoli tomu ze bol casovy posun a vstavala rano o stvrtej...
3 rocna - to sme mali babku a dedka so sebou, cize oddychovka pre nas 🙂
3.5 rocna - aj napriek casovemu posunu to bola oddychovka
🙂

lutia
25. júl 2013

ahoj, prave na zaciatku jula sme obsolvovali dovolenku s malym 2r., no bolo to take ake doma....okrem mora, piesku a varenia 🙂) boli sme len na 7dni....my mame narocnejsieho chalany co malo papa a tak vizeralo aj to jedenie, jednoducho na 100% sa nevie povedat aka bude vasa dovolenka to vies najlepsie len ty a ake mas dite 🙂))

soldi
25. júl 2013

my sme boli sami dvaja na dovolenke so 14 mesacnym a bola to nasa najkrajsia dovolenka 😵

vobec by ma nenapadlo ist s mamou alebo svokrou 😅
ale o rok by sme chceli ist s kamosmi a ich detmi, taka velka grupa, to je super pre rodicov aj deti 🙂

959touareg
25. júl 2013

moj nazor je taky, ze uz ked brat dieta, tak bez akehokolvek doprovodu a privesku inych rodinnych prislusnikov. ti by mne osobne vadili najviac. pre mna je pojem dovolenka- manzel a deti, alebo iba ja a manzel. ziadny kamarati, rodina ako rodicia, surodenci, bratranci, sesternice, atd....raz som to skusila a povedala som si- nikdy v zivote. prisposobovat sa inym, robit aj to, na co nemam prave chut, tvarit sa pritom milo, s usmevom ako ma to bavi , nevediet sa pomaly ani osamote porozpravat s mm....horor pre mna. obdivujem ludi, co dokazu dovolenkovat jedine s partiami a tlupou kamaratov okolo seba. to pre mna dvl nie je. ale kazdy sme iny. 😉

mamina2208
25. júl 2013

my sme boli s 10 a pol mes. na dovolenke a musím uznať že už len tá zmena prostredia bola pre mna niečo užasne a oddychli sme si fajn od toho stereotypu

katkaseiner
25. júl 2013

My sme prave boli s mojimi rodicmi na dovci, cudujem sa, ze sme sa nepojdeli... bolo fakt super a tiez boli rano s malou ked som sa chcela osprchovat a podobne... Ja by som takuto dovcu nikdy nenavrhla, navrhol ju moj manzel a bola som dost prekvapena, ale bolo fakt fajn.
Nie sme ale na takyto typ dovolenky zvyknuty a ideme este na jednu len my traja.... ja som si uz myslela ze som nejaka divna ze nechodim na dovolenky s nikym (znamy, priatelia, rodina), jednoducho sa nemienim prisposobovat a hlavne nie takmer cudzim ludom, takze pre mna dovolenka len s mojim drahym a krpatou.

fra
25. júl 2013

hahaaa, s jedným dieťaťom? my sme chodievali na dovolenky so štyrmi a nikdy v živote sme nešli s rodičmi či inymi rodinnymi prislušníkmi ktorí by nám ich čo i len na sekundu strážili ... najzabavnejšie to bolo ked som raz bola sama s deťmi čo mali 6r, 5r, 3r a 1rok - no čo, urobila som si systém a dalo sa, dokonca som tam každy den behavala zopár kilometrov, ked najmenšia zaspala v kočíku starší dostali formičky a ja som behala okolo lúky (bola veľká) aby som mala prehľad ... a vždy to bol oddych, a ak aj nie, každopádne to určite bola absoutna zmena domaceho stereotypu...
.
hoci ked tak o tom rozmyšlam, jedno sa nemá s kým hrať, no, tak si najdite nejakeho maleho partaka až na dovolenke, naši tak často dovliekli pred naš stan alebo na izbu nejakych nudiacich sa jedinačikov 😀

dejnas
25. júl 2013

ja by som na dovolenku nebrala ďalšie osoby (myslím rodičov, svokrovcov....)..... pre mňa je dovolenka oddych už len tým, že sme celé dni pokope ako rodina, s deťmi mi pomôže manžel, nemusím variť, prať, či umývať riady.... zrelaxujem sa a nemyslím vtedy na "bežné" problémy, či vybavovačky.... skrátka relaxujem aj psychicky 🙂 a samozrejme zmena prostredia sama o sebe je prínosom 🙂

bronia13
25. júl 2013

my sme boli v Mexiku s 9 mesacnim drobcom a este som bola tehotna s malou a bolo super, nik nam nepomahal ved sme boli dvaja nanho a bolo super aj par vyletou sme urobili...

tinka53
25. júl 2013

My sme boli pred dvoma rokmi s dvojročnou stanovať v zahraničí pri vode 😀 fajne bolo a tento rok sa chystame s manželom zobrať obe deti, vyberieme bungalow, na honosnu dovču nam nevydava ale tak predsa aspon dačo a ešte som k tomu aj tehotna 😀 ....a teraz k pointe, veeeeeeeeeeeelmi sa na to teším, ver mi, dá sa to 😉