CK Daka - Krakow, Osvienčim

10. sep 2024

Ahojte, je tu niekto, kto išiel s DAKA do Ošviebčimu a Krakowa? Ako to prebieha? Najviac by ma zaujímalo, koľko času ste mali v Krakowe (sami pre seba) a koľko realne trvala prehliadka koncentračného tabora?

PS: kľudne mi môžete napísať, čo všetko ste stihli pozrieť v Krakowe 🙂
Ďakujem

petronellla87
10. sep 2024

Ahoj my sme boli so sestrou par rokov dozadu. Okolo 2 alebo pol 3 ráno sme šli z Piešťan, do Osvienčimu sme prišli okolo 8mej keď otvárali. Tam sme boli myslím nejaké 3-4 hodiny. Potom sme išli ešte do birkenau ale tam sme neboli tak dlho. Odtiaľ do Krakowa. Tam sme pozreli Wawel a stade sme pokračovali až na rynek glowny a tam bol rozchod. Je to tam malé takže čas na rozchod bol dostatočný ( ale koľko to bolo presne si už nepamätám 😅) my sme to popozerali, dali obed a kávu a úplne v pohode🙂

autor
10. sep 2024

@petronellla87 a boli ste spokojne s tou spoločnosťou DAKA? Lebo nam zrusili minuly tyzden ten zajazd a nahradny nam dali az 5.10. A bojim sa, aby to zas nezrusili. Neviem co mam od toho čakať. A domov ste o kolkej cca prisli?😊

petronellla87
10. sep 2024

Áno, tento zájazd vyberala sestra, mňa by to samotnú nenapadlo tam ísť, ale áno ja som bola spokojná. Vtedy to stalo neviem ci nie 25e čiže to sa oplatilo. Aj sprievodkyňa bola super. Podľa mňa keď chceš vidieť Osvienčim tak na to je to super, ak chceš ale vidieť hlavne Krakov tak to je malo lebo tam ste iba v tom úplnom centre. Domov neviem presne kedy sme prišli, ale určite až nejak vecer lebo si pamätám ze už bola tma😅

autor
10. sep 2024

@petronellla87 tak to ste mali fakt dobru cenu. Ja som platila na hlavu 79😄. Tak som zvedava, verím, že to bude fajn 😊

ajuga
10. sep 2024

Aj ja som chcela ist cez tuto agenturu, ale citala som minule recenziu, ze v osviencime boli kratko, raz dva to presli, polsky vyklad mali a vsetko bolo tak narychlo. Vobec to vraj nesplnilo ich ocakavania.

petronellla87
10. sep 2024

Ono to bolo cez zlavomat alebo niečo podobne vtedy kupované 😃 verím aj ja že si to užijete 🙂

autor
10. sep 2024

@ajuga polsky vyklad? Hahah dobre😂. V tom pripade by som žiadala peniaze naspät, čo sa tyka prehliadky.

cacianka
11. sep 2024

Už si písala že zrušili termín s preložili na október, však ?
Mne by blikal maják, za takéto niečo, prečítaj si nedávnu tému...