Chorvátsko - Zadar alebo Krk?

iwike3
12. apr 2019

Ahojte, chceme ísť tento rok na 10 dní do Chorvátska s dvomi deťmi 1 a pol a 5 a pol roka. Mám vybraté dve možnosti a to buď pri zadare hotel Donat - tento ponúka plnú penziu, bazén ale je to starší hotel (bojím sa reálne ako bude vypadat). Druhý je na Krku - Njivice a hotel Jadran. Tento je na polpenziou ale bez bazéna.boli ste niekto v týchto dvoch hoteloch? A Njivice nieje len dedina kde nič nie je? Myslím také tie večerné promenády, kolotoče a somariny kde to žije dlho do noci?

darinagod
12. apr 2019

podla mna takto s detmi bude isto lepsi zadar. obe oblasti su nesmierne krasne, len sa mi tak zda, ze na zadare je toho pre deti tak viacej a aj samotny pristup do mora je tam lepsi

iwike3
autor
12. apr 2019

@darinagod ten Zadar by som hneď brala len ten hotel je taký nič moc vyzerá, taký starší ale keď na 10 dní si človek moc nevybere, keď je to už fakt pekne tak sa ceny pohybujú cez 3000

hettinka
12. apr 2019

@iwike3 v Donate som bola, plaz pekná ale hotel nič-moc. V Njiviciach neviem, aká je plaz a hotel nepoznám. Skús pozrieť na Krku hotel Corinthia v Baske

andovka007
12. apr 2019

@iwike3 pripnem sa ak môžem zrovna dnes sme si zajednali donat Zadar 😉

liv1
12. apr 2019

My sme boli na Krku dva 3 krat Baska voda, raz apartman, raz hotel Corinthia - odporucam urcite a dalsi krat apartmany co patria Corynthii. Tiez fajn. Dobry pristup do mora, deti tam maju co robit. Boli ske este v Zatone, ale toto je lepsie.

sajmiona
12. apr 2019

@liv1 Asi myslíš na Krku - Baška, lebo Baška voda je pri Makarskej tam sme boli my 2x a mne sa tam zatiaľ. páčilo najviac z tých miest co sme boli v Chorvátsku

arletka5
12. apr 2019

@iwike3 odporúčam hotel pinija v petrcane cc 15 km od zadaru

hettinka
12. apr 2019

@arletka5 tam ideme teraz na Veľkú noc 👍

liv1
12. apr 2019

@sajmiona ano ano 😉

iwike3
autor
13. apr 2019

@andovka007 a to ste si vybrali na niekoho doporučene? Lebo že strava výborná len hotel nič moc, teda že je to tam poznať že je to opotrebované a tak ale tiez nad ním uvazujeme

iwike3
autor
13. apr 2019

@arletka5 a tam bola aká pláž? Lebo som čítala že sú tam dosť jezkovia a ľudia sa sťažovali na nemcov a tie ich hotely, ale nemci sú všade v Chorvátsku

hettinka
13. apr 2019

@iwike3 jedna vec opotrebované a druha vec, že tam bola dosť špina. My sme boli dávnejšie, hotel bol vtedy čerstvo po rekonštrukcii, no podlaha sa už rozchádzala, upratané ledabolo, pod posteľou prach, balkón úplne špinavý. Strava celkom fajn, len by dom to nenazvala all inclusive, možno plna penzia + nápoje. Nápoje neboli na plazi, len v hoteli. Káva v kanviciach, voda z automatu a nejaké keksy cez deň, nič viac.

arletka5
13. apr 2019

@iwike3 pláž plátne kamene my sme boli v bazéne hotelovom cc 10 km je mesto ním kde su piesočnatá pláž ale vhodné pre deti je tam mala voda aj 200 m od brehu tak po krk ináč nič úžasné mestečko

andovka007
14. apr 2019

@iwike3 tak na nete má dobré recenzie ten hotel v cestovke tiež odporúčali...ako nečakám nejaký luxus a ako dieru to neopisuju ani v recenziách tak dúfam že to bude ok 😉

arletka5
14. apr 2019

Je tam fajn ale treba zájsť aj do ninu sú tam piesočné pláže ale platí sa parkovné

jersey87
4. aug 2019

@andovka007 uz mate dovolenku za sebou ci sa este len chystate?

andovka007
5. aug 2019

@jersey87 už máme za sebou 😉

jersey87
5. aug 2019

@andovka007 boli ste v hoteli Donat, ze? Ako bolo? Rozmyslame ze by sme tam sli.

jersey87
5. aug 2019

@andovka007 hlavne ma zaujima strava, lebo mala je alergik. A ci je ta pieskova plaz relativne blizko?

rema2006
5. aug 2019

@iwike3 Hotel Donat v Zadare je sice starsi,ale bol cisty aj bazen aj izba.Bazen cistili kazdy den,strava bola naozaj pestra takze si urcite vyberie kazdy clen rodiny.Ja hodnotim pozitivne boli sme tam dva krat,sice ziadny luxus ale vsetko je na skok.Odporucam 😉🌞

eliska13
5. aug 2019

@jersey87 ja som sa pýtala na Donat pani v cestovke hovorila, že to ALL Inc je tam taký ťahák, aby sa dobre predal, že nie je zlý, ale....dobrá , ak chcete byť hneď vedľa promenády je Baška na Krku nie je ďaleko na pláži štrk vo vode piesok.Corinthia má vnútorný vonkajší bazen

andovka007
5. aug 2019

@jersey87 strava bola výborná výber pestrý ak ste ale boli na All inclusive v takom Turecku alebo Egypte isto nečakajte az taký výber ako v takýchto destináciách. hotel ja naozaj taký starší izby boli dosť malé ale tak na prespatie to stačilo a pláž je blízko ale konkrétne piesková pláž je kúsoček ďalej ale patrí k inému hotelu takže to pôsobilo že je súkromná.bazen bol čistý každý deň ho čistili..okrem tých izieb sa naozaj nemáme načo sťažovať...akurát že pre menšie detičky bol kútik iba vnútri v hoteli v dosť klimatizovanej miestnosti chcelo by to aj nieco vonku pre deti..pre tie väčšie tam robili animátori program.

jersey87
5. aug 2019

A co sa tyka tej stravy, tak bola tam napriklad cista ryza, ciste zemiaky, hranolky a cestoviny? Mala ma alergiu na mliecne vyrobky. Boli na ranajky napriklad nejake pecivo, salamy a zelenina? Syry, maslo, jogurty sa nas netykaju, tak aby nehladovala. Pripadne co tam bolo na veceru? Myslim, ze by prezila tyzden aj na spagetach s kecupom, ale ak by bol vacsi vyber masa, bolo by fajn. Na plaz sa aj prejdeme, len aby tam bola a bola dostupna. Izby mensie asi az tak nevadia, u nas je fakt najdolezitejsia ta strava.

jersey87
5. aug 2019

@eliska13 my potrebujeme prave ten all inclisive kvoli malej, ma alergie. Na polpenzii alebo niekde, kde nam naserviruju hotove jedla by sme si velmi nepomohli.

eliska13
5. aug 2019

@jersey87 v Corinthii máš možnosť doplatiť aj obedy myslím, že za 80 eur tam na stravu nedám dopustiť, lebo Nemci majú ALL, keď bol syn menší tiež som doplatila obedy ako chodiť po hufrtocg.Zemiaky väčšinou robia už okorenené, cibuľka, bylinky..ryža s hráškom a pod....ale verím, že ak povieš, že chces čisté odložia Ti bokom

eliska13
5. aug 2019

@jersey87 ani v Donate ani Corinthii nemajú servírované menu vyberas si zo švédskych stolov

hettinka
5. aug 2019

Mne viac chutilo v Corinthii. Lepšie majú aj bazény, plaz. Obedy sme riešili na plazi. Ja celkovo mám pri mori problém jesť obed v tom teple. Stačí mi kukurica, šiška, kúsok pizze, ovocie. Priamo na plazi bola super pekáreň, tam sme si kupovali niečo má obed.

andovka007
5. aug 2019

@jersey87 áno vždy boli čisté hranolky zemiaky ryža cestoviny raňajky klasika od parkov šunky salámy ovocia zeleniny po vajíčka chleba vo vajci lievance alebo palacinky vždy boli ryby na obed večeru nejaké mäská na šťave vyprážané alebo cestoviny s niečím.hranolky boli úplne každý deň, naozaj sa dali vybrať a chuťovo si myslím že to bolo podobné slovenskej kuchyni